• شرح مطلب
  • سایر مطالب

واچر هتل و معنای آن

واچر هتل چیست؟

واچر اصطلاحی پرکاربرد در صنعت گردشگری است و معمولا زمانی استفاده می‌شود که مسافر اقدام به خرید بلیط هواپیما و یا رزرو هتل می‌کند. کلمه واچر به هر مولفه‌ای در سفر که هزینه‌های آن از قبل پرداخت شده باشد اختصاص پیدا می‌کند. واچر در حقیقت سندی است که ثابت می‌کند شما هزینه هتل، هزینه تور، هزینه بلیط هواپیما و … را پرداخت کرده‌اید. واچر هتل( voucher) که آن را با نام ووچر نیز می‌شناسند، در واقع سندی است که به منزله تاییدیه خرید مشتری است. واچر همان رسید هتل است که پس از رزرو هتل برای شما صادر می‌شود و هنگام سفر به مقصد با ارائه آن به هتلی که از قبل رزرو کرده‌اید می‌توانید در هتل مورد نظر خود اقامت کنید. واچر هتل ممکن است فقط شامل بخشی از هزینه‌های اقامت در هتل باشد و یا کل هزینه‌های اقامت در هتل را در بر بگیرد.

واچر معمولا به دو صورت صادر می‌شود. یا زمانی که شخص به طور مستقیم اقدام به رزرو هتل می‌کند که در این صورت واچر هتل و یا همان رسید پرداخت هزینه رزرو هتل را از طریق ایمیل و از خود هتل دریافت می‌کند و یا زمانی که شخص از طریق آژانس‌های گردشگری و یا سامانه‌های آنلاین رزرو هتل برای رزرو محل اقامت خود اقدام می‌کند. این سند که حاوی اطلاعات مسافر و هتل است برای شخص ثالث که همان فراهم کننده محل اقامت برای مسافر است صادر می‌شود و در اختیار مشتری قرار می‌گیرد.
واچر هتل
مسافر پس از حضور در هتلی که از قبل رزرو کرده است با در دست داشتن واچر می‌تواند ثابت کند که هزینه رزرو هتل را پرداخت کرده و رزرو هتل را از قبل انجام داده است.

واچر هتل شامل چه اطلاعاتی است؟

نمونه ای از واچر هتل فلای تودی

واچر هتل معمولا شامل اطلاعات زیر است:

• اطلاعات آژانسی که از طریق آن هتل را رزرو کرده‌اید

• شماره شناسایی تامین کننده محل اقامت

• شماره کانفرم هتل یا همان تاییدیه رزرو هتل که به صورت کدی منحصر به فرد روی واچر هتل درج می‌شود و کاملا با کدی که در سیستم هتل ثبت شده است تطابق دارد.

• اطلاعات مسافر و یا مسافران که باید بدون کوچک‌ترین اشتباهی درج شوند. حتما قبل از سفر اطلاعات این قسمت را چک کنید تا در صورتی که در ثبت آن‌ها اشتباهی رخ داده است، نسبت به اصلاح آن‌ اقدام کنید. این اطلاعات شامل اطلاعات شناسنامه‌ای شخص و شماره گذرنامه در رزرو هتل خارجی و نام و شماره ملی شخص در رزرو هتل داخلی است.

• تاریخ رزرو هتل و تاریخ چک این و چک اوت هتل که همان تاریخ ورود و خروج شخص در هتل است.

• اطلاعات هتل، آدرس هتل، تعداد اتاق‌ها و نوع اتاقی که رزرو می‌کنید در واچر هتل ثبت می‌شود. به طور مثال اتاق سینگل، اتاق دبل یا سه نفره، اتاق عادی، رو به دریا، سوئیت و … باید در واچر هتل ثبت شود.

باید تمامی اطلاعات مندرج در واچر هتل یا همان تاییدیه رزرو هتل با اطلاعات مسافر( مسافران) و اطلاعات اتاق رزرو شده در هتل تطابق داشته باشد تا شخص بتواند در هتل اقامت کند.

نکاتی در رابطه با واچر هتل

نکاتی در رابطه با واچر هتل

• پس از صدور واچر اطلاعات واچر را با اطلاعات اتاق تطبیق دهید. چون زمانی که واچر را به هتل ارائه می‌دهید اتاقی در اختیار شما قرار می‌گیرد که با اطلاعات واچر همخوانی داشته باشد.

• واچر معمولا به دو زبان فارسی و انگلیسی صادر می‌شود. واچر انگلیسی معمولا در سفرهای خارجی صادر می‌شود که می‌توانید آن را علاوه بر استفاده در هتل، هنگام صدور ویزا و یا در فرودگاه اگر مدرکی از شما مبنی بر اقامتتان در هتل خواسته شد ارائه کنید.

• برای برخی سفرها که نیاز به صدور ویزای شینگن دارند، باید قبل از اخذ ویزا نسبت به رزرو هتل و دریافت واچر هتل اقدام کنید. وجود واچر هتل برای ارائه به سفارت الزامی است. این واچر ثابت می‌کند که شما قبل از سفر هتل خود را در مقصد مورد نظر رزرو کرده‌اید. همچنین واچر صادر شده باید کاملا رسمی باشد تا با تقاضای ویزای شما موافقت شود. در غیر این صورت و در صورت ارائه واچر صوری درخواست ویزای شما از طرف سفارت مربوطه رد خواهد شد.

• هنگامی که قصد دارید واچر هتل را به سفارت ارائه دهید، حتما هتل خود را در نزدیکی مرکز شهر رزرو کنید و از رزرو هتل در حومه شهر اجتناب کنید.

• حتما رسیدی که برای واچر هتل پرداخت کرده‌اید را هنگام ورود به سفارت همراه داشته باشید. چون معمولا در واچر میزان هزینه پرداختی به هتل ثبت نمی‌شود و ممکن است سفارت رسید پرداختی برای رزرو هتل را از شما مطالبه کند.

.
منابع:
.https://www.flytoday.ir

واچر هتل و معنای آن
top