اختصاص ۲۵۰ میلیون متر مکعب حقابه به هورالعظیم

  • شرح خبر
  • سایر اخبار
اختصاص ۲۵۰ میلیون متر مکعب حقابه به هورالعظیم

معاون محیط زیست دریایی، تالاب‌ها، سواحل سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: سازمان آب و برق ۲۵۰ میلیون متر مکعب حق آبه برای خرداد تا شهریور ماه تالاب هورالعظیم تعهد نموده است.

احمدرضا لاهیجان زاده از نهرهای ورودی آب به تالاب هورالعظیم بازدید کرد.

در جریان این بازدید لاهیجان زاده اظهار کرد: خوشبختانه با رها سازی آب با دبی ۱۶۰ متر مکعب در ثانیه از سد کرخه در روز چند گذشته، امروز شاهد ورود حجم خوبی از این آب هستیم که در حال  وارد شدن به  تالاب هورالعظیم است.

وی افزود: امیدواریم شرایط رها سازی آب استمرار داشته باشد تا وضعیت تالاب به روزهای خوب گذشته بازگردد .

معاون محیط زیست دریایی، تالاب‌ها و سواحل سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت : با توجه به پیش رو بودن ماه‌های گرم سال همچون مرداد و شهریور که از گرمترین ماه‌های سال در استان خوزستان هستند، باید به گونه‌ ای برنامه‌ ریزی شود که تعهد ۲۵۰ میلیون مترمکعبی حق آبه که از خرداد تا پایان شهریور ماه از سوی سازمان آب برق خوزستان پیش‌بینی شده را بتوان عملی کرد تا بتوانیم وارد سال آبی جدید شویم‌.

وی ادامه داد: ان شاءالله با لطف پروردگار بارندگی‌های خوبی اتفاق بیفتد و این تالاب کار کردهای طبیعی خود را برای مردم منطقه، استان خوزستان و ملت ایران که  بسیار با اهمیت است داشته باشد.

لاهیجان زاده تصریح کرد: پیگیری خوب جوامع محلی، سازمان‌های مردم‌نهاد، استاندار خوزستان، نمایندگان و سایر مسوولین برای رهاسازی آب و احیای مجدد تالاب جای قدردانی دارد.

در یک ماه گذشته با کاهش ورودی آب به تالاب هورالعظیم این تالاب دچار تنش آبی شد و بخش‌هایی از این تالاب با کاهش آب و خشکی مواجه شده بود.

.
منبع: خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

اختصاص ۲۵۰ میلیون متر مکعب حقابه به هورالعظیم