راهنمای شیره توت

  • شرح مطلب
  • سایر مطالب

⇠ توت شیرین طبع گرم و مرطوب دارد.

⇠ پیشگیری از سرطان توت ها منبع خوبی از فیتونوترینتی توانا به نام رزوراترول(resveratrol) هستند که در انگور نیز یافت می شوند. محققان معتقد هستند که با کمک این ماده ی غذایی گیاهی می توانند هم از بروز سرطان ها پیشگیری کنند و هم این که با سرطان ها بجنگند.

⇠ افزایش طول عمرتوت ها به دلیل وجود رزوراترول می توانند موجب افزایش طول عمر افراد شوند. در مطالعات متعددی نشان داده شده است که رزوراترول موجود در توت ها موجب افزایش طول عمر موش ها شده است.

⇠ تصفیه ی خون در طب چینی، توت ها به عنوان یک عامل تصفیه ی خون در نظر گرفته می شوند، به این معنا که خون را تمیز کرده، تولید آن را افزایش داده و به طور کلی موجب تقویت کل سیستم خونی می شود.

⇠ تقویت کلیه ها در طب چینی این عقیده وجود دارد که توت سفید موجب تقویت عملکرد کلیه ها می شود.

⇠ مفید برای معده و کبد یکی دیگر از باورهای موجود در طب چینی این است که توت سفید به طور موثری می تواند کبد را پاک و تمیز کند.
خوردن توت سفید برای زخم معده نیز مفید است.

⇠ درمان یبوست توت به علت دارا بودن مقادیر بالای فیبر در درمان یبوست موثر است.

⇠ فواید توت سفید برای مو در خیلی از کشورها از توت ها برای درمان و علاج سفید و یا خاکستری شدن زودرس موها استفاده می شود.

⇠ مصرف توت در دیابت قند موجود در توت سفید برای کسانی که مبتلا به مرض قند هستند ضرر ندارد. به همین علت به آنها توصیه می‌شود به جای قند، چای را با توت خشک بخورند.

⇠ آنتی اکسیدان قوی این میوه خوشمزه دارای آنتی‌اکسیدانی به نام آنتوسیانید است. آنتی‌اکسیدان موجود در این میوه فواید بسیاری برای سلامتی دارد که یکی از آنها کاهش میزان کلسترول بد خون و جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی است.

⇠ نقش دیگر آنتی‌اکسیدان‌ها پیشگیری از سرطان است، به همین دلیل مصرف توت برای پیشگیری از سرطان توصیه می‌شود.

⇠ توت سفید حاوی فیبر فراوانی است، به همین دلیل ملین خوبی است.

⇠ توت در سهل کردن جریان ادرار نیز نقش دارد.

.

منابع:
.http://www.40chay.com

راهنمای شیره توت
top