هشت درصد تماس با مشاوران بهزیستی بخاطر ترس از کرونا بود

  • شرح خبر
  • سایر اخبار
هشت درصد تماس با مشاوران بهزیستی بخاطر ترس از کرونا بود

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: هشت درصد تماس‌ها با خط مشاوره تلفنی ۱۴۸۰ این سازمان در سال ۹۹ به صورت مستقیم در مورد ترس از ابتلا به کرونا و مسایل مربوط به آن بوده است.

دکتر فرحناز محمدی در جلسه به مناسبت گرامیداشت نهم اردیبهشت روز «روانشناس» که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور مدیران و کارشناسان بهزیستی شهرهای استان برگزار شد، افزود: خط ۱۴۸۰ مشاوره تلفنی به صورت رایگان است و کارشناسان متخصص در حوزه‌های مختلف به مردم خدمات می‌دهند.

وی اظهار داشت: ارتقای سطح سلامت روانی و جامعه از مهمترین اهداف راه اندازی این سامانه است.

محمدی ادامه داد: با توجه به همه گیری ویروس کرونا و افزایش تعداد تماس ها، مشاورین در سه شیفت کاری و از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب در همه ایام هفته مشغول به فعالیت هستند.

وی اضافه کرد: در سال ۹۹ نسبت به سال قبل شاهد ۴۰ درصد افزایش خدمات مشاوره تلفنی بوده‌ایم که بخش عمده‌ای از این افزایش ناشی از مشکلات فردی و خانوادگی ثانویه بر عوارض طولانی مدت همه گیری ویروس کرونا بوده است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: ۳۰ درصد تماس‌ها با مشاوره تلفنی ۱۴۸۰ سال گذشته در زمینه مشکلات زناشویی و بین فردی، ۳۵ درصد مربوط به مشکلات فردی و اختلالات روانی و ۳۵ درصد دیگر نیز به مسایل تحصیلی و تربیتی کودکان ارتباط داشت.

محمدی یادآور شد: در این بین، ۸۵ درصد تماس گیرندگان خانم‌ها و ۱۵ درصد آقایان بزرگسال بودند البته حدود ۲۰ درصد از تماس‌ها منجر به ارجاع به مراکز درمانی، حمایتی، نگهداری و تخصصی مشاوره‌ای شده است.

.
منبع: خبر فوری | https://www.khabarfoori.com