گل لامیوم (نگهداری + پرورش)

گل لامیوم (نگهداری + پرورش)

  • شرح مطلب
  • سایر مطالب

گل لامیوم (نگهداری + پرورش)

گیاهی چندساله همیشه سبز تا خزان دار است. واریته های آن برای محل های با سایه روشن مناسب است. برگ های آن قلبی شکل با رگبرگ های برجسته است که طول آن ها به ۵ سانتی متر می رسد و در زمان لمس خز مانند به نظر می رسند. ساقه های پهن شونده در تماس با زمین ریشه دار می شوند. ارتفاع توده شاخ و برگ به ۱۵ سانتی متر می رسد. گل های کوچک کلاه خودی شکل آن که به طور معمول صورتی رنگ هستند روی سنبله های کوتاه در اواخر بهار یا اوایل تابستان ظاهر می شوند.

رقم ‘Variegatum’ آن دارای برگ های سبز تیره با نوار سفید نقره ای در طول رگبرگ اصلی است. رقم ‘Beacon Silver’ به تقریب به طور کامل خاکستری نقره ای است و حاشیه برگ سبز رنگ است. رقم ‘White Nancy’ از گل های سفید رنگ آن قابل تشخیص است.

لامیوم گزینه ای بسیار عالی برای افرادی است که وقت رسیدگی زیاد به گیاه شان را ندارند. بیشتر گونه های این گیاه در تابستان گل می دهند و خوشه ای از شکوفه های صورتی یا سفید تولید می کنند. حتی زمانی که گیاه گل ندارد هم شاخ و برگ آن، که با خطوط نقره ای تزیین شده اند، هر گوشه تاریکی را پر از نور و زیبایی می کنند!

گیاه زینتی بوده و برگهای سفید خال دار شبیه گزنه مانند دارای نوار نقره ای پهن در اطراف یا مرکز برگها گسترده شده گلهای آن برنگ صورت ارغوانی، صورتی و قرمز و بصورت سنبله با گل آذین های پخش در تابستان دیده میشود.

نیازهای گل لامیوم:

به سرما مقاوم بوده و سایه را تحمل می کند. برای رشد مطلوب نیاز به آبیاری منظم دارد. گیاهان باید با فاصله ۴۵ تا ۶۰ سانتی متر کشت شوند.

افزایش گل لامیوم:

با ریشه دار کردن قلمه انتهایی ساقه های رویشی و یا با تقسیم بوته قابل افزایش است.

انواع واریته های لامیوم:

L.M.Album L.M.Aureum واریته های لامیوم هستند.

نوع خاک لامیوم:

خاک برگ + خاک باغچه خاک لازم جهت پرورش این گیاه است.

دما ، آبیاری و نور لامیوم:

مکانهای سایه آفتاب و سایه- دمای بین 3 الی 23 درجه سانتیگراد- آبیاری زیاد (فاصله بین دو آبیاری سطح خاک مرطوب بماند)

روش های تکثیر لامیوم:

از طریق بذر و تقسیم بوته تکثیر میشود.

موارد استفاده لامیوم:

جهت کاور سطح زمین استفاده میشود./منبع: سایت باغ شیشه ای و اگرونیک و گل چمن آریا

.
منبع: ساعدنیوز | https://saednews.com

گل لامیوم (نگهداری + پرورش)
top