خوردن این خوراکی‌ها در شب باعث سلامتی شما می‌شود

  • شرح خبر
  • سایر اخبار
خوردن این خوراکی‌ها در شب باعث سلامتی شما می‌شود

آنچه که شما می‌خورید تأثیر زیادی بر بدن و همچنین ذهن شما دارد. اما در کنار آن زمان خوردن وعده‌های غذایی نیز در عملکرد صحیح بدن نقش مهمی دارند.

آنچه که شما می خورید تأثیر زیادی بر بدن و همچنین ذهن شما دارد. اما در کنار آن زمان خوردن وعده های غذایی نیز در عملکرد صحیح بدن نقش مهمی دارند.

معمولا صبحانه را پادشاه همه وعده ها می نامند و بسیاری از کارشناسان رژیم غذایی نیز از آن به عنوان مهم ترین وعده غذایی در روز یاد می کنند. اما فقط به این دلیل که یک وعده غذایی بسیار مهم است ، به این معنی نیست که نخوردن وعده های دیگر درست است.

صبحانه

 
صبحانه

بسیاری معتقدند که خوردن غذا در شب باعث چاق شدن آن ها می شود بنابراین ترجیح می دهند از خوردن شام صرف نظر کنند.

وعده غذایی شام یکی از مواردی است که باید بسیار مراقب آن باشید. از آنجا که آخرین وعده غذایی روز است ، خوردن آن در زمان مناسب بسیار مهم است. همچنین انتخاب درست غذا نیز به همان اندازه مهم است.

چند ماده غذایی وجود دارد که باید از خوردن آن ها در شب خودداری کنید زیرا باعث ایجاد عدم تعادل در بدن می شوند. غذای ناخواسته، غذای چرب، مواد غیر گیاهی، غذای منجمد، غذای سنگین، کشک و بستنی مواردی هستند که باید در طول شب از خوردن آن ها خودداری کنید.

بستنی

 
بستنی

اگر تمایل به خوردن آن ها دارید سعی کنیدبه مقدار کمی از آن ها را مصرف کنید. زیاده روی در خوردن این غذاها در طول شب ممکن است عدم تعادل در بدن ایجاد کند و منجر به عوارضی مانند:

افزایش وزن

آبریزش بینی در صبح

سرفه و سرماخوردگی ( در صورتی داشتن سرماخوردگی و سرفه علائم شدیدتر می شوند)

احساس استفراغ

سوء هاضمه

ترشح بزاق زیاد در صبح

آلرژی

در نهایت ، عادات غذایی غلط می تواند منجر به تشکیل و تجمع مواد سمی در بدن شود ، که می تواند چندین عارضه سلامتی ایجاد کند.یک تغییر کوچک در الگوی رژیم غذایی شما می تواند بسیاری از این عوراض را درمان یا بهبود ببخشد.

پیشنهاد می شود غذایی بخورید که شب هضم آن آسان باشد. همچنین سعی کنید رژیم غذایی سالم و کم کربوهیدرات داشته باشید زیرا به راحتی هضم می شود.

برای داشتن بدنی سالم می توانید با خیال راحت دستورات زیر را برای شام خود دنبال کنید بدون آن که نگران چاق شدن باشید.

اگر عادت دارید شب ها کشک بخورید ، آن را با دوغ جایگزین کنید.

دوغ

 
دوغ

بیش از حد از ظرفیت معده خود استفاده نکنید و غذای سبک و کم بخورید.

سعی کنید مقدار بیشتری سبزیجات برگ سبز و مقدار کمی زنجبیل در وعده غذایی خود مصرف کنید.

نمک باعث تجمع آب در بدن شود. از این رو ، بهتر است مصرف نمک را کاهش دهید.

مصرف ادویه گرما باعث افزایش گرما در بدن می شود ، بنابراین سعی کنید از ادویه جات در غذای خود استفاده کنید.

مصرف قند را کاهش داده و عسل را جایگزین آن کنید زیرا به کاهش مخاط کمک می کند.

عسل

 
عسل

اگر عادت دارید قبل از خواب شیر بنوشید ، شیر کم چرب مصرف کنید. شیر را قبل از نوشیدن بجوشانید زیرا این کار هضم شیر را آسان می کند. همچنین می توانید قبل از جوشاندن شیر مقدار کمی زنجبیل یا هل به آن اضافه کنید که منجر به کاهش مخاط می شود.

به هیچ عنوان وعده غذای سنگین نکنید غذای خود را تا زمانی ادامه دهید که در معده خود احساس سنگینی نکنید.

چاقی

چاقی

شاید با خودتان فکر کنید خوردن غذا در شب منجر به چاقی می شود. این فکر درست است زیرا بدن شما هیچ فعالیت بدنی در شب انجام نمی دهد در نتیجه به انرژی کمتری نیاز دارد. و اگر در شب مقادیر زیادی غذا بخورید ، انرژی حاصل از غذا به صورت چربی در بدن ذخیره می شود و این در نهایت منجر به چاقی یا افزایش وزن می شود.

.
منبع: خبر فوری | https://www.khabarfoori.com