اعلام جزییات افزایش قیمت ۲۰ تا ۲۵درصدی مواد شوینده/ خمیردندان‌ لوکس در بازار وجود ندارد

  • شرح خبر
  • سایر اخبار
اعلام جزییات افزایش قیمت ۲۰ تا ۲۵درصدی مواد شوینده/ خمیردندان‌ لوکس در بازار وجود ندارد

رییس انجمن صنایع شوینده اظهار داشت:‌ پودر رختشویی، مایع ظرف‌شویی، خمیردندان و مایع لباسشویی اقلامی هستند که افزایش قیمت آنها 25 درصدی خواهد بود. این افزایش قیمت اعمال شده است.

بختیار علم‌بیگی در مورد افزایش قیمت مواد شوینده اظهار کرد: افزایش قیمت در خردادماه صورت نگرفت. در آن زمان شایع بود که افزایش قیمت از 25 تا 65 درصد اعلام شده بود که با آن موافقت نکردیم. اخیرا 5 قلم کالا به میزان 25 درصد و مابقی شوینده‌های آرایشی و بهداشتی 20 درصد افزایش قیمت در سال جاری را تجربه می‌کنند.

وی افزود: پودر رختشویی، مایع ظرف‌شویی، خمیردندان و مایع لباسشویی اقلامی هستند که افزایش قیمت آنها 25 درصدی خواهد بود و تغییرات قیمت مابقی 20 درصدی خواهد بود. این افزایش قیمت اعمال شده و تا زمانی که قیمت مواد اولیه دوباره تفاوت فاحش پیدا نکند معتبر است.

رییس انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران در پاسخ به درصد اعلامی افزایش قیمت مواد شوینده در رسانه‌ها گفت: افزایش 27 درصدی در مواد شوینده رخ نداده است. اگر بیش از میزان اعلامی گرانتر فروخته شود، به سازمان حمایت معرفی می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: طبیعتا تقاضا در این مدت کمتر شده و مردم سعی می‌کنند خرید خود را کمتر کنند اما میزان آن هنوز محاسبه نشده است. صادرات مواد شوینده هم به منوال قبلی به کشورهای حوزه خلیج فارس، ازبکستان، ارمنستان و غیره انجام می‌شود.

علم‌بیگی در واکنش به خبر واردات خمیردندان‌های لوکس گفت: خمیردندان‌های میلیونی در بازار موجود نیستند، اگر هم باشند عجیب است که ارز به آنها تخصیص داده شود، بنابراین تقلبی یا قاچاق است. کسانی که تولید غیرحرفه‌ای دارند این موارد را شایعه می‌کنند تا اگر 300 یا 400 هزار تومان هم خواستند بفروشند آن را توجیه کنند.

وی ادامه داد: غیر ممکن است که یک خمیردندان قیمت‌های میلیونی را داشته باشند. خمیردندان‌های ایرانی در بازار ایران بعد از افزایش قیمت با حدود 16250 تومان و 18830 تومان و همچنین خمیردندان‌های خارجی که در ایران تولید می‌شوند با قیمت‌های 24400 تومان و 25900 تومان فروخته می‌شود یک مدل ذغالی نیز در بازار موجود بود که قیمت آن 67000 تومان بود و از آن استقبال نشد.

.
منبع: خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

اعلام جزییات افزایش قیمت ۲۰ تا ۲۵درصدی مواد شوینده/ خمیردندان‌ لوکس در بازار وجود ندارد