درد دندان عقل (درمان خانگی و سنتی)

درد دندان عقل (درمان خانگی و سنتی)

  • شرح مطلب
  • سایر مطالب

درد دندان عقل (درمان خانگی و سنتی)

همه انسان ها دارای ۴دندان عقل هستند که در چهار گوشه دهان می روید که این دندان ها در سن جوانی رشد می کنند که اگر در دهان جای رشد نداشته باشند باعث درد و تورم می شود که با استفاده از درمان های خانگی می توانید به تسکین درد دندان عقل البته به صورت موفت بپردازید.

دندان های عقل هیچوقت مانند دندان های دیگر رشد عادی و طبیعی ندارند ،زمانی که دندان عقل در حین رشد متوقف می شود و مدت زمان زیادی در لثه باقی می ماند باعث  قرمز شدم و تورم دردناک و عفونت آن می شود که این عفونت ممکن است به دندان های دیگر هم سرایت کند.

رویش غیر معمولی دندان عقل باعث مشکلات زیادی می شود که از جمله این مشکل ها: احساس درد فراوان در یک طرف، متورم شدن لثه ، بوی بد گرفتن دهان ، گوش درد، پوسیدگی دندان های مجاور و غیره که با استفاده از روش های طبیعی تا حدودی می توان درد آن را تسکین دهید. همچنین جراحی دندان عقل از جمله مواردی که افراد بسیاری برای راحت شدن از درد دندان عقل در پیش می گیرند.

راهکار های تسکین درد دندان عقل

یخ: روشی موثر و ساده برای بهبود درد دندان عقل است به این صورت که یخ را داخل یک دستمال بپیچید و روی  صورت خود جایی که دندان عقل حس می شود بگذارید این کار را مدام تکرار کنید تا درد آرام شود.

گل میخک: به تسکین درد دندان عقل کمک زیادی می کند که  به علت خاصیت ضد درد و بی حسی که دارد  می تواند به بهبودی سریع آن کمک می کند. برای این کار کافیست چند  عدد ار گل میخک را در دهان خود بجوید تا اثر کند ،همچنین شما می توانید ار روغن گل میخک هم استفاده کنید.

سیر:یک ماده شگفت انگیز در برطرف کردن درد و التهابات لثه و دندان سیر سرشار از آنتی اکسیدان و آنتی بیوتیک است که کمک فراوانی به تسکین درد دندان می کند. طرز استفاده از آن به این صورت است که روزانه یک یا دو عدد حبه سیر را با دندان آسیب دیده بجوید تا درد آن آرام شود.

آب نمک: شست و شو  دهان با آب نمک تاثیر فراوان در نابود کردن باکتری های بد دهان دارد و همچنین یک ماده ضد عفونی کننده و ضد التهاب برای دندان ها و لثه است که تاثیر بسزایی در تسکین درد دندان دارد.

آدامس:جویدن آدامس بدون قند کمک زیادی به کنترل درد دندان می کند. جویدن آدامس باعث بیشتر شدن گردش خون و کمتر شدن فشار و در نتیجه باعث تسکین درد دندان عقل می شود.

جوش شیرین: با استفاده از مخلوط جوش شیرین و آب گرم و شست و شو روزانه دهان با این محلول می توانید از شر درد دندان عقل خلاص شوید.

.
منبع: نصرینو | https://nasrino.ir

درد دندان عقل (درمان خانگی و سنتی)
top