کوتاه کردن موی سر و نکات آن

  • شرح مطلب
  • سایر مطالب

در شرایط قرنطینه، رسیدگی به موها، مانند حالت دادن به آن ها، از بین بردن موخوره و یا کوتاه کردن چتری ها، جز با دستان خودتان در خانه ممکن نیست. در چنین شرایطی، فراگرفتن چند نکته در زمینه ی نحوه کوتاه کردن موی سر  و رسیدگی به آن ها، خالی از لطف نیست. اگرچه همواره بهتر است که کوتاه کردن موها را به دست متخصصین این امر بسپارید، اما شرایط کنونی دنیا ایجاب می کند که رسیدگی های کوچک و جزئی از جمله کوتاه کردن مو را در منزل و با دستان خودتان انجام دهید.

انتشار ویروس کرونا در سراسر جهان زندگی میلیون ها انسان را دستخوش تغییرات بسیار زیادی کرده است. در حالی که بسیاری از دولت ها از مردم خود می خواهند که جز برای کارهای ضروری، از منازل خود خارج نشوند، انجام اموری مانند رفتن به سالن های آرایشی و یا خرید لباس تقریبا غیرممکن است. بسیاری از سالن های زیبایی در کشورهای مختلف دنیا و با دستور دولت ها، بسته شده اند و انجام فعالیت های بهداشتی و زیبایی در بسیاری از مناطق به سبب بالا بودن ریسک این مشاغل در انتقال ویروس، غیر قانونی اعلام شده است.

ما در این مقاله تلاش می کنیم تا با معرفی نکاتی مهم در خصوص آموزش کوتاه کردن موها در خانه و همچنین معرفی چند روش برای انجام این کار، به شما در راستای رسیدگی به موهایتان و حفظ ظاهر آراسته ی خود در خانه کمک کنیم.

.

نکاتی که قبل از شروع به کوتاه کردن مو باید بدانید!

از وسایل مناسب استفاده کنید

مهم ترین نکته در کوتاه کردن مو، استفاده از ابزار مناسب است. قیچی های مناسب ارایشگری، برخلاف قیچی های آشپزخانه و یا خیاطی، تیز هستند و به هنگام کوتاه کردن مو، آن را به سمت عقب هل نمی دهند. در نتیجه ی این امر، خطوط نامنظم در پایین موهای شما نیز ایجاد نمی شود. شما می توانید قیچی مناسب کوتاه کردن موها را به صورت آنلاین سفارش دهید.

موهایتان را قبل از کوتاه کردن، تمیز کرده و خشک کنید

در خلال نکات مختلف در زمینه ی کوتاه کردن مو، آرایشگران تبحر کافی برای کوتاه کردن موهای خیس را پیدا کرده اند، از این رو می توانند خطوط دقیق تری را بر روی موهایتان ایجاد کنند، اما شما حرفه ای نیستید!
در اصول آموزش کوتاه کردن مو در خانه، توصیه می شود که موها تمیز و خشک باشند.
موهای کثیف و چرب می توانند بر روی عدم توازن اندازه ی موها در دو طرف سر تاثیر بگذارند. اگر می خواهید موهایتان را در خانه کوتاه کنید، اصول کوتاه کردن مو در منزل را در ادامه مقاله دنبال کنید.

موهایتان را بشورید و با کمک سشوار یا اتوی مو خشک کنید، با خشک کردن موهایتان به شکل عادی و همیشگی، می توانید دید دقیق و واقع بینانه ای نسبت به میزان تغییرات وکوتاهی که موهایتان احتیاج دارند، بدست آورید.

.

آموزش کوتاه کردن موی سر در خانه: مدل موی بلانت باب

مدل موی بلانت باب یکی از محبوب ترین مدل ها برای خانم ها به شمار می رود. با شروع شدن فصل گرم سال، طرفداران این مدل موی خنک و سبک نیز بیشتر می شوند. خبر خوش این است که برای داشتن موهایی با مدل بلانت باب، لازم نیست که به آرایشگاه مراجعه کنید. با دنبال کردن اصول کوتاه کردن مو در خانه، می توانید این مدل مو را همین امروز داشته باشید!

آموزش کوتاه کردن مو در خانه

.

آموزش مرحله به مرحله مدل موی باب:

-ابتدا موهایتان را بشویید و خشک کنید.
-در مدل موی باب ابتدا باید موهای خود را به دو بخش بالا و پایین تقسیم کنید، سپس بخش بالایی را بسته و بخش پایینی را با کمک اتوی مو صاف کنید.
– سپس به اندازه ی دلخواه بخش پایینی را کوتاه کنید. برای آنکه دید بهتری از پشت موهای خود داشته باشید، می توانید از یک آینه ی کوچک در برابر یک آینه ی بزرگتر استفاده کنید.
-حال نوک موها را به شکل زیگ زاگ با زاویه ی عمود، ریز قیچی کنید تا خط صاف قیچی در پایین موهایتان به طورکامل از بین برود.
-بخش بالایی موهایتان را با توجه به فرق سرتان، به دو بخش راست و چپ تقسیم کنید.

-در هر مرحله یک ردیف مشخص از موها را جدا کرده و مراحل بالا (که شامل صاف کردن موها، قیچی کردن به اندازه ی دلخواه، تنظیم اندازه ی دلخواه و در نهایت قیچی به شکل زیگزاگی هستند) را قدم به قدم تکرار کنید.

در کوتاه کردن مو با مدل بلانت باب، باید به صورت لایه لایه پیش بروید تا در نهایت اندازه موهایتان به صورت یک دست به نظر برسد.
.
منابع:
.https://shemroniha.com