بازگرداندن یک گونه حیوان نادر به دامان طبیعت توسط جوانان کهگیلویه

  • شرح خبر
  • سایر اخبار
بازگرداندن یک گونه حیوان نادر به دامان طبیعت توسط جوانان کهگیلویه

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت : رودک عسل خوار که پس از ورود به طرح پرورش پرنده گرفتار شده بود توسط جوانان یکی از روستاهای شهرستان دهدشت به دامان طبیعت بازگشت.

اسدالله هاشمی از کشف و رهاسازی یک گونه حیوان وحشی در شهرستان کهگیلویه خبر داد و افزود: یک گونه حیوان وحشی در یکی از روستاهای شهرستان کهگیلویه کشف و توسط جوانان همان روستا به دامان طبیعت بازگشت.

وی اظهارکرد: پس از تماس تلفنی مسئولین طرح پرورش پرنده در روستای بی بی زلیخای کهگیلویه مبنی بر گرفتار شدن یک حیوان وحشی در این پرورش گاه، یگان حفاظت محیط زیست شهرستان  کهگیلویه به محل اعزام می شوند.

مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: مامورین پس از ورود به محل با یک گونه نادر بنام رودک عسل خوار (گورکن عسل خوار) برخورد می کنند که پس از ورود به طرح پرورش پرنده گرفتار شده بود.

 هاشمی تصریح کرد: خوشبختانه جوانان این روستا به این حیوان آسیبی وارد نکرده، ضمن تماس و اطلاع رسانی به موقع با کمک مامورین محیط زیست این حیوان وحشی را در دامان طبیعت رها سازی کردند.

وی با اشاره به اینکه زیستگاه این حیوان توسط انسان با کشاورزی، دامداری و حفر معادن تسخیر می شود، ادامه داد: این حیوان از خانواده راسوها است و دست و پای کوتاه و سیاه دارد.

هاشمی بیان کرد: این حیوان از لاشه حیوانات، تخم پرندگان، عسل و غیره تغذیه می کند. 

.
منبع: خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

بازگرداندن یک گونه حیوان نادر به دامان طبیعت توسط جوانان کهگیلویه