• شرح مطلب
  • سایر مطالب

خط ریش، نمادی از مردانگی و سرکشی ژنرال‌های نظامی، خوانندگان راک و افراد جذاب در زمان‌های گذشته بود. اخیراً خط ریش دوباره مد شده است و به عنوان یک ویژگی صورت برای مردهای مدرن شاخته می‌شود. خط ریش با اندازه‌ها، استایل‌ها و طول‌های مختلف وجود دارند که می‌توانند جذابیت مردانه‌ای به صورت مردان ببخشند و در عین حال، فک و گونه‌های مردانه‌شان را نیز بیشتر به رخ بکشند. برای هر فرم صورتی، خط ریش مناسبی وجود دارد. در این مقاله می‌توانید نکات ساده و کاربردی برای مرتب کردن و اصلاح خط ریش را بیابید. با «چی بپوشم» همراه باشید.
 

انواع خط ریش

استایل‌های مختلفی برای انتخاب خط ریش از میان انواع تیز تا بلند وجود دارد. دو مورد برای اینکه بدانید کدام خط ریش برای صورت شما مناسب است، شکل صورت خود و نوع شغل شما است.
برخی کارها نیاز به ظاهری رسمی دارند. برای شغل‌هایی که نیاز به ظاهر رسمی دارند، بهتر است از استایل‌های خط ریش کوتاه‌تر و ظاهرهای تمیزتر استفاده شود.
به عنوان یک قانون کلی، خط ریش‌های بلند و باریک، برای کشیده‌تر نشان دادن صورت شما مناسب هستند، درحالی که خط ریش‌های کوتاه‌تر و پهن، صورت‌تان را پهن‌تر و عریض‌تر نشان می‌دهند. استایل‌های کوتاه‌تر می‌توانند صورت بیضوی را متعادل نشان دهند که فرم صورت متداولی در میان مردان است.
 

خط ریش بلند

خط ریش‌های بلند برای کادر بندی صورت مناسب است و دقیقاً در زیر گوش تمام می‌شود. پیش از مرتب کردن، دقت کنید که شکل صورت خود را نیز در نظر گرفته باشید. خط ریش بلند و باریک، راهی عالی برای کشیده‌تر نشان دادن صورت است و برای مردهایی با با صورت‌های پهن، مربعی یا گرد مناسب خواهد بود.
برعکس آن، حالتی که است که فرم صورت شما دراز و باریک باشد. در این صورت خط ریش خود را پهن انتخاب کنید تا ظاهر بهتری بیابید. در نهایت، اگر به دنبال ته ریش هستید، بهترین گزینه، استفاده از خط ریش بلند است. بگذارید ریش‌های شما بلند شوند و سپس براساس آنچه مناسب صورت‌تان است، آن‌ها را مرتب کنید.
 

خط ریش کوتاه

خط ریش کوتاه، برای مواقعی که شغل شما نیاز به ظاهری رسمی دارد، عالی است. این استایل برای صورت‌هایی که موهای کمی دارند، مناسب خواهد بود. عموماً برای آنکه خط ریش شما کوتاه و صاف باشد، اطمینان یابید که خط انتهایی آن، بالاتر از انتهای گوش قرار بگیرد. اگر به دنبال تغییر ظاهر هستید، می‌توانید زاویه‌ی خط ریش را تغییر دهید.
 

خط ریش مخروطی

خط ریش مخروطی، ظاهری کلاسیک به صورت شما می‌دهد. بسته به درازای صورت‌تان، خط ریش شما تعیین می‌شود. نگهداری این ظاهر به مرتب‌سازی مداوم نیاز دارد تا موهای اضافی ریش و ترکیب آن با خط ریش، ظاهر مخروطی و جذاب آن را خراب نکند. برای مردهایی که رشد موی ناموزونی دارند، این خط ریش عالی است.
 

خط ریش باریک

خط ریش‌های باریک، تمیز و کلاسیک در کنار موهای مشکی و صاف، عالی است. براساس طول آن، این استایل با گسترش تا انتهای گوش یا ادغام آن با ریش، می‌تواند ظاهر مناسبی ایجاد کند.
زمانی که این خط ریش با موهای بلند ترکیب شود، می‌تواند نگاه‌ها را به سمت پائین صورت هدایت کند و صورت کشیده‌تر و باریک‌تر دیده شود. با قیچی برای فرم دادن به خط ریش استفاده کنید و با تیغ، آن را تمیز کنید. برای این نوع خط ریش، باید مستمر، موهای اضافی را از صورت خود حذف کنید.
 

