• شرح مطلب
  • سایر مطالب
هر وقت که روی صندلی آرایشگاه می نشینید باید به خیلی موارد فکر کنید. از طول مو تا استایل و مدل آن و خط ریش ها و خیلی جزییات دیگر که بعد از درآمدن از آرایشگاه به شما حس خوب خوشتیپ بودن را بدهد. با این مواردی که گفتیم هنوز هم یک سری موارد هستند که از ذهن ما شاید دور باشند و یکی از آن ها خط ریش روی گردن است. خط روی گردن از مهمترین چیزهایی است که مدل موی شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

انتخاب های شما چیست؟ 

کریس سنا آرایشگر معروف آمریکایی در این باره می گوید: “شما سه انتخاب دارید. خط انداختن (لبه دار)، دایروی و باریک. خط گردن لبه دار مستقیم روی گردن اعمال می شود و خط گردن دایروی هم به همین صورت است البته به غیر از گوشه ها. و خط گردن باریک موی طبیعی شما را دنبال می کند و به تدریج کوتاهتر می شود. این سه انتخاب روی هر مدل مویی جواب می دهد و به سلیقه ی خود شما بستگی دارد که کدام را انتخاب کنید.
 

کدام مدل را انتخاب کنیم؟

وقتی صحبت از انتخاب بهترین خط گردن می شود دو فاکتور اساسی را باید در نظر بگیرید. اول اینکه طول موی انتخابی شما چقدر است زیرا که تصمیم گیری قبل از کوتاه کردن مو خیلی مهم است. شورتی مانیاس از بهترین آرایشگران سن فرانسیسکو می گوید: “هر خط گردنی با خطوط سخت و واضح لبه دار یا دایروی رشد سریع تری دارند و من خودم خط گردن باریک را ترجیح می دهم زیرا  رشدش نسبت به آن دو آرام تر است.”
نگرانی دوم شما باید سایز گردن شما باشد. شورتی می گوید: ” آیا گردن بلندی دارید؟ اگر این طور است من مدل لبه دار را پیشنهاد می کنم. برعکس اگر گردن کوتاهی دارید مدل دایروی بیشتر به شما می آید چراکه حالت دایروی پوست بیشتری را در اطراف گردن نشان می دهد.”
و در نهایت هر سه مدل به سلیقه ی شما باز می گردد.

 

انواع خط گردن آقایان

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، خط گردن آقایان به سه دسته کلی تقسیم می شود. اگر بخواهیم آن ها را توصیف کنیم، کار به شکل زیر پیش می رود:

  • محبوب ترین نوع خط گردن آقایان (به دلایلی که در آینده به آن ها خواهیم پرداخت)، مدل Faded است. در این روش آرایشگر به مرور از تراکم مو می کاهد و در نهایت با شیبی ملایم به گردن شما خواهد رسید. در سمت راست تصویر این مدل خط گردن را مشاهده می کنید؛
  • حالت دیگری که طرفداران مخصوص به خود را دارد خط گردن Rounded یا گرد است. در این روش موی قرار گرفته پشت سر، در حد فاصل دو گوش، با قوسی ملایم به هم می رسند و ظاهری گرد یا منحنی وار را پدید می آورد. در تصویر زیر، عکس میانی همین مدل را نمایندگی می کند؛
  • و اما آخرین نوع خط گردن که در نوع خود محبوب به نظر می رسد، دور گردن Square است. در این روش در منتهی الیه گردن یک مستطیل تشکیل می شود و خطوط به صورت شکسته اجرا می شوند.

خط گردن

بررسی مدل Faded خط گردن آقایان

به خصوص در مدل های مدرن و کوتاه، این نوع خط گردن فوق العاده زیبا اجرا می شود. علاوه بر سازگاری با مدل موهای stylish و امروزی، این خط گردن نیاز به دریافت خدمات آرایشگری را به حداقل می رساند. به بیان دقیق تر، زمانی که موها به شکلی طبیعی در پشت گردن کوتاه شوند (با شیب ملایم)، آغاز رویش موهای جدید خیلی به چشم نمی آید و شما می توانید با هربار کوتاه کردن موها، خط گردن خود را نیز در وضعیت مناسب قرار دهید (در صورتی که دو مدل دیگر را انتخاب کنید، برای زیبا و بی نقص به نظر آمدن، ناچار خواهید بود که در فواصل زمانی بین دو آرایش نیز خط گردن خود را تمیز نگاه دارید).
در ادامه چندین خط گردن از این مدل را مشاهده می کنید.
موی گردنپیرایش موی گردنپیرایش موی گردن

بررسی مدل Square خط گردن آقایان

در صورتی که به این مدل خط گردن علاقه پیدا کرده اید باید تاکید کنیم این طرح مخصوص افرادی است که گردن های باریکی دارند. در صورتی که گردن شما از نظر ارتفاعی کوتاه است یا حالتی ورزیده و ورزشکاری دارد، شاید بهتر باشد سراغ دو مدل دیگر را بگیرید زیرا با انتخاب این مدل خط گردن، بدون شک ظاهر سر و صورت شما بدون نقص ارزیابی نخواهد شد.
همچنین در نظر داشته باشید که باتوجه به مشخص بودن خطوط آرایش شده، اگر می خواهید ظاهر پشت گردن شما همانند روز آرایش باشد، پس از مدتی و در فاصله دو مراجعه به آرایشگاه، نیاز به تمیز کردن این ناحیه پیدا خواهید کرد. اما جای نگرانی نیست، زیرا می توانید با یک نصب اپلیکیشن ما، متقاضی دریافت خدمات آرایش در منزل یا محل کار تیپ تیپ چین باشید.
تصویر زیر این مدل خط گردن را نمایش می دهد.
 پیرایش موی گردن

بررسی مدل Rounded خط گردن آقایان

این مدل خط گردن تقریبا شبیه به مدل بالا اجرا می شود با این تفاوت که کناره ها به طور منحنی یا قوس دار اجرا می شوند. اما از نظر توصیه های کلی، یعنی قطر گردن و نیاز به تمیز نگاه داشتن، تفاوت چندانی متوجه این مدل و مدل Square نیست.
در تصویر زیر، مثالی از اجرای این مدل خط گردن را قرار داده ایم.
 پیرایش موی گردن

چگونه یک خط گردن را تمیز نگاه داریم؟

حال که نوع و مدل خط گردن را یافتیم یک سری هنرهای آرایشی برای تمیز نگاه داشتن آن لازم است. شورتی می گوید : ” بگذارید یک آرایشگر یا یک حرفه ای این کار را برایتان انجام دهد. انجام دادن این کار در خانه امکان دارد آن را خراب کند و درست کردنش مشکل باشد.
 
.
منابع:
.https://chibepoosham.com
.https://tipchin.com
.https://koshaly.com