راهنمای ماساژ مادِر هود

  • شرح مطلب
  • سایر مطالب

ماساژ بارداری در سال‌های اخیر محبوبیت بسیار زیادی به دست آورده است. در گذشته ماساژ بارداری فقط توسط کسانی انجام می‌شد که نیاز به درمان خاصی داشتند و یا پزشک به آنها تجویز کرده بود ولی امروزه به این نوع ماساژ به عنوان یک راه عالی برای خلاصی از دردهای بارداری نگاه می‌شود.

به دلیل تغییر فرم بدن و افزایش وزن، بیشتر بانوان باردار دچار خستگی و گرفتگی های مختلفی در بدن خود می شوند. تکنیک های تخصصی و ویژه ای که در ماساژ مادِر هود بکار گرفته می شوند، این شانس رابه مادران چشم انتظار خواهد داد تا آرامش بیشتری در مدت بارداری خود داشته باشند.

تحقیقات علمی ثابت کردند که ماساژ بارداری بسیار برای خانم های باردار مفید بوده و مزایای زیادی برای روند بارداری آن‌ها دارد.

* مناسب تنها برای بانوانی که سه ماهه اول بارداری را پشت سر گذاشته اند و ترجیحاً با نظر پزشک معالج.

.

فواید

ماساژ قبل از زایمان می تواند یک راه امن برای زنان حامله باشد ، این ماساژ می تواند به کاهش درد حاملگی، کاهش استرس و کاهش تنش عضلانی کمک کند. شما می توانید در طول زمان حاملگی خود این ماساژ دریافت کنید. با این حال، بسیاری از جاها، به ویژه در ایالات متحده، به دلیل خطر سقط جنین در طول این زمان، در سه ماهه اول بارداری، این ماساژ ارائه نمی دهند.
.

نکات مهم

چه زمانی باید از ماساژ بارداری پرهیز کرد؟

از آنجایی که پژوهش ها در این زمینه اندک هستند، بسیاری از پزشکان اتخاذ رویکردی محافظه کارانه را توصیه می کنند.آنها ممکن است حتی پرهیز از ماساژ را توصیه کنند.همواره پیش از دریافت ماساژ با پزشک خود مشورت کنید، به ویژه اگر:شما دچار تهوع، استفراغ، یا بیماری صبحگاهی می شوید.شما در معرض خطر سقط جنین قرار دارید.شما یک بارداری پر خطر مانند جدا شدن جفت یا زایمان زودرس را تجربه می کنید.

.

نحوه انجام

ماساژ پیش از زایمان از فشارهای متوسطی مشابه ماساژ سوئدی استفاده می کند.ماساژور در جاهایی مانند کمر، لگن و پاها تمرکز می کند. بسته به سطح راحتی شما می توانید به طور کامل لباس نداشته باشید یا به طور جزئی لباس تن داشته باشید. در طول این ماساژ، به طرفین دراز می کشید، یا روی میزهایی که طراحی شده برای شکم افراد باردار است. اگر درد در قسمت های پاهای خود دارید، قبل از اینکه سراغ ماساژ بروید، به پزشک خود مراجعه کنید.
.
منابع:
.https://persianv.com
.https://missrest.com