هنگام مسافرت با هواپیما چه لباس هایی بپوشیم؟

  • شرح مطلب
  • سایر مطالب

هنگام مسافرت با هواپیما چه لباس هایی بپوشیم؟

هنگام سفر هوایی و هنگام رفتن به فرودگاه به لباس سایر مسافران نگاه کنید. بیشتر مسافران حتی خانم ها نیز لباس های راحت و اسپرت می پوشند و از پوشیدن لباس های تنگ، کوتاه خودداری می کنند و هیچگاه در طول سفر شلوار جین تنگ که ظاهررا شیک و جذاب می کند ، نمی پوشند .

لباس راحت انتخاب کنید

برای مسافرت هایی خود لباسی را انتخاب نمایید که برای درآوردن و پوشیدن مجدد آن راحت باشید زیرا در طول پرواز شما قرار است ، برای مدت زمانی مشخص، روی یک صندلی تنگ با فضای محدود بنشینید و یا احتمالا چند بار به دستشویی بروید پس لباسی را انتخاب نمایید که در آن احساس راحتی نمایید و بتوانید در طول پرواز کارهایتان را انجام دهید.

انتخاب لباس در مسافرت با هواپیما

این لباس ها را انتخاب نکنید

برای مسافرت های هوایی لباس های سرهمی ، لباس هایی با برش های کوتاه مثل دامن های کوتاه اصلا مناسب نیست . شما بهتر است قبل از رفتن به هواپیما لباسی را بپوشید زیپ و دکمه های کمتری داشته باشد تا در آن راحت تر باشید.

لباس های مارک نپوشید

بهتر است لباس های برند خود را برای گردش و تفریحاتی که در طول سفر خواهید داشت نگاه دارید و داخل هواپیما این لباس های شیک و جذاب را نپوشید چرا که ممکن است لباس شما در اثر برخورد با صندلی ها و یا ریختن نوشیدنی و غذا، و همچنین قرار گرفتن در فضاهای محدود، دچار لک و آلودگی شود بنابراین در سفرهای هوایی به شیک بودن لبس اهمیت ندهید و تنها لباس ساده ای بپوشید که اگر کثیف شد بتوانید به راحتی آن را بشویید و نگران لکه شدن آن نباشید همچنین این لباس باید به راحتی قابل تعویض باشد.

هوشمندانه لباس بپوشید

اگر سفر شما به منطقه گرمسیر است و شما لباس های تابستانه را همراه خود می برید ، ممکن است به اشتباه و به علت هیجان زدگی این لباس ها را برای داخل هواپیما نیز مناسب بدانید و لباس تابستانی به تن کنید اما هنگام سفر هوایی دریابید که دمای هوای هواپیما با دمای هوای مقصد یکی نیست .

بنابراین در هنگام مسافرت با هواپیما چند لایه لباس به تن کنید تا اگر داخل هواپیما، سردتان شد، به مشکل برنخورید. همچنین اگر دمای داخل هواپیما گرم بود، می توانید لایه های رویی لباستان را در آورید و خنک شوید .

آرامش در هواپیما

لباس در مسافرت با هواپیما در تابستان

از کمربند استفاده نکنید

در سفرهای هوایی هنگام عبور از بخش امنیتی از شما خواسته می شود کمربندهای خود را دربیاورید تا سگک کمربند و متعلقات فلزی در بخش امنیتی جداگانه کنترل شوند. پس بهتر است که از قبل سفر این نکات را رعایت کنید.

کفش پاشنه دار نپوشید

برخی از خانم ها هنگام سفر از پوشیدن کتانی خودداری می کنند و غلاقه زیادی به پوشیدن کفش پاشنه بلند دارند ، اگر شما هم جزو این دسته از بانوان هستید باید بدانید که تردد در فرودگاه ها می تواند سختی های خودش را داشته باشد و گاهی لازم است مسافت بسیار طولانی را تا گیت پرواز طی کنید پس کفش هایی که می پوشید باید راحت و مناسب پیاده روی باشدو بهتر است کفش های پاشنه دار خود را در کیف دستی یا چمدانتان به همراه داشته باشید تا در مقصد به پا کنید.

کفش کتانی ورزشی بپوشید

اگر مقصد شما برای سفر کشور ها یا شهرهای ساحلی و رفتن به کنار دریا و لذت بردن از آرامش مناظر ساحلی است حتما دمپایی های انگشتی و صندل های خود را فراموش نکنید اما این صندل ها را هیچگاه داخل هواپیما نپوشید و در چمدان هایتان جاسازی کنید ممکن است با پوشیدن این نوع کفش ها به علت دمای هوای گرم داخل هواپیما پاهایتان عرق کند و بو بدهد و بوی نامطبوع پاهایتان دیگران را آزار دهد و هیچ راهی برای پوشاندنشان نداشته باشید. پس بهترین کفش در هنگام مسافرت با هواپیما ، کفش های کتانی ورزشی است که با به پا کردن آن فضای چمدانتان خالی تر شود و در آن احساس راحتی کنید .

انتخاب لباس مسافرت

بهترین کفش در مسافرت با هواپیما

به نوع بافت و جنس پارچه نیز دقت کنید

قبل از سفر هوایی به جز اینکه باید به راحتی و نوع لباستان دقت کنید باید به نوع بافت و جنس پارچه آنها هم توجه کنید و لباس هایی را به تن کنید که حسایت زا نباشد و به خاطر تعریق موجب ایجاد خارش و حساسیت پوستی نشود پس اگر در فصل زمستان به سفر می روید از پوشیدن لباس های زمستانی و پشمی خودداری کنید و چند لایه لباس نازک روی هم بپوشید تا هنگام بروز نوسانات دمایی در هنگام پرواز بتوانید از تعداد آنها کم کنید.

