جنگ داخلی، زمینه ساز قدرت گرفتن داعش در افغانستان است

  • شرح خبر
  • سایر اخبار
جنگ داخلی، زمینه ساز قدرت گرفتن داعش در افغانستان است

جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برای بررسی تحولات افغانستان عصر امروز، دوشنبه ۲۸ تیرماه با حضور آقای طاهریان، نماینده ویژه ایران در امور افغانستان برگزار شد.

علیرضا رحیمی، عضو کمیسیون امنیت ملی در جلسه امروز ضمن تشریح دلایل خروج امریکا از افغانستان،در خصوص بروز جنگ داخلی و تبعات سیاسی،اجتماعی و امنیتی آن برای ایران هشدار داده و از مسولان وزارت خارجه خواستند استراتژی ایران در حوادث اخیر افغانستان را با دقت بیشتری بررسی و از گونه اقدام و موضعی که شائبه تقابل با مردم و دولت این کشور داشته باشد خودداری گردد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تاکید بر اهمیت تحلیل دقیق مسائل افغانستان؛ حفظ روابط تجاری و حفظ وجهه مثبت ایران بین مردم افغانستان و‌گروههای قومی و مذهبی را مهم ارزیابی وخواستار بررسی دقیقتر نقشه موذیانه امریکایی هادر افغانستان شدند.

دکتر رحیمی بروز جنگ داخلی در افغانستان را زمینه ساز پیدایش گروهای رادیکال مذهبی همچون داعش دانست و از مسولان وزارت خارجه خواستند از همه ظرفیت بیطرفی ایران برای گفتگوی بین الافغانی و ایجاد صلح و ثبات در این کشور همسایه و پایان جنگ استفاده گردد.

.
منبع: خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

جنگ داخلی، زمینه ساز قدرت گرفتن داعش در افغانستان است