آیا پنکیک باعث باز شدن منافذ پوست می شود؟

  • شرح مطلب
  • سایر مطالب
داشتن پوستی زیبا و جذاب برای همه خانم ها دغدغه ای بزرگ است. چرا که زیبایی پوست در زیبایی کلی چهره تاثیر زیادی داشته و نقش مهمی را بازی می کند. به همین دلیل است که سلامت پوست یکی از اولویت های خانم ها حین خرید لوازم آرایشی است. همان طور که می دانید، لوازم آرایشی مختلفی برای پوشاندن عیوب صورت مورد استفاده قرار می گیرد که یکی از آن ها پنکیک است. اما سوالی که ممکن است پیش آید، این است که آیا پنکیک باعث منافذ پوست می شود؟

پنکیک برای پوست مضر است؟

بسیاری از خانم ها به صورت روزانه از محصولات آرایشی استفاده می کنند که یکی از این محصولات، پنکیک است تا آن ها بتوانند لک ها و جای جوش خود را بپوشانند.
مهم ترین چیزی که در خصوص داشتن پوستی سالم و جذاب و البته بدون منافذ این است که به طور مرتب نکات بهداشتی و مراقبتی پوست رعایت شود. البته که در این میان استفاده از وسایل آرایشی مرغوب و باکیفیت نقش بسیار مهمی را بازی می کنند. اما اگر می خواهید پوست شما صاف و بدون منافذ باز باشد، باید از پوست خود مراقبت کنید، چگونه؟
پیشنهاد ما به شما این است که دست کم هفته ای یکبار از ماسک های مخصوص شادابی پوست استفاده نمایید. با این کار می توانید آلودگی هایی که در پوست شما نفوذ کرده اند را بیرون بکشید. خوشبختانه ماسک های زیادی این روزها در بازار وجود دارند که شما می توانید از آن ها برای سلامت پوست خود استفاده کنید.
یا اینکه می توانید خود دست به کار شوید و ماسک های خانگی درست کنید. یکی از بهترین ماسک هایی که می توانید برای شاداب شدن پوست خود از آن استفاده نمایید، ماسک ماست و خیار، ماسک اسطوخودوس، ماسک توت فرنگی و ماسک روغن زیتون گرم است.
از سویی به شما پیشنهاد می کنیم پوست خود را بوخور دهید. بخور سبب باز شدن منافذ پوست و بیرون آمدن آلودگی ها و باقی مانده مواد آرایشی از پوست شما خواهد شد. به این صورت شما می توانید پوستی شاداب داشته باشید. البته در این میان توجه داشته باشید تا با بخار آب گرم، پوست خود را نسوزانید. برای دریافت نتیجه ای بهتر، در بخور خود، روغن های گیاهی بریزید.
در نهایت حتما در خرید محصولات آرایشی که مستقیما با پوست تماس دارند، دقت نمایید. اگر از پنکیک استفاده می کنید، بهتر است به سراغ پنکیکی با برند معتبر و کیفیت عالی بروید. به این صورت می توانید از سلامت پوست خود مطمئن شوید.

.
منابع:
.https://mag.arayeshyab.com

کسب و کارها و اصناف
فهرست

مراکز و مشاغل