چه بخوریم تا پوستی سفید داشته باشیم

  • شرح مطلب
  • سایر مطالب
پوست و سلامتی آن یکی از موارد مهم برای افراد است و در این میان سوال بسیاری از افراد این است که چه بخوریم تا پوستی سفید داشته باشیم؟ بر این اساس افراد در تلاش هستند تا با شناخت مواد مختلف و خواص آنها به سفیدی پوست خود کمک کنند.

راه کارهای سفیدی پوست

کرم ها و لوسیون ها همواره کمک می کنند که لایه خارجی پوست شفاف و تمیز باشد ولی لایه داخلی پوست مجزا از ظاهر پوست می باشد و برای رسیدگی به آن باید دقت بیشتری کرد. بر این اساس بهتر است که از غذاهای سالم برای داشتن پوست سفید و شفاف استفاده نماییم زیرا هر ماده غذایی که مصرف می کنیم نه تنها بر درون ما تاثیر خواهد داشت، بلکه در پوشش بیرونی بدن ( پوست) نیز موثر خواهد بود. پس در اولین مرحله سفیدی پوست باید به خوراک دقت کنیم.
برای افرادی که همواره سوال شان این است که چه بخوریم تا پوستی سفید داشته باشیم در ابتدا روش های داشتن پوست سفید را آموزش داده و در ادامه به معرفی برخی از ماسک های کاربردی و مفید برای سفید نگه داشتن پوست اشاره خواهیم کرد.

  • همیشه قبل از خواب صورت خود را بشویید.
  • هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
  • برای بهداشت پوست لازم است فرچه آرایشی خود را هفته ای یکبار بشویید. البته بهتر است با صابون و آب سرد این کار را انجام دهید.
  • اول صبح و آخر شب حتما از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

برای سفیدی پوست چه بخوریم؟

برخی از افراد همواره با این پرسش مواجه هستند که چه بخوریم تا پوستی سفید داشته باشیم و از منابع مختلف نظیر مجلات و سایت های مختلف به دنبال پاسخ این سوال خود هستند که در ادامه به این پرسش پاسخ خواهیم داد تا به داشتن پوستی شفاف و سفید کمک نماییم.
آب یکی از مواد مورد نیاز بدن می باشد که اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست. آب علاوه بر این که در شستشوی پوست کاربرد دارد با نوشیدن آن می توان به سفید شدن پوست کمک کرد که بر این اساس متخصصان پوست توصیه می کنند برای داشتن پوستی سفید روزانه ۶ تا ۸ لیوان آب مصرف نماییم.

-تاثیر آلوئه ورا بر پوست

آلوئه ورا یکی دیگر از موادی می باشد که به سلامتی، درخشندگی و سفید تر شدن پوست کمک شایانی می کند. این گیاه به نوعی یک مرطوب کننده طبیعی و مفید به شمار می رود که مصرف آن علاوه بر نرم و مرطوب شدن موجب شفافیت و سفیدی پوست می گردد.
برخی از میوه ها نیز دارای خواص خوب برای سفید تر شدن پوست می باشند. انگور فرنگی هندی  میوه ای سرشار از ویتامین A می باشد که با افزایش تولید کلاژن در بدن افراد سبب سفید و شفاف تر شدن پوست می گردد و تا حدودی پوست را سفت می کند تا آسیب پذیری آن کاهش یابد.

-اثر مثبت سیب بر سفیدی پوست

یکی دیگر از میوه های بسیار مفید برای افرادی که به دنبال پاسخ به اینکه چه بخوریم تا پوستی سفید داشته باشیم هستند سیب می باشد. این میوه سرشار از ویتامین C بوده که از پیری پوست جلوگیری کرده و در عین حال موجب حفظ درخشندگی پوست می شود. مصرف روزانه یک عدد سیب به همه افراد توسط پزشکان همواره توصیه می شود.

-کاهش چین و چروک صورت

تاثیر آنتی اکسیدان ها بر رفع چین و چروک و شفاف تر شدن پوست بر کسی پوشیده نیست. آنتی اکسیدان ها در مواد غذایی بسیاری وجود دارند که از آن جمله می توان به ریشه چغندر اشاره کرد. اگر می‌خواهید پوست شفاف و براق داشته باشید، این گیاه را آب پز کرده و میل نمایید زیرا ریشه چغندر با داشتن آنتی اکسیدان های بسیار قوی از بروز چین و چروک جلوگیری کرده و در نهایت موجب سفیدی پوست می شود.
در ادامه پاسخ به اینکه چه بخوریم تا پوستی سفید داشته باشیم به هویچ می رسیم. این محصول با داشتن بتاکاروتن که در بدن با ساز و کار مخصوص خود به ویتامین A تبدیل می شود، باعث درخشان تر شدن صورت، از بین رفتن چین و چروک و سفیدی پوست می گردد.
دانه کدو تنبل از دانه های مغذی می باشد که بهترین منبع زینک به شمار می رود و زینک مجود در این دانه برای تولید پوست جدید بسیار مهم می باشد. علاوه بر این دانه ها به تولید روغن در سطح پوست کمک بسیاری می کنند که نتیجه آن داشتن پوستی روشن و درخشان خواهد بود.

-برای داشتن پوست سفید اسفناج بخورید

اسفناج: اسفناج جز سبزی هایی می باشد که دارای آنتی اکسیدان بوده و علاوه بر این، این سبزی با داشتن خاصیت ضد التهابی با سرکوب سموم، به پوست شفافیت و درخشندگی خاصی می بخشد. در مورد سایر خواص آنتی اکسیدان ها نیز پیش از این اشاره شده است.
توت فرنگی: در ادامه یافتن پاسخ برای اینکه چه بخوریم تا پوستی سفید داشته باشیم به میوه توت فرنگی می رسیم. این میوه با داشتن اسید مالیک به یک سفید کننده طبیعی همواره مورد توجه بسیاری از کارشناسان می باشد. برای استفاده از خواص سفیدکنندگی توت فرنگی می توان به دو روش از این میوه بسیار پرفایده استفاده نمود.

  1. در روش اول برای داشتن پوستی سفید می توانید قطعه ای از این میوه با به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست خود قرار دهید.
  2. در روش دوم می توان توت فرنگی را با عسل و ماست مخلوط کرده و آن را میل نمود که در هر دو حالت نتایج مورد نظر را خواهید دید.

-تاثیر ویتامین c بر پوست

از دیگر ویتامین هایی که برای سفیدتر شدن پوست بسیار مفید است می توان به ویتامین c اشاره نمود. این ویتامین علاوه بر داشتن خواص سفید و درخشنده کردن پوست، دارای خاصیت ضد خشکی و ترمیم کنندگی نیز می باشد. از این رو می توان مواد غذایی دارای ویتامین c را برای افراد جویای پاسخ به این شوال که چه بخوریم تا پوستی سفید داشته باشیم توصیه نمود. لازم به ذکر است که کیوی سرشار از ویتامین c می باشد. این میوه نیز مانند توت فرنگی به دو روش مالیدن روی پوست و نیز خوردن میوه مورد استفاده قرار گرفته و در نهایت به سفیدی پوست و شفافیت صورت کمک می کند.

.
منابع:
.https://mag.arayeshyab.com