راهنمای پیرسینگ واژن

 • شرح مطلب
 • سایر مطالب

پیرسینگ واژن چیست

یکی از انواع پیرسینگ که دیده نمی شود و طرفداران خاص خود را دارد، پیرسینگ ناحیه ژنیتال و یا همان پیرسینگ واژن است. این نوع پیرسینگ اغلب در ناحیه لبیاماژورها ، لبیامینورها و کلیتوریس انجام می شود. علی رغم تصور شما، بسیاری از زنان خواهان این پیرسینگ هستند و اعتقاد دارند با انجام پیرسینگ واژن نه تنها باعث زیبایی این ناحیه شده اند، بلکه سبب افزایش اعتماد به نفس خود در روابط جنسی خود شده اند، از این رو در انجام فعالیت های جنسی عملکرد بهتری داشته اند. حتی برخی معتقد هستند انجام پیرسینگ واژن سبب افزایش میل جنسی می شود. اما گروهی از افراد در جامعه به شدت مخالف پیرسینگ نواحی مختلف بدن هستند و همیشه واکنش های منفی ای نشان داده اند. برخی از این دستاویزها برای رد این عمل سرپایی زیبایی، درگیر شدن به بیماری های مختلف است که تصمیم داریم در این مقاله در مورد این موضوع، کاملاً شفاف سازی کنیم.
بسیاری از مراکز و یا افرادی که پیرسینگ واژن انجام می دهند، صرفاً دوره ای کوتاه و تخصصی در این زمینه دیده اند و بعد اقدام به انجام این کار کرده اند. برخی از آن ها با حفظ شرایط استریل، در محیطی کاملاً مناسب این کار را انجام می دهند و برخی خیر !!!
ناحیه تناسلی از نواحی بسیار حساس هر انسانی است که بسیار مستعد آلوده شدن به ویروس های مختلف است. با اینکه عمل پیرسینگ در چندثانیه و طی فرایندی کاملاً سرپایی صورت می گیرد ولی بسیار می تواند خطرناک باشد. به همین دلیل یکی از ساده ترین و اساسی ترین کارهایی که باید انجام داد، پیرسینگ و یا سوراخ کردن در ناحیه ای کاملاً استریل است. در غیر این صورت فرد دچار مشکلاتی خواهد شد که در بخش عوارض پیرسینگ به شرح کامل آنها خواهیم پرداخت.
.

چرا افراد دستگاه تناسلی خود را سوراخ می کنند؟

اکثر افراد برای پز دادن با جواهراتشان، این کار را انجام می دهند. اما وقتی صحبت از دستگاه تناسلی می شود، بخشی نیست که اشخاص زیادی مایل به انجام این کار باشند. یکی از مهم ترین دلایلی که زنان پیرسینگ واژن انجام می دهند، تقویت میل جنسی است. برخی از زنانی که این ناحیه را «سوراخ کرده اند» می گویند: به رسیدن اولین حالت ارگاسم آنها کمک می کند. برخی دیگر می گویند که سوراخ کردن دستگاه تناسلی باعث می شود که حس خطر کردن، هیجان یا شیطنت داشته باشند.
.

آیا انواع مختلفی از سوراخ کردن دستگاه تناسلی (پیرسینگ واژن) وجود دارد؟

واژن را می توان در یکی از سه ناحیه زیر سوراخ کرد:

 • کلیتوریس/ غلفه: این یکی از محبوب ترین نوع سوراخ کردن واژن است. تصور می شود که باعث تحریک بافت حساس کلیتوریس در حین رابطه جنسی می شود. سوراخ کردن غفله به سوراخ کردن خود کلیتوریس ترجیح داده می شود. کلیتوریس خیلی حساس است و سوراخ کردن آن می تواند باعث درد و آسیب عصبی شود.
 • قسمت بیرونی یا داخلی لابیا: بافت لابیا به اندازه کافی ضخیم است تا بیشتر از یک قطعه جواهر یا جواهر سنگین را در خود نگه دارد.
 • شاهزاده آلبرت: همین کار در زنان معادل با سوراخ کردن پرنس آلبرت در مردان است که به ندرت انجام می شود. به این دلیل است که انجام این کار دشوار است.

سوراخ کردن مجرای ادرار و بالای واژن با دقت انجام می شود. حتی اگر به اندازه کافی شجاع باشید که واژن خود را سوراخ کنید، ممکن است آناتومی مناسبی برای این کار نداشته باشید. بسیاری از زنان کلیتوریس به اندازه کافی بزرگ ندارند تا بتوانند آن را سوراخ کنند. همچنین اگر می خواهید ناحیه های داخلی و خارجی لابیا را سوراخ کنید، باید پوست کافی در این ناحیه داشته باشید.
.

اقدامات احتیاطی برای کاهش عوارض و خطرات پیرسینگ واژن

در این قسمت چندین مورد احتیاطی برای کاهش خطرات ذکر شده است:

