چیکار کنیم تا قهوه خوشمزه تر شود ؟ ( درست کردن قهوه روی گاز )

  • شرح مطلب
  • سایر مطالب

مواد لازم برای دو فنجان قهوه :

۲ لیوان آب سرد

۱ قاشق غذا خوری سر پر پودر قهوه ( قهوه آسیاب شده )

۳ تا ۴ قاشق غذا خوری شکر (دلخواه)

۲ تا ۳ عدد هل

چیکار کنیم تا قهوه خوشمزه تر شود ؟ ( درست کردن قهوه روی گاز )

نکات درست کردن قهوه روی گاز که آن را خوشمزه تر می کند:

۱- قهوه پودر شده به همراه آب سرد و هل داخل کتری یا شیر جوش بریزید و روی شعله قرار دهید تا به جوش بیاید. وقتی شروع به جوشیدن کردن حرارت شعله را خیلی کم کنید تا ۲۰ الی ۲۵ دقیقه بجوشد.

توجه: قهوه در ابتدای جوشیدن سر می رود بنابراین یا از شیر جوش و کتری بزرگ استفاده کنید یا مواظب باشید وقتی جوشید کمی آن را بهم بزنید تا سر نرود.

بر خلاف چای که حتماً باید دم کنیم، قهوه برای اینکه طعم بهتری داشته باشد حتماً باید جوشیده شود و اصطلاحاً پخته شود. زمان مورد نیاز برای پخته شدن قهوه زمانی بین ۲۰ تا ۲۵ دقیقه است.

هل را بصورت درسته در کتری بیندازید و فقط یک شکاف در آن ایجاد کنید. از هل آسیاب شده استفاده نکنید. چون طعم قهوه را تغییر می دهد. هل قهوه را خیلی خوش عطرتر می کند.

هر ده دقیقه یک تیکه کوچک یخ داخل قهوه در حال جوشیدن بیندازید. یخ به ذرات قهوه شوک وارد می کند و قهوه ما را غلیظ تر می کند. ۲ یا ۳ بار باید یخ داخل قهوه بیندازید. (اگر یخ نداشتید هر دفعه از یک سوم استکان آب سرد استفاده کنید.)

۲- در ده دقیفه آخر شکر را به قهوه اضافه کنید. میزان شکر کاملاً دلخواه است و می توانید مقدار آن را کم یا زیاد کنید.

اگر دوست دارید یک قهوه با طعم متفاوت تر داشته باشید، کمی کمتر شکر به قهوه بزنید و در عوض در ۲ الی ۳ دقیقه آخر ۳ الی ۴ عدد شکلات کاراملی داخل قهوه بیندازید. حتماً امتحان کنید واقعاً قهوه را خوشمزه تر می کند. (خامه و کره ای که در کارامل هست طعم قهوه را متفاوت می کند.)

.

منبع: چاره دان/https://www.chaaredan.ir

چیکار کنیم تا قهوه خوشمزه تر شود ؟ ( درست کردن قهوه روی گاز )
top