تقویت سیستم ایمنی بدن (درمان خانگی و سنتی)

تقویت سیستم ایمنی بدن (درمان خانگی و سنتی)

  • شرح مطلب
  • سایر مطالب
تقویت سیستم ایمنی بدن (درمان خانگی و سنتی)

تقویت کردن سیستم ایمنی، بدن را از بیمار شدن مکرر جلوگیری می کند زیرا، وظیفه دستگاه ایمنی این است که سلول ها و مولکول های خودی را از بیگانه تشخیص می دهد که با تقویت شدن این دستگاه از بیماری و ابتلا به مشکلات جسمی می توانید پیشگیری کنید. در ادامه این مقاله شما را با چند روش خانگی و بدون هزینه جهت تقویت سیستم ایمنی بدن آشنا خواهیم کرد.

روش های تقویت سیستم ایمنی بدن

آنچه که بر سلامت بدن تاثیر می گذارد و میزان آسیب پذیری بدن را در برابر سرماخوردگی یا ویروس هایی که در اطرافیان حضور دارد را تعیین می کند قدرت و وضعیت سیستم ایمنی بدن می باشد که با مصرف برخی از غذاهای سالم و غنی می توانید سیستم ایمنی بدن را تقویت کنید.

سیر

سیر علاوه بر اینکه به غذا ها طعم و عطری خوبی می دهد بلکه برای تقویت وضعیت ایمنی بدن نیز بسیار مناسب است و حاوی آلیسین است که در واقع یک ماده فعال برای از بین بردن  باکتری و عفونت های که وارد بدن شده است می باشد. مصرف آب سیر خام برای ضد عفونی کردن زخم های کوچک بسیار مناسب است، تحقیقات نشان داده است که با مصرف شش حبه سیر خطر ابتلا به سرطان معده را تا ۵۰ درصد و خطر سرطان روده بزرگ را تا ۳۰ درصد می توانید کاهش دهید. برای افزایش مصرف سیر می توانید روزانه دو حبه از آن را به وعده غذایی خود اضافه کنید.

سیب زمینی

سیب زمینی ضد سرطان و پیری می باشد و همچنین می تواند با ویروس ها و میکروب های که وارد بدن شده اند مبارزه کند، رنگ زرد  موجود در سیب زمینی نشان دهنده وجود بتاکاروتن می باشد که از بدن در ابتلا به برخی سرطان ها محافظت می کند، تبدیل بتاکاروتن به ویتامین A می تواند بافت همبند را  احیا کند، روزانه نصف سیب زمینی شیرین را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

 

اسفناج

یکی از غذاهای گیاهی که باعث می شود سیستم ایمنی بدن تقویت شود اسفناج می باشد و به دلیل داشتن ویتامین بی دو در بازسازی بافت های بدن بسیار موثر می باشد و همچنین دارای ویتامین آ و سی نیز می باشد که در زیبایی پوست و مو نقش زیادی را ایفا می کند. و دارای ویتامین  بی شش، کلسیم، منیزیم  آهن نیز می باشد.

 

قارچ

یکی دیگر از مواد غذایی که گلبول های سفید خون را افزایش می دهد و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود قارچ می باشد که در این شرایط  گلبول های سفید به پیشگیری از عفونت ها و یا به بهبودی سریع بیماری ها کمک زیادی می کنند.

ماست

ماست به دلیل داشتن پروبیوتیک ها باعث افزایش باکتری های خوب موجود در دستگاه گوارش می شود که به دفع میکروب های بیماری زا کمک می کند که با مصرف روزانه ۱۹۸ گرم ماست می توانید سیستم ایمنی بدن را تقویت کنید، زیرا ماست باعث می شود گلبول های سفید به فعالیت بیشتر تحریک شوند ، می توانید به ماست میوه هایی مانند توت فرنگی و بلوبری اضافه کنید علاوه بر اینکه طعم بهتری به ماست می دهد فواید این ماده خوراکی نیز افزایش می یابد و باعث تقویت ایمنی بدن نیز می شود.

 

میوه های خانواده مرکبات

لیمو، لیمو ترش، پرتقال، گریپ فروت و نارنگی همگی دارای ویتامین C می باشند که باعث تقویت سیستم ایمنی در بدن انسان می شود و بدن را در برابر سرماخوردگی و یا عفونت تقویت می کند حتی اگر دچار بیماری شده باشید مصرف این محصولات باعث کوتاه شدن دوره بیماری می شود.

.
منبع: نصرینو | https://nasrino.ir

تقویت سیستم ایمنی بدن (درمان خانگی و سنتی)
top