نحوه برخورد با شوخی همکاران در محیط کار

  • شرح مطلب
  • سایر مطالب

شاید برای شما هم مواقعی پیش اومده باشه که همکارانی با شما شوخی های بی موردی انجام بدند که باعث اذیت شدنتون بشه!

نحوه برخورد با شوخی همکاران در محیط کار و مخصوصاً با همکار جنس مخالفمون باید چطوری باشه که هم طرفی که شوخی می کنه متوجه شه که چه اشتباهی کرده و در عین حال ما هم آدم بَدِ نباشیم که در بین همکاران دیگه به عنوان یک آدمِ بی روح و بی جنبه شناخته بشیم و از طرفی هم به اون شخص بر نخوره و یا با عکس العملی که نسبت به شوخی اش انجام میدیم ی جورایی لج کنه و بخاد بعداً این کارِ ما رو تلافی کنه.

در ادامه انواع نحوه برخورد با شوخی همکاران در محیط کار رو با هم بررسی می کنیم.

فرض کنید در محیط کاری مون شخصی با ما شوخی بی موردی انجام میده، ما چه واکنش ها و عکس العملی هایی می تونیم در مقابل این شوخیِ همکارمون داشته باشیم؟

⇠ اون لحظه شوخی که با ما شده به همکارمون بپریم و هر چی از دهنمون در میاد بهش بگیم.

⇠ در اون لحظه، به شوخی که همکارمون با ما کرده بخندیم و هیچ عکس العملی بهش نشون ندیم.

⇠ در اون لحظه اصلاً به رومون نیاریم که همکارمون با ما شوخی کرده و نادیده اش بگیریم.

⇠ در اون لحظه به شوخی همکارمون بخندیم و بعدش اگر از اون شوخی ناراحت شدیم خارج از جمع و در تنهایی بهش بگیم که “آقای/خانم X می خواستم ازتون خواهش کنم که لطفاً از این جور شوخی ها با من نکنید، این نوع شوخی ها اصلاً برازنده شما نیست که انجام میدید” و یا جملاتی شبیه به این. سعی کنیم این جملات رو با لحنی دوستانه به همکارمون بیان کنیم تا در مقابل صحبت های ما جپهه نگیره.

⇠ احتمال داره این نحوه برخورد ما با اون طرف وجهه خوبی از ما به جا نذاره و همکاران دیگه به ما برچسب بی جنبه بودن، خشک، تند خو و بد اخلاق بودن بزنند که این موضوع اصلاً خوب نیست.

نحوه برخورد با شوخی همکاران در محیط کار

⇠ دقت کنید، اگر ما بخواهیم که در اون لحظه عکس العمل تندی نسبت به همکارمون داشته باشیم به احتمال زیاد ایشون از دست ما ناراحت بشند و ممکنه بخواهند این عکس العمل ما رو بعداً تلافی کنند، چون ما در اون لحظه بین همکاران دیگه ضایعش کردیم و این موضوع ممکنه که خیلی بهش بر بخوره.

⇠ بنابراین بهترین روش برای برخورد با شوخی همکاران در محیط کار این است که در اون لحظه به شوخی همکارمون بخندیم و بعدش خارج از جمع ازش بخواهیم که اینجور شوخی ها رو با ما انجام نده.

 

.
منابع:
.https://amirmostafa.com

نحوه برخورد با شوخی همکاران در محیط کار
top