مرد در سایه دولت روحانی برکنار شد / فایل صوتی ظریف، ربیعی را جانشین آشنا کرد

  • شرح خبر
  • سایر اخبار
مرد در سایه دولت روحانی برکنار شد / فایل صوتی ظریف، ربیعی را جانشین آشنا کرد

در پی اتفاقات اخیر در خصوص سرقت یک فایل صوتی و استعفای حسام الدین آشنا به دلیل این موضوع، رئیس جمهور طی حکمی دکترعلی ربیعی را به عنوان رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری منصوب کرد.

متن حکم حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی به این شرح است:

جناب آقای دکتر علی ربیعی

نظر به مراتب تعهد، تجربه و سوابق ارزنده جناب عالی، به موجب این حکم با حفظ سمت به عنوان “رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ” منصوب می‌شوید.

انتظار دارد با بهره گیری از آرا و نظریات اندیشمندان و صاحب نظران و نیز همکاری دستگاه‌های اجرایی نسبت به ارائه پیشنهادات، گزارشات و طرح‌های جامع و راهبردی در زمینه‌های مختلف سیاسی، ‌اقتصادی، ‌اجتماعی و فرهنگی اعم از حوزه‌های داخلی و بین‌المللی با رعایت سیاست‌های کلی نظام اقدام نمایید.

توفیق شما را در انجام وظایف محوله با رعایت اصول قانونمداری، ‌اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در خدمت به اسلام و ملت شریف ایران از خداوند بزرگ مسألت می‌نمایم.

حسن روحانی

رئیس جمهوری اسلامی ایران

پیش از این گفته شده بود که مصاحبه ظریف در سلسله مصاحبه‌های پروژه تاریخ شفاهی دولت روحانی ضبط شده و مسئولیت انتشار آن با آشنا بوده است.

آشنا کیست؟

حسام‌الدین آشنا سیاست‌مدار ۵۷ ساله است که تا امروز در دولت روحانی به عنوان رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک و مشاور رئیس‌جمهور فعالیت می‌کرد. او دانشیار گروه سیاست‌گذاری دانشگاه امام صادق است و به واسطه نسبت فامیلی با وزیر اسبق اطلاعات، از مدیران شناخته شده این وزارتخانه در ادوار قبل محسوب می‌شد.

.
منبع: خبر فوری | https://www.khabarfoori.com