پرسپولیس از منصوریان انتقام گرفت

  • شرح خبر
  • سایر اخبار
پرسپولیس از منصوریان  انتقام گرفت

تیم فوتبال پرسپولیس با پیروزی مقابل آلومینیوم اراک با گرفتن انتقام شکست دور رفت به صدرنشینی خود در لیگ برتر ادامه داد.

در جریان هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر فوتبال ایران، تیم فوتبال پرسپولیس از ساعت ۲۰:۵۵ در ورزشگاه آزادی به مصاف آلومینیوم رفت و با دو گل مغانلو و ترابی با 58 امتیاز در صدر جدول قرار گرفت.

گزارش بازی

در پانزده دقیقه ابتدایی این دیدار، پرسپولیس بازی هجومی را در دستور کار خود قرار داده بود و قصد داشت در همان ابتدای کار، به گل برسد اما عملکرد خوب مدافعان آلومینیوم اجازه نداد قرمزپوشان زمین، شوتی به سمت چارچوب بزنند. در این میان اما پرسپولیس روی ضربات ایستگاهی یکی دو فرصت خوب به دست آورد اما ارسال بازیکنانی چون ترابی و عالیشاه، با دخالت مدافعان آلومینیوم راهی کرنر شد. در دقیقه ۲۴، روی حرکت خوب مهدی ترابی که از سمت چپ انجام شد و ارسال کات بک این بازیکن، توپ درون محوطه جریمه آلومینیوم به شهریار مغانلو رسید و این بازیکن با یک شوت پای راست دروازه را باز کرد. در دقیقه ۳۴، روی اشتباه مدافعان آلومینیوم، شهریار مغانلو توپ ربایی کرد و در ادامه با یک پاس زیبا مهدی ترابی را درون محوطه جریمه آلومینیوم صاحب توپ کرد و این بازیکن هم با یک شوت پای راست گل دوم تیمش را به ثم رساند.  در دقیقه ۴۴ باز هم فرصت خوبی نصیب پرسپولیس و شهریار مغانلو شد اما شوت مهاجم پرسپولیس را اینبار دروازه‌بان آلومینیوم مهار کرد.

در دقیقه 53 پاس در عمق وحید امیری را شهریار مغانلو با سرعت بالا تبدیل به یک فرصت جدی کرد و در موقعیت تک به تک قرار گرفت که ضربه او را پورحمیدی به کرنر فرستاد. دو دقیقه بعد نزدیک بود اشتباه حامد لک کار دست او بدهد که حامد پاکدل از فرصت عالی گلزنی استفاده نکرد و شوت او به تور کنار دروازه اصابت کرد. در دقیقه 65 ارسال آریاکیا را حسینی با ضربه سر به هوشمند رساند که در ادامه ضربه آکروباتیک این مدافع پیشتاخته به بیرون رفت.

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، محمد حسین کنعانی‌زدگان، فرشاد فرجی، وحید امیری، مهدی شیری، میلا سرلک، احمد نورالهی، مهدی ترابی، احسان پهلوان، شهریار مغانلو و امید عالیشاه.

ترکیب آلومینیوم: حسین پورحمیدی، محمد ایران‌پوریان، رامین سلیمان‌زاده، سید مهدی حسینی، حامد پاکدل، امید سینگ، شاهین توکلی، پوریا آریاکیا، معین عباسیان، اسماعیل شریفات، امیر محمد هوشمند.

تراکتور یک – گل گهر سیرجان

تیم‌های فوتبال تراکتور تبریز و گل گهر سیرجان در هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال، امروز (شنبه) از ساعت ۲۰:۱۵ در ورزشگاه یادگار امام تبریز به مصاف هم رفتند که این بازی در نهایت با پیروزی یک بر صفر تراکتور به پایان رسید. در نیمه اول بازی پرموقعیتی را از سوی دو تیم شاهد بودیم اما هیچ یک از دو تیم موفق نشدند دروازه حریف را باز کنند. در نیمه دوم هم همین روند ادامه داشت و در پایان نیمه دوم ضربه شاگردان قلعه‌نویی در گل‌گهر به تیر دروازه برخورد کرد اما شاگردان فیروز کریمی در دقیقه ۶+۹۰ توانستند توسط عباس‌زاده به گل برسند و پیروز از میدان خارج شوند. با این نتیجه تراکتور با ۳۹ و گل گهر با ۳۸ امتیاز به طور موقت در رده چهارم و پنجم قرار گرفتند.

سپاهان 4- صنعت نفت آبادان یک

دیدار دو تیم سپاهان و صنعت نفت آبادان در قالب هفته بیست‌وششم لیگ برتر امروز(شنبه) ساعت ۲۰:۴۵ دقیقه در ورزشگاه نقش جهان برگزار شد که این دیدار در نهایت با برتری چهار بر یک شاگردان نویدکیا به پایان رسید. در دقیقه ۵ دریبل و سانتر سروش رفیعی به شهباززاده رسید و ضربه او وارد دروازه صنعت نفت شد تا سپاهانی‌ها گلی زود هنگام را به ثمر برسانند. در دقیقه ۳۶ نفوذ حسینی به قلب دفاع صنعت نفت و پاس سجاد شهباززاده به او باعث شد تا حسینی با گروسیان تک به تک و ضربه‌اش وارد دروازه صنعت نفت شود و اختلاف به دو گل برسد. پس از این دو گل فشار شاگردان پورموسوی برای جبران گل خورده روی دروازه سپاهانی‌ها  بیش‌تر شد اما ناموفق بودند تا نیمه اول به پایان برسد. با شروع نیمه دوم حملات نفتی‌ها ادامه پیدا کرد تا دقیقه ۷۱ رضا خالقی فر با توپ گیری از نژاد مهدی مدافع سپاهانی‌ها و  به دست آوردن یک موقعیت تک به تک، توانست دروازه سپاهان را باز کند و اختلاف را به یک گل برساند. پس از این گل سپاهان روی دروازه نفتی‌ها فشار آورد و در موقعیتی فرزین گروسیان مانع از گلزنی سپاهانی‌ها شد. در دقیقه ۸۳ پاس رو به بیرون دانیال اسماعیلی‌فر به سجاد شهباززاده رسید و ضربه او وارد دروازه صنعت نفت شد تا سپاهانی‌ها گل سوم را نیز به ثمر برسانند. در چهارمین دقیقه از وقت‌های تلف شده روی سانتر دانیال اسماعیلی فر از نقطه کرنر و ضربه سر عزت الله پورقاز سپاهانی به گل چهارم رسیدند تا بازی با برتری پر گل سپاهانی‌ها به پایان برسد. با این نتیجه سپاهانی‌ها ۵۶ امتیازی شدند و در کورس قهرمانی باقی ماندند. در مقابل نفتی‌ها با وجود این شکست با ۳۳ امتیاز رده دهم جدول را حفظ کردند.

نتایج هفته بیست و هفتم

سایپا صفر – استقلال 2

تراکتور یک – گل گهر سیرجان صفر

سپاهان 4 – صنعت نفت آبادان یک

پرسپولیس 2 – آلومینیوم اراک صفر

 

 

پرسپولیس انتقام گرفت و در صدرماند

پرسپولیس انتقام گرفت و در صدرماند

پرسپولیس انتقام گرفت و در صدرماند

پرسپولیس انتقام گرفت و در صدرماند

پرسپولیس انتقام گرفت و در صدرماند

.
منبع: خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

پرسپولیس از منصوریان انتقام گرفت