خط تولید مودم در استان البرز راه اندازی شد

  • شرح خبر
  • سایر اخبار
خط تولید مودم در استان البرز راه اندازی شد

استاندار البرز از راه اندازی خط تولید مودم در این استان خبر داد و گفت: البرز قطب فناوری و صنعت کشور است.

عزیزاله شهبازی در مراسم راه اندازی خط تولید مودم در استان که روز سه شنبه با حضور نماینده ولی‌فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در مجموعه باغ عقیق کرج برگزار شد، با اشاره به دستاوردهای البرز در حوزه اقتصادی و بویژه صادرات، اظهار داشت : سال گذشته صادرات البرز از مرز یک میلیون دلار گذشت و این امر در شرایط فعلی یک توفیق بزرگ محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: البرز در راستای حمایت از تولیدات دانش بنیان و همچنین علم و فناوری پیشتاز بوده و بزرگترین واحدهای دانش بنیان و استارت آپ‌ها در این استان فعالیت دارند بر این اساس با توجه به ظرفیت های موجود درصدد هستیم تا پایان دولت نسبت به راه اندازی کارخانه فناوری استان اقدام کنیم.

شهبازی گفت: البرز قطب تولید و تامین دارو، مواد غذایی و لوازم یدکی کشور و در اکنون نیز تحقیقات و تولید واکسن های مطرح کشور در این استان صورت می گیرد که در این راستا برکت، پاستور و رازی پیشتاز هستند.

استاندار البرز به رویکرد بسیار خوب سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و تعاملات این سازمان در جهت رشد تولید و اشتغال اشاره کرد و گفت: تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و حرکت در مسیر تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها، نیازمند عزم جدی و هم افزایی و هم پوشانی بین دستگاه‌ها و سازمان‌ها است و استان البرز برای این هدف مهم متحد و منسجم اقدام و همراهی می کند.

وی اضافه کرد: این تولید مهم، حاصل اقدامی مشارکتی از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه و دستگاه های مرتبط است که نیاز کشور را در خصوص مودم تامین کرده و بزودی کشور را در این رابطه از واردات بی نیاز می کند.

شهبازی گفت: همچنین امروز کلنگ ایجاد سوله های جدید جهت تولیدات دانش بنیان به زمین زده شد و البرز بستری مساعد برای فروش تولیدات دانش بنیان دارد و در این زمینه رتبه دوم کشور را دارد.
وی افزود: در خصوص تولید مودم این برنامه وجود دارد که پس از تامین نیاز داخل، برای صادرات نیز برنامه ریزی شود.

.
منبع: خبر فوری | https://www.khabarfoori.com