یک سویشرت سبک دم دستتان باشد

دمای هوای هواپیما ممکن است متغیر باشد و از یک منطقه آب و هوایی به منطقه دیگر (یا کشور یا قاره دیگری) بروید پس همیشه در سفرهای هوایی یک سویشرت سبک دم دستتان داشته باشید تا در صورت نیاز از آن استفاده نمایید همچنین اگر سالن فرودگاه سرد بود و هوا در ساعات مختلف در طول سفر تغییر کرد ازآن استفاده کنید و همین اول سفر سرما نخورید تا سفرتان خراب شود.

لباس های جیب دار بپوشید

از طرف شرکت های هوایی برای حمل بار محدودیت هایی اعمال می شود و برای بار اضافه وجه دریافت می کنند پس چنانچه دنیای مد نمناک پیشنهاد میکند برای جاسازی اشیای کوچک مورد نیاز در طول از لباس های جیب دار و کت های مخصوص مسافرت با ظاهری مناسب که در بازار موجودند استفاده نمایید.

 لباس راحتی مسافرت

شلوارهای جیب دار و راحت بهترین لباس مسافرت هوایی

جوراب بپوشید

نپوشیدن جوراب می تواند باعث اذیت شدن پاها و در نتیجه خستگی و ناراحتیتان در طول سفر شود. جوراب ساق بلند، جوراب کشی یا جوراب شلواری در پروازهای طولانی به دادمان می رسد و کاری می کند که پاها کمتر خسته و متورم شوند. همچنین جوراب می تواند باعث گرم شدن پاهایتان شود تا کمتر احساس سرما کنید.

علاوه بر این در قسمت امنیتی از شما خواسته می شود بدون کفش حداقل چند قدمی را راه بروید. اگر جوراب نداشته باشید باید پابرهنه روی زمین آلوده فرودگاه راه بروید. پس از لحاظ بهداشتی هم که حساب کنیم جوراب پوشیدن راهکاری منطقی است.

زیورآلات زیاد استفاده نکنید

همراه نداشتن زیورآلات زیاد باعث می شود از مراحل چک امنیتی فرودگاه راحت تر عبورکنیم . اگر دوست دارید چند تکه زیورآلات داشته باشید زیور آلاتی را انتخاب کنید که راحت در می آیند زیرا در بخش کنترل امنیت و عبور از دستگاه، ممکن است از شما خواسته شود اکثر زیورآلات فلزی خود را دربیاورید و داخل سبد قرار دهید.

همچنین برای داشتن امنیت در سفر بهتر است ساده سفر کنید زیرا داشتن زیورآلات زیاد همراهتان ممکن است سبب شود که مورد هدف سارقان قرار بگیرید و امنیتتان به خطر افتد . می توانید زیورآلات خود را همراه خود ببرید و در مقصد از آن ها استفاده کنید.

ملایم آرایش کنید

برای زیبا تر شدن ظاهرتان بهتر است آرایش کم و ملایمی داشته باشید زیرا بهترین آرایش ها نیز در ساعت های طولانی سفر دوام نخواهند داشت و باعث خستگی پوست می شوندپس برای رفتن به فرودگاه ساده باشید و هنگام سفرهای طولانی مدت که در آن پوست معمولا دهیدراته و خشک می شود یک مرطوب کننده همراه خود ببرید.

قبل از سفر با هواپیما

آرایش ملایم در مسافرت با هواپیما

یک کیف دستی بزرگ و جادار با خود ببرید

هنگام سفر با هواپیما و در فرودگاه باید از مراحل مختلف عبور کنید پس باید بلیط، کارت شناسایی، کارت پرواز و … مدام دم دستتانباشد پس بهتر است یک کیف بزرگ و جادار با خود ببرید و از بردن کیف دستی کوچک خود داری کنید .

علاوه بر این، می توانید آنچه در فرودگاه خرید نموده اید مانند یک بطری آب و چند خوراکی کوچک را داخل آن بریزید تا به راحتی به آن دسترسی داشته باشید. اگر همراه با خانواده و کودکانتان سفر می کنید همراه داشتن یک کیف دستی بزرگ بسیار مفید خواهد بود ، احتمال گم شدن و جاگذاشتن این کیف بسیار کم است .

لباسی بپوشید که برای محیط عمومی مناسب است

در بالا به این نکته اشاره نمودیم که حتما لباسی که در طول پرواز به تن می کنید باید راحت باشد ، شاید کلمه راحت بودن شما را به یاد پیژامه ها و لباس های خانگی خودتان بیاندازد به ویژه اگر زمان پروازتان در زمان های نیمه شب یا در نزدیکی ساعت های صبح باشد اما باید بدانید که این لباس ها برای محیط های عمومی مناسب نیست و باید در طول سفر لباس هایی را بپوشید که برای محیط عمومی مناسب و در عین حال راحت است.

بیش از حد عطر و ادکلن استفاده نکنید

هنگام مسافرت با هواپیما بیش از حد عطر و ادکلن استفاده نکنید و به اصطلاح با ادکلن خود دوش نگیرید شاید بوی ادکلن و عطرتان برای خود شما دل انگیز باشد اما ممکن است همسفرتان را اذیت کند و یا ممکن است او به عطر و ادوکلن ما حساسیت داشته باشد و این آلرژی او و حتی ما را با مشکل روبرو نماید پس هنگام خروج از منزل شیشه ادوکلن را روی خودتان خالی نکنید تا دیگران مجبور شوند بوی عطر و ادوکلن شما را برای ساعت ها تحمل کنند.

.
منابع:
.https://namnak.com

هنگام مسافرت با هواپیما چه لباس هایی بپوشیم؟
top