وسایل مورد نیاز کیف کمک های اولیه در ماشین

  • شرح مطلب
  • سایر مطالب

موچین

موچین یک جزء ضروری از جعبه‌ی کمک‌های اولیه است، خصوصاً اگر شما در حین کوهنوردی یا فعالیت‌های دیگر مجروح شوید. ایمن‌ترین راه برای خارج کردن یک تراشه یا تیغ از پوست استفاده از یک موچین تمیز است. هر بار قبل و بعد از استفاده موچین را ضدعفونی کنید.

.

کرم هیدروکورتیزون

برای نیش حشرات دو بسته‌ی کوچک کرم هیدروکورتیزون 1 درصد همراه داشته باشید. این آستروئید موضعی یک درمان سریع برای خارش و کاهش التهاب است.

.

ضدعفونی‌کننده‌ی دست و دستکش

اگر شما یا دوستتان مجروح شوید هرگز نباید با دست‌های کثیف زخم او را تمیز کنید. ژل‌ها یا دستمال‌های مرطوب دارای الکل می‌توانند در نبود آب و صابون دست‌های شما را ضدعفونی کنند. دست‌های خود را ضدعفونی کرده، یک جفت دستکش لاتکس یا غیرلاتکس پوشیده و پس از بستن زخم دوباره دست خود را ضدعفونی کنید.

.

مسکن‌ها

هیچ جعبه‌ی کمک‌های اولیه‌ای نمی‌تواند بدون داشتن مسکن و تب بر کامل باشد. آسپیرین، استامینوفن و ایبوبروفن از داروهای مسکن مشهور هستند. آسپیرین را نباید به افراد زیر 18 سال داد زیرا خطر سندروم ری در کودکان را بالا می‌برد ( این سندروم موجب ورم مغز و کبد می‌شود )

.

گاز استریل و چسب

برای بریدگی و خراش‌های پوستی می‌توانید از گاز استریل استفاده کنید تا روی زخم‌های کوچک فشار وارد آورده و مانع خونریزی آن‌ها شوید. زمانی که از این گاز همراه با چسب استفاده شود می‌تواند به‌جای باند مورداستفاده قرار گیرد تا روی زخم‌ها را پوشانده و از آن‌ها محافظت کنید. باندهای چسبی نیز در اندازه‌های مختلف وجود دارند و به حفاظت از بریدگی و خراش‌های پوستی کمک می‌کنند.

.

دستمال مرطوب یا محلول برای تمیز کردن زخم‌ها

قبل از بستن باند باید زخم یا بریدگی را تمیز کنید. دستمال یا اسپری‌های ضدعفونی‌کننده‌ای برای تمیز کردن زخم‌ها در زمان نبود آب تمیز وجود دارند. آب استریل یا سالین، مانند محلول‌های شستشوی لنز، برای شستشوی جراحات چشمی مناسب‌اند و می‌توان روی زخم‌های دیگر نیز استفاده شوند. این محلول در بطری‌های کوچک نیز در دسترس است و بسته‌بندی و حمل آن ساده می‌باشد.

.

کرم آنتی‌بیوتیک

یک کرم یا پماد آنتی‌بیوتیک کاربردهای کلیدی متعددی دارد. این ماده می‌تواند به پیشگیری از عفونت زخم‌های کوچک کمک کند. همچنین کرم آنتی‌بیوتیک محل زخم را مرطوب نگه می‌دارد، این کار روند بهبود را سرعت می‌بخشد و مانع چسبیدن باند به زخم خواهد شد.

.

داروهای حساسیت

آماده‌باشید که با آنتی‌هیستامین‌ها به مقابله با آلرژی بروید. افرادی که آلرژی جدی دارند باید حتماً با خود اپی نفرین همراه داشته باشند. در زمان آنافیلاکسی این دارو می‌تواند زندگی شما را نجات دهد ( آنافیلاکسی یک واکنش کشنده‌ی آلرژیکی بدن به محرک‌هایی مانند نیش حشرات و یا غذا است )

.

آماده کردن جعبه

زمانی که وسایل لازم برای کیف کمک‌های اولیه‌ی خود را آماده کردید باید راهی بیابید که آن‌ها را خشک و تمیز نگه‌دارید. نیازی نیست یک کیف وسایل پزشکی بخرید. یک جعبه‌ی مقاوم و ضدآب نیز برای این کار مناسب است.

.

منابع:
.http://wiki.5040.ir

کارت ویزیت مجازی آنلاین
آگهی های ثبت شده

کسب و کارها و مشاغل