نکاتی که باید در آرایشگاه مردانه با آرایشگرتان در میان بگذارید

  • شرح مطلب
  • سایر مطالب
همه آن‌چه برای کوتاه کردن عالی مو لازم است این است که پیش از رفتن به آرایشگاه مردانه کمی فکر کنید و چند نکته مهم را به آرایشگر خود بگویید. البته آرایشگران خوب معمولا خودشان این سوالات را می‌پرسند.
پس دفعه بعد که به آرایشگاه مردانه رفتید و آرایشگر از شما پرسید: خب می‌خواهید چه‌کار کنید؟ یا چه مدلی می‌خواهید؟ باید موارد زیر را به او بگویید:

تاریخ آخرین باری که به آرایشگاه مردانه رفته‌اید را به آرایشگر خود بگویید

معمولا آرایشگرها می‌دانند مدت زمانی که طول می‌کشد تا موها رشد کنند چقدر است، بنابراین اگر  آرایشگرتان تاریخ آخرین باری که به آرایشگاه مردانه رفته‌اید را بداند می‌تواند به‌راحتی موهای شما را تصور کند و شما به راحتی می‌توانید بگویید که می‌خواهید موهای‌تان مثل دفعه قبل کوتاه شود یا این‌که این‌بار نسبت به دفعه قبل کمی متفاوت باشد و نگران نباشید؛ زیرا سرعت رشد موی افراد با یکدیگر فرق ندارد و این‌ فقط یک افسانه است.

درباره سبک زندگی خود با آرایشگرتان صحبت کنید

برای این‌که آرایشگر بتواند موهای شما را به‌خوبی کوتاه کند باید اطلاعات بیشتری درباره شما داشته‌ باشد. اطلاعاتی درباره محل کار، تفریحات، شیوه گذراندن تعطیلات آخر هفته، چگونگی پوشاندن موهای خود، آیا هر روز محصولات مربوط به مو استفاده می‌کنید؛ و هر چیز دیگری که فکر می‌کنید دانستن آن‌ها می‌تواند برای آرایشگرتان مفید باشد. زیرا اصولا اکثر شما می‌خواهید مدل مو و سبک زندگی‌‌تان مطابقت داشته باشد و نشان‌دهنده شخصیت شما باشد.

مدل موی مورد نظرتان را دقیق توضیح دهید

این کار به نظر آسان می‌آید؛ اما اکثر آقایان درست درباره مدل مو و ظاهر مورد نظرشان توضیح نمی‌دهند و برخی هم اصلا توضیح نمی‌دهند. از طرفی هر چند آرایشگران در کار خودشان مهارت دارند اما طبیعتا قابلیت خواندن ذهن دیگران را ندارند؛ پس در نتیجه نمی‌توان از آن‌ها انتظار داشت که بدون توضیح شما متوجه مدل موی مورد نظرتان بشوند و یا این‌که فقط به گفتن: بغل‌ها کوتاه، روی سر بلند. کفایت نکنید، این توضیح کافی نیست.
در این‌جا شما را با برخی واژگان توصیفی مدل مو آشنا می کنیم :
وقتی به آرایشگاه مردانه رفتید و می‌خواهید طول و بلندی موها را مشخص کنید حتما از مقیاس اینچ یا سانتی‌متر استفاده کنید؛ مثلا 1 سانتی‌متر یا 2.5 سانتی‌متر.
شماره شانه روی دستگاه اصلاح موی سر را دقیق مشخص کنید. اگر درباره شماره ماشین اصلاح اطلاعات دقیقی ندارید از آرایشگر خود بخواهید تا با بلندترین حد موها شروع کند و موها را کم‌کم کوتاه کند تا به اندازه دلخواه شما برسد.
اگر موهای بلندی دارید باید درباره مقدار کوتاهی دقیق توضیح دهید. بعضی از آقایان فقط می‌خواهند موهای‌شان از پشت خیلی بلند نشود و به یقه نرسد، به‌این صورت ظاهری مرتب و حرفه‌ای خواهند داشت.
آقایانی که موهای خیلی بلندتری دارند ممکن است بخواهند که موها را به‌صورت لایر یا لایه به لایه کوتاه کنند که موها پرتر و زیباتر به نظر برسد.
اگر نمی‌خواهید همه کناره و دور موها به یک اندازه کوتاه شود، می‌توانید از مدل برش مخروطی استفاده کنید. در این مدل دور سر سفید شده و هر چه رو به بالای سر پیش‌ می‌رویم به طول موها اضافه شده و موها بلندتر می‌شود.
مشخص کنید که می‌خواهید تفاوت بلندی بین قسمت‌های کوتاه و بلند موها چقدر باشد. مثلا اگر می‌خواهید این اختلاف صفر باشد، باید مدلی را انتخاب کنید که موهای بالای سر بلند باشد و اطراف کاملا تراشیده شود و یا می‌توانید مدل طبیعی و نرمال را انتخاب کنید.
برای این‌که حالت دادن موها راحت‌تر باشد، می‌توانید از آرایشگر بخواهید تا کمی مواد صاف‌کننده به موها بزند. این مواد ساقه موها را نازک‌تر کرده و برای کسانی که دارای موهای خیلی ضخیمی هستند مناسب است.
خط روی گردن می‌تواند به‌صورت مخروطی یا مربعی باشد. خط دور گردن مخروطی روی خط رویش طبیعی موهاست؛ در حالی‌که خط گردن مربعی مستقیم و صاف است. اکثر آقایان خط پشت گردن مخروطی را انتخاب می‌کنند چون طبیعی‌تر است.
درباره مدل موهای جلوی سر هم باید به آرایشگر خود توضیح دهید. آیا می‌خواهید موها را روبه‌جلو و به سمت پیشانی بریزید یا موهای جلو را به طرفین خم می‌کنید و یا به هر شکلی که شد مدل می‌دهید.
در هر صورت باید درباره مدل مورد نظر خود دقیقا توضیح دهید تا آرایشگر کاملا متوجه مدل مورد نظر شما بشود.

یک عکس با خود ببرید

معمولا آرایشگران انسان‌های دیداری هستند؛ یعنی تصاویر و عکس‌ها، خیلی بیشتر و بهتر به آن‌ها کمک می‌کند تا منظور شما را متوجه شوند. بنابراین عکس می‌تواند کمک و راهنمای بزرگی باشد.
البته باید درنظر داشته باشید که بهترین عکسی که می‌توانید با خود به آرایشگاه مردانه ببرید؛ عکس خودتان است با مدل مویی که دوست دارید چون ممکن است تصویر موهای شخص دیگری با  عادات، جنس، ضخامت، بافت و خط رویش موهای شما کاملا متفاوت باشد.

 
.
منابع:
.https://www.irangan.com