کارگردان مدرسه موش‌ها سریال مجتمع مسکونی کلیله و دمنه را خواهد ساخت

  • شرح خبر
  • سایر اخبار

کارگردان مدرسه موش‌ها سریال مجتمع مسکونی کلیله و دمنه را خواهد ساخت

مرضیه برومند، کارگردان مجموعه‌های عروسکی محبوبی مانند «مدرسه موش‌ها» و «خونه مادربزرگه» سریال «مجتمع مسکونی کلیله و دمنه» را جلوی دوربین خواهد برد.

مرضیه برومند قصد دارد برای فیلم‌نت سریال عروسکی مجتمع مسکونی کلیله و دمنه را به تهیه‌کنندگی سید مصطفی احمدی بسازد. هیچ اطلاعاتی از داستان و جزئیات این مجموعه منتشر نشده و تنها می‌دانیم این بازیگر و کارگردان شصت‌ونه ساله هم قرار است با یک سریال جدید که احتمالا ارتباطی با کتاب کلیله و دمنه دارد به جرگه‌ی فیلم‌سازان فعال در شبکه‌ی نمایش خانگی بپیوندد. پیش از این اعلام شده بود مرضیه برومند در همکاری با بنیاد سینمایی فارابی فیلم «شهر موش‌ها ۳» را هم خواهد ساخت.

بزرگترین برگ برنده‌ی آثار برومند شخصیت‌های قابل لمس، دوست‌داشتنی و لطیف آن‌ها هستند. به‌عنوان نمونه در سریال مدرسه موش‌ها و بعدتر فیلم شهر موش‌ها در برخی بخش‌ها دیالوگ‌ها و واکنش‌های عروسک‌ها به موضوعات مختلف بیش از هر عامل دیگری اثر را به جلو می‌بردند؛ نارنجی با آن روحیه‌ی حساس، کپل با پرخوری‌هایش، مبصر با تکیه کلام جالبش و حتی عینکی و خوش خواب با رفتار‌ها و دیالوگ‌های دوست‌داشتنی‌اشان از حالت تیپ درآمده و تبدیل به کاراکترهایی شیرین شده بودند.

فیلم‌های شهر موش‌ها ۱ و ۲ با بودجه‌هایی چشمگیر در زمان خودشان ساخته شدند. قسمت اول در سال ۱۳۶۴ با بودجه‌ی ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی ساخته شد که برای یک نمایش سینمایی عروسکی رقم قابل توجه‌ای به شمار می‌رفت، اما این فیلم با توجه به سلیقه‌ی آن روزهای کودکان و نوجوانان ایرانی توانست فروش مناسبی داشته باشد. بر اساس برخی گزارش‌ها برای ساخت قسمت دوم بیش از ۱۰ میلیارد تومان هزینه شده است، اما این اثر همانند فیلم نخست موفق به بازگشت سرمایه و سوددهی شد. پرسشی که اکنون مطرح می‌شود این است که با درنظر گرفتن تغییر سلیقه‌ی کودکان و نوجوانان امروز اگر شهر موش‌ها ۳ هم با بودجه‌ای چندین میلیارد تومانی ساخته شود، آیا این فیلم توان موفقیت در گیشه را دارد؟ اگر مهم‌ترین دلیل استقبال عموم مردم از این اثر را خاطره‌بازی متولدین دهه‌ی ۶۰ بدانیم، با بررسی آمار و دلایل فروش فیلم‌ها طی سالیان اخیر شانس موفقیت اثر جدید بنیاد فارابی و برومند در هاله‌ای از ابهام قرار می‌گیرد، مگر اینکه آن‌ها دلایل دیگری برای کشاندن خانواده‌ها به سالن‌های سینما داشته باشند.

.

منبع: دیجی‌کالا مگ | https://www.digikala.com/mag