 • همه کشورها قوانینی منظم برای سوراخ کردن اعضاء بدن ندارند. مهم است که برای این کار حتما یک مکان معتبر را انتخاب کنید. به دنبال کسی باشید که عضو انجمن تخصصی سوراخ کردن اعضاء بدن (APP) باشد، که به این معناست که شخص حداقل تجربه یک سال سوراخ کردن اعضاء بدن و همچنین آموزش تکنیک های ضد عفونی کننده و کمک های اولیه را دارد. شخصی که عمل سوراخ کردن را انجام می دهد باید کارت شناسایی شما را بررسی کرده، ناحیه تناسلی را با ضد عفونی کننده تمیز کرده، از دستکش استفاده کرده و از سوزن ضد عفونی شده جدید استفاده کند.
 • برای جلوگیری از عفونت و واکنش آلرژی زا، جواهراتی از جنس فولاد ضد زنگ، نیوبیم یا تیتانیوم را انتخاب کنید.
 • پس از سوراخ کردن، از تمام دستورالعمل ها پیروی کنید تا این ناحیه را تمیز نگه دارید. این ناحیه را مرتبا با محلول آب و نمک رقیق شده و صابون ضد باکتری و آب شست و شو دهید. از الکل، هیدروژن پراکسید، بتادین و یا پماد استفاده نکنید.
 • لباس های گشاد بپوشید تا از ایجاد چسبندگی بیش از حد در ناحیه سوراخ شده جلوگیری کنید.
 • بعد از سوراخ کردن ناحیه تناسلی، حداقل به مدت 2 هفته رابطه جنسی نداشته باشید. وقتی رابطه جنسی دارید، پس از رابطه ناحیه سوراخ شده را با محلول آب نمک یا آب تمیز کنید.
 • تا زمانی که این ناحیه ترمیم شود، از رفتن به استخر و وان حمام آب گرم اجتناب کنید.
 • جواهراتی که در ناحیه سوراخ شده متصل شده اند، ممکن است کاندوم را سوراخ کرده و یا باعث بیرون آمدن دیافراگم شوند. اگر ناحیه تناسلی خود را سوراخ کرده اید، همیشه از یک روش دیگر پیشگیری از بارداری نیز علاوه بر کاندوم استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که کاندوم ها تنها روش های پیشگیری از بارداری هستند که از ابتلا به بیماری های مقاربتی جلوگیری می کنند.

داشتن کمی ترشح بعد از سوراخ کردن ناحیه تناسلی، طبیعی است. اما اگر ترشح به طور معمول رنگی (رنگ سبز) است و یا بوی بدی دارد، ممکن است به عفونت مبتلا شده باشید. اجازه دهید جواهر در همان ناحیه باقی بماند، اما آن ناحیه را با یک صابون ضد باکتری و کمپرس آب گرم تمیز کنید. اگر به آنتی بیوتیک نیاز است، سریع تر از پزشک خود بپرسید تا این مشکل را برطرف کنید.
.

سؤالات رایج در مورد پیرسینگ واژن

ایا پیرسینگ کلیتوریس باعث از بین رفتن حس جنسی می شود؟

خیر، اگر پیرسینگ به درستی و روی اصول و بدون استفاده از سوراخ کن های تفنگی صورت گیرد، عارضه ای ایجاد نخواهد کرد، ولی اگر به اشتباه پیرسینگ شود، عارضه های خاص خود را خواهد داشت که یکی از آن ها اختلال در حس جنسی این ناحیه است.
.

پوست من به فلز حساسیت دارد، از چه زیورآلاتی باید استفاده کنم؟

شما باید از زیورآلات غیرفلزی استفاده کنید تا دچار مشکل نشوید.
.

چند ساعت است که پیرسینگ انجام داده ام و دچار درد و سوزش بدی شده ام، علت چیست؟

بسته به اینکه آیا طبق اصول این کار برای شما انجام شده است یا خیر، احتمالاً شما به فلز به کار برده شده حساسیت دارید، خیلی سریع باید فردی که برایتان پیرسینگ انجام داده را با خبر کنید و یا به متخصص زنان مراجعه کنید.
.

پیرسینگ واژن چگونه انجام می شود؟

ابتدا پوست اطراف این ناحیه با یک ضد عفونی کننده تمیز می شود. این بسیار مهم است، زیرا اگر این ناحیه کاملا تمیز نشود، در نهایت باعث عفونت شدید می شود. سپس 12 تا 16 سر سوزن توخالی با یک تکه جواهر به این ناحیه متصل می شود- سپس با یک وزنه یا حلقه مهره اسیر (لوازم مخصوص نگه داشتن جواهرات)- از روی پوست عبور می کند.
.

مهم ترین سوال در مورد سوراخ کردن دستگاه تناسلی این است که «آیا درد می گیرد؟»

اگر حساس ترین بافت ها در بدن شما را سوراخ کنند، این احتمال وجود دارد. این درد بسیار ناخوشایند است. با این حال، این عمل بسیار سریع انجام می شود و برخی از افراد که قصد سوراخ کردن دستگاه تناسلی خود را دارند- و سوراخ می کنند- بیشتر از سوراخ کردن سایر قسمت های بدن دچار درد نمی شوند. اینکه چقدر سریع سوراخ کردن واژن درمان می شود، بستگی به محل سوراخ کردن دارد. ترمیم سوراخ کردن لابیا بین 1 تا 4 ساعت طول می کشد. ترمیم کلیتوریس یک تا دو ماه طول می کشد.
.

آیا سوراخ کردن دستگاه تناسلی عوارض و خطری دارد؟

هر زمان که سوراخی در بدن خود ایجاد می کنید، احتمال عفونت کردن وجود دارد. مراجعه به یک مغازه سوراخ کننده نامطمئن، می تواند شما را در معرض ابتلا به بیماری کزاز، HIV و هپاتیت B و C و سایر بیماری های مقاربتی (STD) قرار دهد. گاهی اوقات سوراخ کردن واژن می تواند منجر به خونریزی، جای زخم یا بروز یک واکنش آلرژی زا شود. سوراخ کردن ناحیه پشتی کلیتوریس ممکن است با جریان خون تداخل داشته باشد.
.
منابع:
.https://drleilakhalili.com
.https://www.delgarm.com