موتور برقی (راهنمای خرید)

  • شرح مطلب
  • سایر مطالب

موتور برقی (راهنمای خرید)

نکات مهم در مورد خرید موتور برقی

اولین نکته ای که در مورد خرید موتور برقی باید گفت این است که قدرت موتور یکی از نکات مهم است. موتورهای موجود در بازار معمولاً دارای قدرتی حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ وات هستند که این مورد یکی از عوامل مهمی در تعیین قیمت موتور برقی محسوب می شود. زیرا به هر اندازه که قدرت موتور بیشتر باشد، شتاب و سرعت آن نیز افزایش خواهد داشت. همچنین باید به این نکته دقت شود که بعضی از موتور های برقی می توانند سریعتر حرکت کنند این اتفاق به علت وجود عاملی مانند تفاوت در طرز عملکرد موتورهای الکتریکی و بنزینی صورت می گیرد.

سرعت موتور

دومین نکته مهم در خرید موتور برقی این است که در بهترین حالت حداکثر سرعت موتورهای برقی حدود ۸۰ کیلومتر بر ساعت بوده و در مقایسه با موتورهای بنزینی این سرعت بسیار پایین تر است. موتورهای برقی که دارای حجم موتور به اندازه ۱۵۰۰ وات هستند، شرایط حرکت کردن با سرعت ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر بر ساعت را دارند. همچنین لازم است این نکته را در نظر بگیرید که کیفیت ساخت موتور در این زمینه بسیار مهم است.‌ موتورهای چینی دارای قدرت حدود ۳۰۰۰ وات بوده ولی نهایت سرعتی که دارند ۵۰ کیلومتر بر ساعت می باشد. از سوی دیگر موتور های دو هزار واتی آلمانی قادرند، با سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کنند.

 

 میزان باتری

نکته سوم در خصوص شارژ و باتری موتور برقی است است. با شارژ کامل موتورهای برقی می توان مسافتی بین ۴۰ تا ۸۰ کیلومتر را طی کرد که این رقم با حداکثر سرعت برابر خواهد بود. در واقع یک موتور برقی در صورتی که کامل شارژ شود، قادر است به مدت یک ساعت با حداکثر سرعت به خوبی یک مسیر مستقیم را بپیماید. با این وجود اصلاً نمی توان با این نوع موتورها از شهر خارج شد و تقریباً لازم است که هر شب باتری آنها را شارژ نمود. لازم است دقت کنید که موتور های برقی چه برای استفاده معمولی و چه استفاده در شهر می‌توانند تا ۶ ساعت کارایی داشته باشند.

باتری قابل حمل

نکته چهارم، از دیگر نکات مهم در هنگام خرید موتور برقی قابل حمل بودن باتری آن است. بیشتر موتورهای موجود در بازار دارای باتری های قابل حمل هستند. به گونه ای که می توان باتری را جدا کرده و در منزل آن را شارژ کرد. در صورتی که موتور برقی دارای باطری قابل حمل باشد، باید آن را در نزدیکی پریز برق پارک کرده و آن را شارژ نمود.

زمان لازم برای شارژ

نکته پنجم، یکی دیگر از نکات مهم در این زمینه زمان لازم جهت شارژ باطری در موتورهای برقی می باشد که عموماً این زمان ۴ تا ۶ ساعت خواهد بود. با این وجود در صورتی که می خواهید روزانه موتور برقی خود را استفاده کنید لازم است آن را هر شب یا به صورت یک شب در میان شارژ نمایید. در اینجا باید دقت کنید که مدت زمان شارژ با توجه به نوع باطری تاثیر زیادی از شارژ را خواهد گرفت. به هر میزان که شارژر شما قوی تر باشد، باطری موتور برقی شما نیز زودتر شارژ می شود.

مزیت‌های خرید موتور سیکلت برقی

از جمله مزایای خرید موتورسیکلت برقی می توان به این موارد اشاره کرد: نیازی نیست پول بنزین پرداخت کنید. در واقع باید گفت که این مورد از بزرگترین عواملی ست که سبب جذابیت این موتورها شده است. بسیاری از افراد به منظور حفظ محیط زیست خرید این نوع موتورها را ترجیح می دهند. زیرا این موتورها آلودگی بسیار ناچیزی دارند و حتی با وجود حداکثر سرعت پایین از گشتاور بسیار بالاتری نسبت به موتورهای بنزینی برخوردارند. دیگر مزایای که موتور برقی دارد می‌توان به صدای کم این موتور اشاره کرد.

.
منابع:
.https://www.seratnews.com

موتور برقی (راهنمای خرید)
top