کم آبی بدن (کمک‌های اولیه)

  • شرح مطلب
  • سایر مطالب

چه موقع در بدن کم آبی به وجود می آید؟

کم آبی زمانی اتفاق می‌افتد که میزان آب خارج‌شده از بدن بیشتر از مقدار آبی که به بدن وارد می‌شود باشد. مردم اغلب متوجه نمی‌شوند که از کم آبی رنج می‌برند.آشنایی با چگونگی تشخیص کم آبی و رساندن آب کافی به بدن می‌تواند به شما کمک کند تا از جدی شدن این شرایط جلوگیری کنید.

.

دستورالعمل‌ها:

1.بدانید که چه زمان کم آبی یک خطر است. مردم اغلب زمانی در خطر کم آبی هستند که یا از خودشان به مقدار زیادی کار می‌کشند، و یا در معرض گرمای شدید بوده و یا بیمار می‌باشند. (خصوصاً” اگر بیماری شامل اسهال و استفراغ باشد.)

2. علائم اولیه‌ی کم آبی را با توجه مستمر به گردش آب در بدن فرد و علائم حیاتی او تشخیص دهید. علائم کم آبی به شرح زیر می‌باشند:

ادرار غلیظ و زردرنگ، خشکی دهان، زودرنجی، بزاق غلیظ، ضعف و احساس گیجی، ضربان قلب شخص ممکن است افزایش‌ یابد ،فشارخون ممکن استافت پیداکرده، و شخص در هنگام ایستادن احساس سرگیجه کند.

3.زمانی که کم آبی زیاد نباشد، می‌توانید با مصرف مایعات آن را درمان کنید.نوشیدنی‌هایی که کمک به اعتدال میزان الکترولیت ها می‌کنند اغلب موثرتر از آب می‌باشند.تولیداتی مانند Gatorade برای بزرگ‌سالان و Pedialyte برای کودکان اغلب توسط پزشکان توصیه می‌شوند.اگر محصولات نام‌برده در دسترس نبودند، افزودن یک قاشق چای‌خوری نمک در یک لیوان آب به بیمار کمک می‌کند تا آب بدن خود را از دست ندهد.

4. در صورتی که شخص بیش از دو روز اسهال یا استفراغ، تب بالا، و یا عدم توانایی در نگه‌داشتن مایعات بدن داشت، به پزشک مراجعه کنید.

.
منابع:
.http://wiki.5040.ir

کارت ویزیت مجازی آنلاین
آگهی های ثبت شده

کسب و کارها و مشاغل