• شرح مطلب
  • سایر مطالب

نکات مهم هنگام انتخاب و خرید نظم دهنده صندوق عقب

اهمیت ابعاد و وزن نظم دهنده صندوق عقب خودرو

نخستین نکته در خصوص خرید نظم دهنده صندوق عقب خودرو توجه به ابعاد و هم‌چنین وزن محصول می‌باشد. از نظر اندازه، نظم دهنده باید به گونه‌ای باشد که با سایز صندوق عقب ماشین شما در تناسب لازم و کافی باشد.

علاوه بر این همخوانی، گنجایش آن نیز باید طوری باشد که بتواند وسایل و ابزار مورد نظر شما را در خود جای دهد.

در خصوص مورد دوم؛ یعنی وزنِ یک نظم دهنده بایستی طوری عمل کنید که بتوانید با راحتی هرچه بیشتری آن را حمل و جابه‌جا نمایید.

بررسی و کنترل دقیق جنس ارگانایزر صندوق عقب اتومبیل

دومین نکته برای انتخاب نظم دهنده صندوق عقب ماشین توجه به جنس کالاست. این محصول معمولاً از جنس پلاستیک، پلی‌استر، برزنت، پارچه و … تولید و وارد بازار فروش می‌شود.

این نکته را به خاطر بسپارید که جنس نظم دهنده انتخابی شما از هر نوعی که باشد، بهتر است دارای مقاومت بالایی در برابر جذب رطوبت و همین‌طور گرد و خاک و ضربه باشد!

توجه به درب‌دار بودن و تعداد جیب‌های نظم دهنده

اینکه محصول مورد نظر شما از درب و جیب برخوردار یا اینکه فاقد آن‌ها باشد، موضوعی است که به نظر و سلیقه خودتان بستگی دارد.

با این حال باید بگوییم که نظم دهنده‌های درب‌دار دارای مزیت بزرگی هستند زیرا درب تعبیه شده بر‌روی آن‌ها، اجازه نمی‌دهد که محتویات داخل محصول حین حرکت و عبور از چاله چوله‌های خیابان بیرون ریخته شوند.

از سوی دیگر مدل‌های دارای جیب خصوصا از نوع جیب بیرونی نیز این امکان را برای شما فراهم می‌کنند که بتوانید قطعات ریز و جزئی بیشتری را در داخل ارگانایزر خود قرار دهید.

دقت در فضاسازی داخلی محصول

از دیگر موارد مهم در خرید نظم دهنده صندوق عقب اتومبیل می‌توان به این مورد؛ یعنی فضاسازی داخلی محصول اشاره داشت. در این خصوص حواستان را خوب جمع کنید تا ببینید که نظم دهنده شما از چند فضای جورواجور برای قرار دادن وسایل مختلف در داخل خود برخوردار می‌باشد.

برخی از نظم دهنده‌ها دارای چند تیغه مختلف در قسمت داخلی خود هستند و می‌توان به واسطه آن‌ها فضای درونی‌شان را قسمت‌بندی کرد، البته انتخاب در این خصوص بسته به سلیقه و نظر خودتان دارد.

چگونگی بسته شدن نظم دهنده صندوق عقب خودرو

فاکتور مهم بعدی در انتخاب و خرید نظم دهنده صندوق عقب خودرو توجه به چگونه بسته شدن درب محصول است.

گفتنی است که طیف گسترده‌ای از این محصولات جانبی اساساً فاقد درب هستند، این بخش صرفاً برای کسانی حائز اهمیت است که به دنبال خرید مدل‌های درب‌دار می‌گردند.

اگر انتخاب شما نظم دهنده‌های دارای درب است لازم است به چگونه بسته شدن درب آن‌ها نیم‌نگاهی داشته باشید؛ در این مورد توجه به بسته شدن درب ارگانایزر به صورت چسبی یا زیپی و همین‌طور کامل و درست بسته شدنِ آن نیز بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

فاکتورهای تاثیر گذار بر قیمت نظم دهنده صندوق عقب خودرو

قیمت یک نظم دهنده صندوق عقب خودرو با در نظر داشتن جنس، کیفیت و هم‌چنین ابعاد کلی محصول مشخص می‌شود که البته نام و آوازه برند تولید کننده‌اش نیز در این میان حائز اهمیت است. قابلیت شستشوی راحت کالا را فراموش نکنید.

آخرین توصیه مینینیم را بپذیرید و حتماً به جابه‌جایی راحت نظم دهنده منتخب خود توجه کنید. برخی از نظم دهنده‌ها از دو دسته در دو طرف خود سود می‌برند و برخی دیگر هم دارای یک دسته کلی هستند.

مسلماً انتخاب در این خصوص به سلیقه و نظر خودتان بستگی دارد. نهایتاً حُسن ختام کلام این است که نظم دهنده برگزیده شما باید به خوبی به کف صندوق عقب خودرو بچسبد و غیر قابل لغزش باشد.

.
منابع:
.https://mininim.ir