نکاتی برای اینکه خانم ها راحت تر بنزین بزنن

  • شرح مطلب
  • سایر مطالب

نکاتی برای اینکه خانم ها راحت تر بنزین بزنن

۱- ایستگاه هایی که دارای نور و روشنایی بیشتری هستند گزینه ی مناسبی برای سوخت گیری است

چنانچه در جاده هستید و سوختتان به اندازه ای است که شما را تا جایگاه بعدی یاری می کند پس بهتر است به ایستگاهی بروید که دارای روشنایی کافی است تا با خیال راحت بتوانید باک ماشینتان را پر کنید. هرگز به دنبال ایستگاههایی که در مکانهای پرت و دور هستند نروید چرا که ممکن است در شب با خطرات بسیاری روبه رو شوید.
البته گاهی انسان ناچار است که سری به این جایگاهها بزند ولی حتی الامکان از ورود به این مکانها خودداری کنید و اگر ناچاراً کارتان به آنجا کشید سعی کنید هرچه زودتر کارتان را تمام کرده به داخل شهر برگردید و به راهتان ادامه دهید.

۲- همیشه وسایل شخصی خود را در همه حال به همراه داشته باشید

وقتی برای سوخت گیری در ایستگاه توقف کرده اید حتما وسایل شخصی از جمله موبایل و کیف پول را به همراه خود بردارید و به هیچ عنوان هنگام سوخت گیری در داخل ماشین قرار ندهیدحتی برای چند لحظه.همچنین شیشه های ماشینتان را بالا کشیده و درب ماشین را قفل کنید.
 اطراف را نگاه کرده و موقعیت را خوب ارزیابی کنید و اطراف را به خوبی نگاه کنید این امر موجب می گردد که اگر کسی قصد سرقت داشت از کارخود منصرف گردد البته رفتن به پمپ بنزین های شلوغ مزیتی هم دارد که از دست دزدان وسارقان در امان باشید یادتان باشد که مسولان پمپ بنزین هیچ مسولیتی در مقابل سرقت رفتن وسایل شما توسط افرد ناشناش به گردن نمی گیرند.
۳- تا جایی که ممکن است در روز و به هنگام روشنایی سوخت گیری نمایید
اکثراً بیشتر کارهای خلاف و دزدی و سرقت در تاریکی ها انجام می گیرد اگر میخواهید سوخت گیری کنید در صورت امکان با یک همراه این کار را انجام دهید چرا که ممکن است وقتی شما تنها در جایگاه سوختی که خارج از شهر است باشید.
شاید کسی قصد سو استفاده از شما را داشته باشد اگر به هر علتی در شب مجبور به سوخت گیری هستید حتما با یک نفر همراه شوید و از حضور به صورت تنها، در شب خودداری کنید.سعی کنید به محض خالی شدن باک و چشمک زدن چراغ هشدار در نزدیکترین جایگاه اقدام به پر کردن باک ماشین کنید.

۴- زمان سوختگیری از قفل کردن ماشین غافل نشوید

همیشه احتیاط شرط عقل است وقتی وارد جایگاه شدید از قفل بودن درب ماشین مطمئن شوید و هرگز این فکر را نکنید که چون جایگاه است پس مکان امنی است چون بعضی از دزدان فرصت را غنمیت شمرده و از غفلت شما حتی برای چند لحظه استفاده می کنند و وسایل گرانقیمت یا حتی بی ارزش را سرقت می کنند.
پس بهترین کار این است که تازمانی که عمل سوخت گیری تمام نشده از باز کردن در ماشین خودداری کنید.قفل کردن ماشین یک راه مطمئن برای در امان ماندن از دست سارقان است.اگرهنگام سوخت گیری تنها نیستید و احتمالا یک بچه همراه شماست تا جاییکه امکان دارد از او بخواهید از ماشین پیاده شده و کمی فاصله بگیرد.
چرا که این کار هم به نفع شماست و هم مسافری که در ماشین است و در ضمن اگر در پمپ بنزین شخصی از شما خواست تا مسیری او را ببرید از پذیرفتنش اجتناب کنید حتی اگر آن شخص یک خانم باشد.

۵- پس از اینکه سوخت گیری تمام شد حتما در باک را ببندید

یکی از مهمترین کارها پس از اتمام سوخت گیری بستن باک بنزین است .سوختهایی از قبیل بنزین که فراریت بالایی دارند اگر درپوش باک خوب بسته نشده و در جای خود قرار نگیرد پس از اندک زمانی بخار می شود و باک خالی می گردد.شاید برای خیلی از راننده ها این اتفاق افتاده که پس از عمل سوختگیری در باک را محکم نکرده باشند و یادشان برود که درپوش را جای خود قرار دهند لذا پس از مدت زمان کوتاهی می بینند که باک خالی شده است .پس اگر می خواهید هزینه ی بخار شدن بنزین را ندهید و دوباره به جایگاه برنگردید در محکم کردن درپوش باک بنزین نهایت دقت را به عمل آورید.

.
منابع:
.https://namnak.com

نکاتی برای اینکه خانم ها راحت تر بنزین بزنن
top