سردترین و گرم ترین شهرهای ایران/ امشب در این مناطق رگبار می‌بارد

  • شرح خبر
  • سایر اخبار
سردترین و گرم ترین شهرهای ایران/ امشب در این مناطق رگبار می‌بارد

یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

فریبا گودرزی در خصوص آخرین وضعیت آب و هوایی کشور گفت: امروز صبح کمینه دمای شهرکرد به دوازده درجه و همدان به چهارده درجه بالای صفر رسید و این دو شهر به ترتیب خنک‌ترین مراکز استان در کشور بودند. دیروز هم شهر اهواز با چهل و شش درجه سانتیگراد گرم‌ترین مرکز استان بود. به لحاظ بارندگی هم امروز دوشنبه بیشتر برای بعدازظهر و اوایل شب شمال هرمزگان، نیمه غربی کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب و شرق فارس، روی ارتفاعات زاگرس مرکزی هم غرب استان اصفهان رگبار و رعد و برق و وزش شدید باد موقتی را دارند که در جنوب و غرب کرمان، شمال و شرق هرمزگان بارش‌ها به نسبت می‌تواند شدیدتر باشد.

وی ادامه داد: احتمال جاری شدن روان آب‌ها در مسیرها و طغیان رودخانه‌ها وجود دارد. علاوه بر این امشب در برخی نقاط مازندران، شرق گیلان، ارتفاعات استان‌هایی نظیر سمنان، تهران، البرز، قزوین، زنجان، اردبیل و آذربایجان شرقی هم رگبار پراکنده را خواهند داشت. فردا سه شنبه این وضعیت با شدت کمتر ادامه خواهد داشت.

این کارشناس هواشناسی خاطرنشان کرد: همچنین فردا نیمه شرقی کشورمان افزایش سرعت باد را خواهد داشت. به خصوص در منطقه زابل طوفان شن و خاک را خواهیم داشت که سبب کاهش دید در جاده‌های مواصلاتی در این مناطق خواهد شد. چهارشنبه هم باز وزش باد در نیمه شرقی ادامه خواهد داشت. اما پنجشنبه و جمعه در بیشتر مناطق کشور شاهد آسمانی صاف خواهیم بود. نیمه غربی کشور هم افزایش نسبی دما را خواهیم داشت.

وی درخصوص آخرین وضعیت جوی پایتخت گفت: تهران برای ساعت‌های بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر و گاهی وزش باد را خواهد داشت. بیشینه دما در ایستگاه مهرآباد به سی و پنج درجه سانتیگراد خواهد رسید.

 

.
منبع: خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

سردترین و گرم ترین شهرهای ایران/ امشب در این مناطق رگبار می‌بارد