تکنیک های مراقبت از پوست در زمستان

  • شرح مطلب
  • سایر مطالب
اگر می خواهید تکنیک های مراقبت از پوست در زمستان را به درستی شناخته و از این تکنیک ها در جهت حفاظت از سلامت پوست خود استفاده کنید، این مطلب را تا انتها دنبال نمایید.
.

مراقبت از پوست در زمستان

  1. پوست خود را در مجاورت مستقیم بادهای بسیار خنک و تند قرار ندهید. به این منظور حتما از شال گردن، ماسک و مانند آن ها استفاده کرده و زمانی که باد تند و خشک می وزد، پوست صورت خود را بپوشانید. این باعث می شود که از خشکی پوست شما جلوگیری موثری به عمل آورده و آسیب نبیند.
  2. از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید. اما این که چه کرم مرطوب کننده ای برای پوست شما مناسب است، پیش از هر چیزی به این بستگی خواهد داشت که پوست شما چه زمینه ای داشته، خشک، چرب یا مختلط باشد. به یاد داشته باشید که برای پوست های چرب، استفاده از کرم هایی که دارای چربی زیادی باشند، مضر خواهد بود و لازم است که حتما از کرم های فاقد چربی مرطوب کننده استفاده کنید.
  3. ضدآفتاب را فراموش نکنید. هرگز بر این تصور نباشید که چون در فصل زمستان به سر می بریم، نیازی به استفاده از کرم های ضدآفتاب نیست و اتفاقا میزان آسیب رسانی اشعه های مضر نور خورشید در این فصل از سال نیز کاملا قابل توجه بوده و نباید صرفا چون آفتاب را آن قدرها تند نمی بینیم، از استفاده ضدآفتاب ها چشم پوشی کنیم. تنها لازم است که ضدآفتاب انتخابی خود را از درجه SPF پایین تری انتخاب کنید.
  4. از بخور آب بهره مند شوید. در فصل زمستان و برای مراقبت از پوست در زمستان می توانید از بخور آب گرم استفاده کرده و خشکی پوست را به این شکل برطرف سازید. این برای آن دسته از افرادی که از خشکی پوست رنج برده یا پوست معمولی دارند، بسیار کمک کننده خواهد بود.

.
منابع:
.https://mag.arayeshyab.com