نحوه تمیز کردن و شستن صندلی ماشین

  • شرح مطلب
  • سایر مطالب

نحوه تمیز کردن و شستن صندلی ماشین

شما می‌توانید از جوش شیرین برای شستشوی صندلی خودرو استفاده نمایید و از شر بوی بد ماشین خلاص شوید.

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز،تمیزکردن داخل ماشین را می توان به کارواش های حرفه ای سپرد و یا خودتان هم می توانید این کار را انجام دهید. راه دوم که خیلی هم عالی است، باعث پس انداز پول هم می شود، چون تمیز کردن کثیفی های داخل ماشین چندان سخت نیست، به خصوص اگر از مواد مناسب و راه حل های تمیز کاری صحیح استفاده کنید. معمولا تمیزکاری تنها چندساعتی زمان می برد.

شستشوی صندلی خودرو

برای شستشوی صندلی خودرو مراحل زیر را دنبال نمایید:

۱٫ صندلی ها را جارو بکشید

قبل از اینکه مراحل شستشوی صندلی خودرو را آغاز کنید، می بایست به کمک جارو برقی تمام گرد و غبار را از روی صندلی بزدایید. پس لازم است جاروبرقی را آورده و به کمک آن به خوبی این کار را انجام دهید و اطمینان حاصل نمایید که تمامی گرد و غبارها را از بین برده اید. ضمنا از انگشتان خود استفاده کنید تا بتوانید تمامی درزهای موجود را باز کرده تا سخت ترین قسمت ها را نیز تمیز نمایید.

۲٫ یک لایه نازک از مواد شوینده روی صندلی ها بریزید

دقت داشته باشید که حتما می بایست از پودرهای مخصوص صندلی پارچه ای خودرو استفاده کنید و نه تمیزکننده های چند کاره!
محلول را به آرامی روی سطحی که می خواهید تمیز کنید، اسپری نمایید. چهار یا پنج اسپری کافی خواهد بود. لازم به ذکر است که بیش از اندازه از مواد شوینده روی این منطقه اسپری نکنید تا در باقی مراحل به مشکل برخورد ننمایید.

 

۳٫ از یک برس برای شستشوی صندلی خودرو استفاده نمایید

به محض اسپری شوینده مخصوص، منطقه را به خوبی با برس تمیز نمایید. بهتر است برس شما نرم باشد تا به پارچه صندلی آسیب وارد نشود. همچنین دقت کنید که نباید از برس های مخصوص فرش استفاده نمایید چرا که این ها می توانند به الیاف پارچه صندلی صدمه بزنند. به کمک یک حوله از جنس فایبر، گرد و غبار را از روی صندلی پاک کنید. توجه داشته باشید که قبل از خشک شدن، تمامی مواد را از روی صندلی پاک کنید تا به آن نچسبد.

 

۴٫ این فرآیند را تا زمانی که سطح تمیز شود، ادامه دهید

تا زمانی که سطوح مورد نظر شما تمیز نشده، فرآیند شستشوی صندلی خودرو را تکرار نمایید؛ اسپری، برس کشیدن و بعد پاک کردن. معمولا ۵ یا ۶ بار تکرار لازم است که صندلی شما تمیز شود.

 

۵٫ بعد از اتمام کار، دوباره صندلی را جارو بکشید

هنگامی که تمام لکه ها را از روی صندلی ها پاک کردید، می بایست دوباره به کمک جاروبرقی، این منطقه را تمیز کنید.
این کار کمک می کند که هر رطوبت و یا تمیزکننده خشک شده از روی سطح مورد نظر پاک شود. صبر کنید تا صندلی ها خشک شوند و سپس روی آن ها بنشینید.

.

جایگزین های مواد شوینده برای شستشوی صندلی خودرو

از سرکه استفاده نمایید

سرکه سفید برای تمیز کردن پارچه ها بسیار مناسب است. یک فنجان یا ۲۵۰ میلی لیتر سرکه را به همراه چند قطره صابون را درون ظرف یا یک گالون بریزید و سپس ۴ لیتر آب گرم به آن بیفزایید.
از این مخلوط روی صندلی بریزید و با برس سطح مورد نظر را تمیز کنید. بعد برای پاک کردن محلول از آب تمیز استفاده کنید. در نهایت یک حوله میکروفایبر آورده و تمام گرد و غبار و محل را پاک نمایید.

جوش شیرین گزینه بسیار مناسبی است

شما می توانید از جوش شیرین برای شستشوی صندلی خودرو استفاده نمایید و از شر بوی بد ماشین خلاص شوید.
به این منظور می بایست یک چهارم فنجان جوش شیرین با ۲۵۰ میلی لیتر یا یک فنجان آب گرم را با هم مخلوط کنید. لایه ای نازک از این مخلوط را روی صندلی بریزید. از یک مسواک لطیف استفاده کنید تا بتوانید لکه ها را از روی صندلی پاک نمایید.
این کار می تواند لکه های سخت و مقاوم را به راحتی پاک کند. این مخلوط را به مدت ۳۰ دقیقه روی محل مورد نظر قرار دهید. بعد از نیم ساعت، لکه را با یک حوله پاک کنید.

دو نکته:

  • به محض کثیف شدن صندلی لکه ها را از روی آن بزدایید.
  • برای اتومبیل خود قانون تعریف کنید. مثلا هیچ کس نباید کفش هایش را روی صندلی ها قرار دهد.

.
منابع:
.https://saednews.com

نحوه تمیز کردن و شستن صندلی ماشین
top