بایدها و نبایدهای آرایش لب ها

  • شرح مطلب
  • سایر مطالب

⇠ آرایش لبها میتواند به جذابیت و زیبایی صورت اضافه و یا آن را کم نماید. نزدن رژ لب بهتر از زدن آن به طور نامرتب یا با رنگهای نامناسب است. با رژ لب میتوان فرم لبها را زیباتر و اصلاح نمود و با سایر اعضای صورت متناسب ساخت. قبل از زدن رژ لب باید لبها کاملا تمیر باشند. فوندیشن یا پورد معمولا روی لبها هم زده میشود. یادآوری میشود که رژ لب نباید از لبی به لب دیگر زده شود. باید کاملا اختصاصی باشد و در صورت استفاده دو نفر یا بیشتر میتوانید برای پاک کردن آن از گوش پاک کن استفاده کنید. برای انتخاب رنگ رژ لب میتوان آن را کنار لب قرار داد و هماهنگی رنگ را با صورت پیدا نمود.
⇠ آرايش لبها مي تواند به جذابيت و زيبايي صورت اضافه و يا آن را کم نمايد. نزدن رژ لب بهتر از زدن آن به طور نامرتب يا با رنگهاي نامناسب است.
⇠ با رژ لب مي توان فرم لبها را زيباتر و اصلاح نمود و با ساير اعضاي صورت متناسب ساخت.
⇠ قبل از زدن رژ لب بايد لبها کاملا تمير باشند.
⇠ فونديشن يا پورد معمولا روي لبها هم زده مي شود.
⇠ براي انتخاب رنگ رژ لب مي توان آن را کنار لب قرار داد و هماهنگي رنگ را با صورت پيدا نمود. براي زدن رژ لب، لبها را در آرامش کامل به حالت کشيده و جدا از هم (به حالت لبخند) نگه مي داريم.
⇠ با استفاده از مداد مخصوص خط لب، اول لب بالا را مي کشيم که از گوشه لب شروع و به طرف وسط ادامه مي يابد سپس لب پايين را مي کشيم. همچنين رنگ مداد لب را کمي تيره تر از رنگ خود رژ انتخاب کنيد.
⇠ بعد از تعيين رنگ مناسب، رژ لب را ابتدا به لب بالا و سپس به لب پايين مي زنيم. توجه داشته ياشيد که با آرايش ترميمي درست مي توان فرم لبها را به صورت دلخواه نشان داد.
.

هماهنگ کردن اندازه لب و يا فرم دادن به آنها به وسيله آرايش :

1 – هنگامي که لب پايين نازک است، خط لب را پايينتر از خط معمولي لب مي کشيم و آن را با رژ لب پر مي کنيم. همچنين کمي وازلين يا برق لب به وسط لب پايين بماليد تا آن را برجسته تر جلوه دهد.
2 – وقتي لب بالا نازک است، خط لب بالا را بالاتر از خط معمولي لب مي کشيم تا پهتر جلوه کند و با لب پايين تناسب داشته باشد.
3 – هنگامي که لبهاي پايين و بالا نازک هستند، اندازه لبها را در بالا و پايين با مداد لب زياد مي کنيم و داخل خط را با رژ لب پر مي کنيم که لبها پرتر به نظر آيند.
4 – براي لبهاي پر و بزرگ نبايد رژ لب خيلي روشن و جلب نظر کننده استفاده کرد. رژ لب مات براي اين لبها بهتر از رژ لب براق است.
5 – دهان و لبهاي کوچک را مي توان با کشيدن خطوط در اطراف دهان بزرگتر نشان داد.
6 – در فرم دهاني که گوشه هاي افتاده دارد م يتوان خط لب را رو به بالا کشيد و فرم دهان را اصلاح کرد.
7 – لبهاي نامساوي را نيز مي توان با کشيدن خطوط در جاهاي لازم يکنواخت نمود.
.

جلوگيري از ماليده شدن رژ لب بر روي دندانها :

انگشت اشاره خود را در دهانتان قرار دهيد و لبهايتان را ببنديد. سپس انگشت خود را بيرون بکشيد. به اين ترتيب رنگ اضافه رژ لب از داخل لبهايتان پاک شده و از ماليده شدن آن به دندانهايتان جلوگيري مي کند.
.

ترفندهای آرایش لب

– اگر لب هایتان خیلی بزرگ است باید داخل لب را مداد بکشید و قسمت های بیرون از خط لب را با استفاده از کانسیلر بپوشانید. این کار کمک می کند تا لب ها کوچک تر به نظر برسند.
– اگر لب هایتان خیلی کوچک است، برای برجسته تر به نظر رسیدن آن ها، یک رژ لب براق یا رژ لب مایع حجم دهنده به لب بزنید.
– اگر لب هایتان بسیار گوشتی است، باید از رژ لب های مات و پررنگ استفاده کنید.
از اشتباهات زیر خودداری کنید
– اگر لب های نازکی دارید، از رژ لب های پر رنگ استفاده نکنید زیرا این رنگ ها لبتان را نازک تر نشان می دهند.
– اگر چشم هایتان آرایش زیادی دارد، از رژ لب های پررنگ و غلیظ استفاده نکنید زیرا چهره را مصنوعی نشان می دهند.
– اگر لب هایتان گوشتی است، از رژ لب های مایع که حجم لب را بیشتر نشان می دهند استفاده نکنید.
– اگر پوست لبتان خیلی خشک است؛ از رژ لب ها ۲۴ ساعته که لب را خشک تر می کنند استفاده نکنید.
.
منابع:
.https://www.beytoote.com
.https://khanoomane.com