راهنمای هات استون ماساژ

  • شرح مطلب
  • سایر مطالب

ماساژ سنگ داغ، ماساژ تخصصی است که در آن درمان با استفاده از سنگ های صاف، گرم و با قرار دادن آن ها بر روی بدن انجام می شود. گرما می تواند آرامش بخش باشد و به گرم کردن عضلات سفت کمک کند به طوری که درمانگر می تواند عمیق تر، با سرعت و دقت بیشتری کار خود را انجام دهد.

ماساژ سنگ برای انسان های با طبع سرد مناسب است. همچنین برای افرادی که تنش عضلانی دارند، اما ترجیح میدهند ماساژ سبک بگیرند مناسب است. حرارت عضلات را شل کرده و اجازه میدهد که درمانگر روی عضلات بدون استفاده ازفشار عمیق کار کند. گرما و وزن سنگ ها تاثیر بسزایی در نرم شدن بافت اسپاسم شده دارند و برای همین در درمان از آن ها استفاده میشود.

این ماساژ به سرعت در حال پیشرفت است و می تواند در آینده ای نزدیک پر مخاطب ترین ماساژ شود. بسیاری از مردم، سنگ های داغ رابرای آرامش و تمرکز اعصاب مفید میدانند. برخی هم اثرات معنوی سنگ را برای ذهن روح مفید میدانند.

.

فواید

۱- تسکین درد

ماساژ سنگ داغ به طور خاص با تسکین علائم در افراد با مشکلات مختلف، مانند فیبرومیالژیا و سایر اختلالات خود ایمنی مرتبط است. چندین تحقیق از جمله در مورد فیبرومیالژیا و آرتریت روماتوئید با تکنیکهای ماساژ متوسط را با کاهش درد و افزایش دامنه حرکت مرتبط ساختند.

۲- رفع استرس

ماساژ یک روش موثر برای رفع استرس است. چندین تحقیق نشان داده است که ماساژ استرس و اضطراب را کاهش می‌دهد و سلامت قلب و عروق را بهبود می‌بخشد.

۳- افزایش انعطاف مفصل

تنش عضلات می‌تواند ایجاد مشکل کند و درد بیشتری را به سوی مفاصل ببرد. ماساژ به آرام شدن عضلات کمک می‌کند که حرکت کردن را برای شخص آسانتر و راحت‌تر می‌کند. افرادی با اختلالات مفصلی خاص نیز می توانند به خصوص از ماساژ سنگ داغ بهره ببرند.

۴- کاهش تنش و اسپاسم عضلانی

عضلاتی که تحت تنش و اسپاسم هستند می‌توانند موجب درد زیادی شوند و با زندگی روزانه تداخل ایجاد کنند. کاهش التهاب و تنش در عضلات اسکلتی هم اسپاسم عضلات و هم درد را کاهش می‌دهد. قبلا گفته شد، ماساژ و استفاده از سنگ داغ می‌تواند آرامش عضلات و مفاصل را در بدن تقویت کند و درد و اسپاسم را کاهش دهد.

۵- خواب بهتر

بسیاری از افراد نمی‌توانند خوب بخوابند. عواملی همچون استرس، بی خوابی و مشغولیت‌های زندگی به این معنی است که آنها بسیار کمتر از ۷ تا ۸ ساعت خواب توصیه در شب می‌خوابند. بررسی برخی از مقالات در مورد اثر بخشی ماساژ نشان می‌دهد که در ارتقا آرامش و خواب در افراد مسن مفید است.

.

نکات مهم

– حتما برای انجام این ماساژ به شخص متخصص مراجعه کنید. مراکز معتبری که برای بهداشت محل و بهداشت سنگ ها اهمیت قائل می شوند، بهترین مکان ها برای انجام ماساژ با سنگ داغ هستند.

– در زمان استفاده از این نوع ماساژ حتما با درمانگر خود صحبت کنید. اگر فشار بیش از حد یا کمتر از حد معمول بر روی سنگ ها اعمال شد یا سنگ ها بیش از حد داغ باشند، باید این موضوع را با او مطرح کنید.

– اگر بیماری یا مشکل خاصی دارید که در مورد تاثیر ماساژ بر روی آن اطلاع ندارید، حتما از پزشکتان سوال کنید.

– توجه داشته باشید که تماس دست با بدن ماساژ گیرنده نباید قطع شود پس لوازم مورد نیاز را در نزدیکی خود قرار دهید تا بتوانید در حین ماساژ با یک دست لوازم مورد نیاز خود را بردارید.

– سنگ های سرد شده دمای نزدیک به دست شما دارند. برای زمانی که باید با هر دو دست سنگ های جدید را روی بدن ماساژ گیرنده قرار دهید سنگ های سرد شده را برندارید تا ماساژ گیرنده حس کند دست ماساژور هنوز روی بدنش قرار دارد.

– دمای سنگ ها را همیشه با داخل ساعد خود امتحان کنید.

– با یک حوله رطوبت سنگ ها را بگیرید و هرگز اجازه ندهید تا آب سنگ ها روی بدن ماساژ گیرنده بچکد و بدن او را خیس کند.

– همیشه وقتی اولین سنگ را قرار میدهید باید به ماساژ گیرنده اطلاع دهید ، سنگ را به ارامی روی بدن او قرار دهید و مدتی را اجازه دهید تا بدن او به سنگ آشنا شود.

.

نحوه انجام

در طول ماساژ سنگ داغ یک سری سنگ های صاف و گرم را در قسمت های خاصی از بدن قرار می دهند. این سنگ ها معمولا از نوع بازالت هستند که نوعی سنگ آتشفشانی به شمار می روند. این سنگ ها را بین ۱۳۰ الی ۱۴۰ درجه سانتی گراد حرارت داده و استفاده می کنند.

.

نحوه استقرار سنگ ها :

قرار گیری سنگ ها روی بدن به دو روش صورت میگیرد یا سنگ ها را روی بدن قرار میدهید یا سنگ ها روی تخت قرار میگیرند و فرد روی آن میخوابد. برای روش دوم باید سنگ هایی را انتخاب کنید که زیاد ارتفاع نداشته باشند چون باعث میشود ماساژ گیرنده وقتی روی آنها دراز میکشد درد زیادی را تحمل کند .

برای روش اول نیز برای بسیاری از بخش ها بهتر است از سنگ تخت استفاده کنید چون سنگ های گرد به خوبی روی بدن نمی مانند و احتمال دارد با کوچک ترین حرکت بیافتند.
.
منابع:
.https://netnevesht.com
.https://redmag.ir
.https://www.payamesalamat.com

کسب و کارها و اصناف
فهرست

مراکز و مشاغل