برای رفع خط خنده چه کنیم؟

  • شرح مطلب
  • سایر مطالب
داشتن پوستی سالم و به دور از هرگونه چین و چروکی، برای هر خانمی مهم است. اما با بالا رفتن سن، ما رفته رفته شاهد به وجود آمدن خطوطی روی صورت خود خواهیم بود که می توانند زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار دهند. یکی از این خطوط، خط خنده است. اما خوشبختانه راه هایی وجود دارد که شما می توانید به کمک آن ها، خط خنده خود را محو کنید. با ما در این مطلب همراه شوید تا با روش های رفع خط خنده آشنا شوید.

رفع خط خنده

اگر جلوی آینه ایستاده اید و در کنار لب های خود، خطوطی را مشاهده می کنید، ما به شما پیشنهاد می کنیم از این راه ها برای رفع خط خنده در خانه استفاده نمایید.

پوست خود را آبرسانی کنید

یکی از کارهایی که می تواند به رفع خط خنده کمک شایانی کند، آبرسانی پوست است. مرطوب نگه داشتن پوست می تواند آن را شاداب کرده و چین و چروک های آن را برطرف سازد. به همین منظور لازم است تا شما به مقدار کافی به پوست خود آب برسانید و آن را مرطوب نگه دارید. برای رسیدن به این منظور می توانید از مرطوب کننده های مرغوب استفاده نمایید و یا اینکه پوست خود را با خنک شسته و اجازه دهید آب جذب پوستتان شود. همچنین شما می توانید با یک رژیم غذایی درست، رطوبت مورد نیاز خود را به پوستتان برسانید. کرم آبرسان کامان سری واتربمب COLLAGEN یکی از بهترین کرم های مرطوب کننده آبرسان است که خاصیت کلاژن سازی نیز دارد. برای خرید این کرم با قیمت مناسب، می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

سیگار کشیدن را ترک کنید

یکی دیگر از راه های رفع خنده، ترک سیگار کشیدن است. سیگار آسیب های بسیار جدی و وخیمی به پوست وارد می کند؛ آسیب هایی که گاه جبران کردن آن ها سخت خواهد بود. یکی از همین آسیب ها، به وجود آمدن خط خنده است. برای آنکه به رفع خط خنده کمک کنید، به شما پیشنهاد می کنیم سیگار کشیدن را کنار بگذارید و یا حتی المقدور آن میزان آن را کاهش دهید.

خوب بخوابید

خواب ناکافی، شادابی و طراوت پوست را از بین می برد. از سویی کم خوابیدن سبب می شود تا کورتیزول بیشتری در بدن تولید گردد. خوب است بدانید که کورتیزول سلوله های صورت را تضعیف کرده و در نتیجه پوست نمی تواند کلاژن و الاستین کافی در صورت تولید کند. این کلاژن و الاستین هستند که پوست را جوان و شاداب می کند. پس برای آنکه بتوانید خط خنده به وجود آمده روی صورت خد را رفع کنید، به مقدار کافی بخوابید.

برای رفع خط خنده ریلکس باشید

استرس را می توانیم یکی از بزرگ ترین عوامل در ترشح هورمون کورتیزول بنامیم. ترشح این هورمون می تواند در کنار سایر عوامل، پوست را خراب کند.

درست بخوابید

عادات نادرست خوابیدن می تواند پوست را چروکیده کند. برای جلوگیری از چروکیده شدن پوست، عادات نادرست خوابیدن را کنار بگذارید؛ به پهلو و یا روی شکم نخوابید تا پوست صورتتان را مدام در تماس با تشک و بالشت قرار ندهید.

اصولی وزن کم کنید

کاهش های وزن ناگهانی به شدت روی پوست تاثیر می گذارد. در واقع اگر می خواهید اضافه وزن خود را کم کنید، بهتر است حتما از رژیم های غذایی اصولی استفاده کنید، در غیر این صورت، پوست صورت شما شکننده خواهد شد و چین و چروک روی آن پدیدار می شود. برای رفع خط خنده، رژیم غذایی خود را رعایت کنید و غذاهای مناسب میل نمایید.

ورزش صورت انجام دهید

یکی از کارهایی که باید برای رفع خط خنده انجام دهید، ورزش یا یوگای صورت است. همان طور که ورزش برای سلامتی بدن مفید است، ورزش و یوگای صورت هم می تواند چین و چروک های آن را از بین ببرد. برای ورزش دادن صورت خود، به این شیوه عمل کنید:
به کمک انگشت اشاره دست خود، گوشه های دهانتان را به دو طرف بکشید. سپس گوشه های دهانتان را برای مدت ۵ الی ۱۰ ثانیه سفت کنید. این کار را ۱۰ الی ۱۵ مرتبه در طول روز انجام دهید تا شاهد نتیجه موثر آن روی خط خنده خود باشید.

برای رفع خط خنده از روغن های گیاهی کمک بگیرید

روغن های گیاهی برای سلامتی پوست بسیار کاربردی هستند. شما می توانید از روغن های بسیار مقوی مانند روغن نارگیل، روغن زیتون و روغن انگور استفاده کنید و به کمک نوک انگشتان خود، این روغن ها را به خط خنده خود بزنید و ماساژ دهید تا بتوانید آن را برطرف کنید.
.

سخن پایانی

همان طور که خواندید، شما می توانید برای رفع خط خنده از روش هایی که در بالا معرفی کردیم استفاده نمایید و صورت خود را شاداب و جوان کنید.

.
منابع:
.https://mag.arayeshyab.com