لایه بردارهای خانگی

  • شرح مطلب
  • سایر مطالب
برای داشتن پوستی زیبا و جذاب می توانید به روش های مختلفی روی آورید که یکی از آن ها استفاده از لایه بردارها است. اگر نمی خواهید از لایه بردارهای شیمیایی استفاده کنید، ما در اینمطلب روش هایی برای تهیه لایه بردارهای خانگی را به شما آموزش می دهیم. با ما همراه باشید.
.

تهیه لایه بردارهای خانگی

احتمالا فکر می‌کنید تهیه لایه بردار خانگی کار وقت گیریست، اما درواقع کار نسبتا آسانی‌ست و روش موثری برای تقویت پوستتان است.
به‌ جای استفاده از محصولات گران‌قیمت مراقبت از پوست، بهره گیری ازلایه خانگی هم به همان اندازه برای پوستتان زیبایی می‌ آورد.
با این‌‌ حال که لایه بردارهای شیمیایی زیادی برای انتخاب وجود دارد، در این ‌جا دستورعمل تهیه بعضی از بهترین لایه بردارهای خانگی را به اشتراک می‌ گذاریم.
.

لایه بردارها چگونه عمل می ‌کنند؟

لایه بردارهای شیمیایی با ورقه ورقه کردن سلول های مرده پوست و بیرون آوردن لایه پوستی دیگر، در نهایت پوستی سالم را برای شما به ارمغان می آورد. همچنین منافذ پوست را پاکسازی می ‌کنند و پوست را مرطوب می سازند. لایه ‌بردارهای شیمیایی روشی سریع و نسبتا آرام برای کمک به تغذیه پوست است.
هرچند که عبارت ” لایه‌ بردار” ممکن است زننده به ‌نظر برسد، اما این لایه ‌بردارهای صورت عموما فقط از مواد شیمیایی طبیعی، اسیدهای گرفته‌شده طبیعی، آنتی اکسیدان ها و مرطوب کننده های طبیعی برای جوان سازی پوست ساخته می شوند.
آن ها به طور همزمان در کاهش دیده ‌شدن خطوط ریز، چین و چروک، لکه های پوستی، جای زخم های آکنه و منافذ بزرگ شده کمک می کنند و سطح پوست را هموار کرده و لکه های تیره را درمان می نمایند.
این مقاله به شما در استفاده از بهترین لایه‌ بردار خانگی برای مشکلات پوستی مختص به خودتان کمک کند، چه برای دست یابی به صورتی جوان با پوستی زیبا با لایه برداری دست ساز و یا اصلاح چین ‌وچروک‌ های ناهموار پوست.
بسته به نوع پوست و ترکیباتی که برای افزودن انتخاب کردید، می توانید لایه برداری متناسب با پوست خود تنظیم کنید. بیشتر لایه بردارهای دست ساز برای زخم‌ های آکنه مناسبند تا با ترکیبات فعال خود، لایه پوست را تازه‌سازی کنند و جای زخم را کمتر نشان دهند.
همچنین می‌ توانید با اضافه کردن ترکیبات کلیدی مثل گلیکول اسید به لایه بردارهای شیمیایی خانگی، از آن روی نقاط تیره استفاده کنید. این مواد همچنین به صافی و شفافیت پوست کمک می ‌کنند. دستور العمل ‌های دیگر برای زدودن پوست مرده پا، زانو و پاها مناسب اند.
.
برای تهیه لایه بردار مناسب برای پوست شما، بیایید به برخی ترکیبات عمومی که به لایه‌بردارها اضافه می ‌شوند، نگاهی بیاندازیم:

گلیکول اسید

همه‌جا یافت می ‌شوند، از نیشکر تا خامه ترش؛ گلیکول اسید عنصری کلیدی در لایه‌ بردارهای بسیاریست، خصوصا لایه بردارهای مخصوص لایه لایه‌ کردن پوست. این اسید بالاترین لایه پوستی را برای تازه سازی از بین می ‌برد و نتیجه آن، جوان ‌سازی پوست است. گلیکول اسید همچنین در ماست، سرکه، سیب، تمشک ، لیمو، مرکبات و میوه‌های دیگری پیدا می ‌شود. دسترسی آسان به آن، باعث شده تا انتخابی راحت برای تهیه لایه ‌بردار خانگی باشد.

آنتی‌اکسیدان‌ ها

آنتی‌اکسیدان‌ ها فواید زیادی برای پوست دارند و همچنین در لایه ‌بردارهای خانگی استفاده می‌ شوند. می ‌توانید لایه بردارهایی از میوه و آب مرکبات و توت‌ها درست کنید تا به تقویت پوست کمک نمایید. به عنوان لایه بردار خانگی، آب لیمو یا مرکبات حاوی آنتی‌اکسیدان می‌ تواند به پاک‌سازی و جوان‌سازی کمک کند. برای ملاسما، اکنه یا پوست ‌های ناهموار می‌ توانید آنتی‌اکسیدان‌ های بیشتری اضافه کنید.

مرطوب‌ کننده‌ های طبیعی

ترکیبات طبیعی متنوعی برای آب‌رسانی وجود دارند که می ‌توانید به لایه ‌بردارخانگی‌تان اضافه کنید. ما آواکادو، عسل یا سفیده تخم مرغ را برای مرطوب‌سازی پیشنهاد می ‌کنیم. مراقب باشید که برای از بین بردن پوست مرده، آب‌رسان زیاد استفاده نکنید.

آسپرین

از آسپرین برای تقویت سالیسیک اسید که به از بین رفتن آکنه ‌ها و سریاسیس کمک می ‌کند، استفاده می‌ شود. می ‌توانید قرص آسپرین‌ را در آب حل کرده و چند قاشق به لایه ‌بردارتان اضافه کنید.

لیمو

منبع طبیعی آنتی بیوتیک؛ آب‌ لیمو در بسیاری از لایه‌ بردارهای خانگی استفاده می‌ شود. همان طور که می ‌دانید، لیمو خاصیت براق کنندگی دارد که آن ‌را به عنصری محبوب در ماسک‌ های لایه‌ بردار تبدیل کرده که به درمان نقاط پیر پوست کمک می ‌کند. لیمو و دیگر مرکبات PH بالایی دارند.

جوش شیرین

با توجه به ماهیت قلیایی آن جوش شیرین می تواند به عنوان خنثی کننده در لایه ‌بردار خانگی شما استفاده شود. توجه داشته باشید که اسیدهای موجود در مواد دیگر، به ویژه آب مرکبات، باعث خشک شدن یا آسیب دیدن پوست شما نمی شوند.
.

سخن پایانی

همان طور که خواندید، شما به راحتی می توانید از مواد طبیعی اطراف خود، بهترین لایه بردارهای طبیعی را درست کنید و از آن ها برای داشتن پوستی زیبا و شفاف استفاده نمایید.

.
منابع:
.https://mag.arayeshyab.com