خط ریش Mutton Chops

مدل Mutton Chops  برای صورت‌های با فرم مربعی یا داریره‌ای مناسب است. این استایل معروف خط ریش، برای برجسته کردن خط گونه‌های زاویه‌دار و فک‌های زمخت، مناسب است.
این استایل از خط ریش بلند و کاملی که تا گوشه‌های دهان نیز ادامه دارد و با حرکت به سمت پائین صورت بر پهنای آن افزوده می‌شود، تشکیل شده است. برای داشتن این ظاهر مردانه، بگذارید خط ریش شما رشد کند تا زمانی که به ریش برسند. اگر سیبیل دوست دارید، می‌توانید آن را با این ریش به کار ببرید. با قیچی هم می‌توان این استایل خط ریش را مرتب کرد.
نکته‌ی مهم این است که چانه‌ی خود را بسیار تمیز تراشیده باشید. با این حال، مقداری مو را زیر آن بر روی گلو باقی بگذارید. حتماً ریش‌های خود را مرتب نگه دارید و شانه کنید.
 

چگونه خط ریش را مرتب نگه دارید

زمانی که پای زیبایی و جذابیت خط ریش در میان باشد، ظاهر تمیز و پاکیزه‌ی آن اولویت پیدا می‌کند. نگهداری از خط ریش و تمیز نگه داشتن آن، برای حفظ جذابیت و ظاهر مردانه‌ی شما، اهمیت دارد. بسته به میزان رشد موی هر فردی، فاصله زمانی لازم برای تمیز کردن خط ریش ممکن است متفاوت باشد.
یک قانون ساده اما بسیار مهم وجود دارد:
«اگر ریش‌های شما در هم ریخته شده باشد، زمان تمیز و مرتب کردن آن‌ها فرا رسیده است. استایل‌های باریک و کوتاه نیازمند مراقبت بیشتری هستند. هر روز ریش خود را، شانه کنید و با شامپو، آن‌ها را بشوئید.»
 

نحوه‌ی ایجاد توازن و تقارن در خط ریش

چند روش برای اطمینان از متوازن و متقارن شدن خط ریش وجود دارد. اولین مورد این است که حتماً به میزان کافی زمان صرف این کار کنید. در مورد اندازه، استایل و زاویه‌هایی که می‌خواهید، از قبل تصمیم‌گیری کنید. دوم اینکه خط ریش خود را به جهت رشد مو شانه کنید تا به اندازه‌ی صحیح کوتاه شوند. سر خود را در موازات زمین بگیرید و آن را خم نکنید. مستقیماً به آینه نگاه کنید. از دو انگشت اشاره خود برای سنجش محل اتمام خط ریش استفاده کنید. از گوش‌های خود برای سنجش استفاده نکنید زیرا گوش بسیاری افراد، متوازن نیست.
 

نحوه مرتب کردن و اصلاح خط ریش

  1. ابتدا موهای خود را تمیز کنید.
  2. ریش را با ریش‌تراش شماره ۳ از پائین به بالا تمیز کنید.
  3. بسته به میزان رشد مو، ممکن است نیاز باشد موهای اطراف پیشانی و پشت گوش را نیز تمیز کنید تا اندازه‌ای متفاوت از موهای خط ریش نداشته باشد.
  4. با شماره ۲ ریش‌تراش به دقت نیمه پائینی خط ریش را تمیز کنید و موهای آن را در پائین، کوتاه‌تر از بالا نگه دارید.
  5. روغن اصلاح مو استفاده کنید و گوشه‌های خط ریش را با آن خیس کنید، سپس با تیغ، گوشه‌ها را تمیز و مرتب کنید.
  6. در نهایت، ریش را شانه کنید و با دو انگشت اشاره بسنجید تا مطمئن باشید اندازه‌ی هر دو سمت، یکسان باشد.

 
.
منابع:
.https://chibepoosham.com