ستاد اجرایی فرمان امام در آبرسانی به ۱۳۰ روستای محروم سیستان و بلوچستان مشارکت می‌کند

  • شرح خبر
  • سایر اخبار
ستاد اجرایی فرمان امام در آبرسانی به ۱۳۰ روستای محروم سیستان و بلوچستان مشارکت می‌کند

در مراسم امضای تفاهمنامه بین بنیاد احسان و شرکت آب اعلام شد به همت بنیاد احسان آبرسانی به روستاهای محروم و کم آب کشور سرعت بیشتری پیدا میکند.

امروز درمراسمی تفاهمنامه همکاری بین بنیاد احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام و شرکت آب و فاضلاب کشور امضا شد.

سعید سلیمانی در این خصوص گفت: امروز تفاهمنامه‌ای با شرکت آب و فاضلاب امضا کردیم و متعهد شدیم ازطریق گروه‌های مردمی و جهادی همکار ستاد اجرایی فرمان امام به 130 روستای مناطق کم‌برخوردار آبرسانی کنیم که این روستاها در مناطق کم آب و عمدتا در سیستان وبلوچستان هستند.

مدیرعامل بنیاد احسان افزود: هرگاه با گروه‌های مردمی و جهادی کاری رابه پیش بردیم، مشکلات درآن حوزه به طور کامل حل شده ، در مسیر این تفاهم هم از نیروها و گروههای همکار بنیاد احسان برای فرایند آبرسانی استفاده خواهد شد.

وی افزود: این تفاهمنامه از جمله مصادیق انجام یک کار تخصصی با گروه‌های مردمی است و و امثال این تفاهم شروع خوبی برای حل مسائل اساسی و زیرساختی کشور است.

حمیدرضا جانباز، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز با قدردانی از توجه ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد احسان به حل مسائل زیرساختی کشور گفت: شرکت آب و فاضلاب کشور برای اختصاص منابع به توسعه مناطق روستایی در تلاش است.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات ما در روند آبرسانی به مناطق روستایی مشارکت های با ذینفعان و مردم بوده که با همکاری مستمر با بنیاد احسان و ظرفیت‌های گروه‌های مردمی این بنیاد، مسئله مرتفع می‌شود.

جانباز در توضیح مفاد این تفاهمنامه گفت: طبق این تفاهم به 130 روستا در مناطق محروم خصوصا در استان سیستان و بلوچستان با همکاری بنیاد احسان و شرکت آب و فاضلاب آبرسانی خواهد شد، اولویت ما آبرسانی به مناطق محروم روستایی خصوصا استان‌های کم‌آب کشور در مرکز فلات ایران است.

وی افزود: امیدواریم این تفاهمنامه هرچه زودتر برای خدمت‌رسانی به تمام نقاط کشور تمدید و گسترش یابد.

.
منبع: خبر فوری | https://www.khabarfoori.com