اگر خلف وعده‌ای در تامین واکسن رخ داده از جانب خارجی‌ها بوده است

  • شرح خبر
  • سایر اخبار
اگر خلف وعده‌ای در تامین واکسن رخ داده از جانب خارجی‌ها بوده است

سخنگوی سازمان غذاودارو گفت: واکسن ایرانی حالا با یک میلیون کم و زیاد در خرداد به تولید رسید؛ لذا اگر خلف وعده‌ای صورت گرفت، در مورد واردات واکسن خارجی بود.

کیانوش جهانپورتاکید کرد:بسیاری از افراد بر این باورند که گشایش‌های اخیر در بحث تامین واکسن، به دلیل روند تولید واکسن در داخل رخ داده است.  باید در نظر داشت وعده‌های مسئولان وزارت بهداشت و ستاد کرونا بر مبنای همان وعده‌هایی بود که پیشانی مذاکرات و دستگاه دیپلماسی ما از طرف تامین کنندگان خارجی عنوان می‌کردند. 

وی افزود: اگر هم خلف وعده‌ای صورت گرفته، در بخش واردات بوده و این خلف وعده‌ها موجب شده تا ضریب تحقق وعده‌ها حدود ده درصد باشد. یعنی اگر قرار بود ۶۲ میلیون دز از روسیه وارد شود، این میزان هم‌اکنون ۹۲۰ هزار دز است. و اگر قرار بود روی ۲ میلیون دز اول هندوستان حساب بشود، تا الان بعد از چند ماه میزان تحقق آن کمتر از ۱۳۵ هزار دز است. تا به حال حدود ۶ یا ۷ میلیون واکسن هم از چین محقق شده است.

سخنگوی سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: در خردادماه، همه از خرداد پرحادثه واکسن ایرانی می‌گفتند، واکسن ایرانی در خرداد به تولید رسید؛ حالا با یک میلیون کم و زیاد. لذا اگر خلف وعده‌ای صورت گرفت، در مورد واردات واکسن خارجی بود.

.
منبع: خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

اگر خلف وعده‌ای در تامین واکسن رخ داده از جانب خارجی‌ها بوده است