افراد واکسینه کیش علیه کرونا به ۶۰۷ نفر می‌رسد

  • شرح خبر
  • سایر اخبار
افراد واکسینه کیش علیه کرونا به ۶۰۷ نفر می‌رسد

رییس مرکز توسعه سلامت کیش گفت: افراد واکسینه واجد شرایط این جزیره پس از اتمام واکسیناسیون گروه های سنی بالای ۸۰ سال به ۶۰۷ نفر می‌رسد.

محمدرضا رضانیا، اظهار داشت: در این گروه ۸۷ کیشوند واجد شرایط دریافت واکسن هستند که مراقبین سلامت و کارشناسان بهداشت مرکز توسعه سلامت جزیره در حال انجام واکسیناسیون این افراد هستند.

وی اضافه کرد: واجدان شرایط این گروه از سوی مراقبین سلامت و کارشناسان بهداشت به محل واکسیناسیون دعوت و به نوبت واکسینه خواهند شد بنابر این افراد از مراجعه به مراکز بهداشت محل سکونت خود قبل از دعوت خودداری کنند.

رضانیا با بیان اینکه بیماران خاص از دیگر گروه های واجد شرایط دریافت واکسن کرونا هستند که در هفته گذشته ۱۴۷ نفر از این افراد در جزیره علیه این ویروس واکسینه شدند و سه تن دیگر نیز با مراجعه به مرکز سلامت  می توانند واکسن خود را دریافت کنند.

رییس مرکز توسعه سلامت کیش یادآور شد: همچنین پیشتر ۳۷۰ نفر از کادر درمان واجد شرایط  شاغل در بیمارستان، مرکز توسعه سلامت، هلال احمر، نظام پزشکی، کارکنان آرامستان و پاکبان ها واکسن خود را دریافت کرده اند.

وی به مردم و صاحبان اصناف توصیه کرد نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی بیش از پیش توجه داشته باشند چراکه واکسیناسیون فعلا ایمنی لازم در جامعه را تامین نمی کند.

از ابتدای شیوع پاندمی کرونا تا ساعت ۲۴ چهارشنبه هشت اردیبهشت در این جزیره چهار هزار و ۱۰۲ بیمار مبتلا به ویروس کرونا (کووید ۱۹ و نوع جهش یافته انگلیسی) شناسایی شده است که ابتلای ۲۶ نفرآنان در روز گذشته تایید شد، اکنون ۱۴ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان کیش بستری هستند.

جزیره کیش یکی از چهار مناطق گردشگر پذیر جنوب غرب آسیا بوده که همه ساله حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر گردشگر پذیرش می‌کرد که در سال گذشته به حداقل ممکن رسیده است.

پذیرش مسافر کیش در تعطیات عید نوروز سال ۱۴۰۰ نیز به نسبت نوروز سال ۱۳۹۸ (قبل از شیوع کرونا) حدود ۵۰ درصد کاهش یافت.

جزیره کیش از جزیره های استان هرمزگان با بیش از ۹۱ کیلومتر مربع مساحت در ۱۸ کیلومتری کرانه جنوبی ایران واقع شده که در گذشته آن را قیس می خواندند است.

.
منبع: خبر فوری | https://www.khabarfoori.com