• شرح مطلب
 • سایر مطالب

وقتی از لبخند صحبت می شود در واقع به سه جز توجه می ‌کنیم. در لبخند و خنده ی ما لب ها، دندان ها، و لثه ها پدیدار می‌شوند که برای داشتن لبخندی زیبا هر کدام از این سه جزء لازم است که زیبا و متوازن باشند.
وقتی صحبت از اصلاح طرح لبخند می کنیم در واقع قرار است اقداماتی انجام دهیم تا این سه بخش با هم در هارمونی قرار بگیرند. اگر دندان‌ها بدشکلی دارند، به شکل خفیفی بی نظمی دارند و یا دارای مشکلات بدرنگی باشند، با تدابیری که دندانپزشک می اندیشد می توان آن ها را اصلاح کرد.
موقعیت لثه هم در زیبایی لبخند بسیار تاثیر دارد. برخی از افراد وقتی می خندند بخش زیادی از لثه آنها دیده می شود و یا برعکس که برای اصلاح آن نیز تدابیری وجود دارد.

از جمله روش هایی که برای اصلاح طرح لبخند استفاده می شود به شرح ذیل می باشد :

 • ایمپلنت دندان
 • ارتودنسی و جراحی فک
 • لمینت دندان
 • بلیچینگ دندان
 • کامپوزیت دندان

 

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای درمان اصلاح طرح لبخند هستند؟

انتخاب کاندید مناسب برای اصلاح طرح لبخند برای دندان پزشک بسیار حائز اهمیت است. چرا که وقتی انتخاب درست صورت گیرد، تضمین موفقیت کار نیز هست. معمولاً در درمان های مربوط به اصلاح طرح لبخند از سه جزء گفته شده، وضعیت دندان‌ها بیشترین اهمیت را دارند. کسانی که رنگ دندان هایشان ایراداتی دارد، کسانی که شکل دندان هایشان نامناسب و یا نامتقارن است و کسانی که دچار بی نظمی های خفیف دندان هستند می توانند از  درمان های مربوط به اصلاح طرح لبخند استفاده کنند.
این درمان برای افرادی که صحبت کردن و یا لبخند زدن بخش مهمی از شغل آنها است، همچون گوینده ها، مدل ها، بازیگران و هنرپیشه ها، سیاستمداران و تمام کسانی که زیبایی لبخند برایشان اهمیت زیادی دارد بسیار بیشتر از سایر افراد لازم و ضروری است.
تحقیقاتی که اخیرا صورت گرفته نشان می‌دهد هنگام مکالمه رو در روی دو نفر نزدیک به پنجاه درصد از جذابیتی که در شخص دیده می‌شود به لبخند وی مربوط است.
 

مراقبت های بعد از طرح لبخند :

 1. مراقبت از دندان ها علاوه بر حفظ سلامت و زیبایی دندان باعث افزایش طول عمر آن روش اصلاح طرح لبخند نیز می شود پس توصیه می شود موارد ذیل را رعایت نمایید.
 2. به طور مرتب مسواک زده و از نخ دندان و دهانشویه استفاده کنید.
 3. از خوردن مواد غذایی بسیار سفت مانند فندوق ، ذرت ، ته دیگ و غیره که باعث آسیب رسیدن به دندان می شود خودداری کنید.
 4. از نوشیدنی هایی که حاوی رنگدانه هستند مانند قهوه ، چایی و غیره به مقدار زیاد استفاده نکنید.
 5. به طور مرتب برای معاینه و چکاپ به کلینیک دندانپزشکی مورد نظر خود مراجعه کنید.
 6. در صورتی که دندانپزشک برای تان دارویی بعد از انجام طرح لبخند تجویز نموده است به طور مرتب استفاده کنید.

با رعایت موارد فوق بهترین نتیجه را از انجام اصلاح طرح لبخند به دست آورید.

آیا اصلاح طرح لبخند عوارض دارد؟

در صورتی که برای انجام طرح لبخند به یکی کلینیک دندانپزشکی خوب و مجهز مراجعه کنید و دندانپزشک بهترین روش درمانی را به شما پیشنهاد دهد و شما نکات قبل و بعد از آن روش درمانی را رعایت کنید، اصلاح طرح لبخند هیچ عارضه ای برای شما نخواهد داشت.

هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر می باشد؟

هزینه طرح لبخند با توجه به دستمزد بهترین دندانپزشک ، نوع روش درمانی ، تعداد جلسات درمانی ، وضعیت دندان ها و غیره تعیین می شود
.
منابع:
.https://parsiandent.ir
.https://karajdentalclinic.com