برای مقابله با کرونا مواد مخدر مصرف نکنید!

  • شرح خبر
  • سایر اخبار
برای مقابله با کرونا مواد مخدر مصرف نکنید!

یک پزشک با بیان اینکه مصرف مخدر برای مقابله با کرونا هیچ توجیه علمی ندارد، گفت: تمام مخدر ها جنبه تسکین موقت روحی و جسمی دارد؛ هر نوع دارو مسکن هیچ مقابله ای با کرونا ندارند و با استفاده مکرر سبب ایست قلبی می شود.

محمد حسن طاهائی بیان کرد: متاسفانه با افزایش ابتلا مردم به ویروس کرونا و آمار بالای مرگ و میر مردم هر شایعه ای در مورد خلاصی از شر این ویروس را باور می کنند.

این پزشک در رد خواص تریاک برای بهبودی از ویروی کرونا تصریح کرد: اساسا هر دارویی برای اینکه وارد بازار دارو شود و در نهایت توسط پزشکان تجویز شود ملزم به انجام فرآیندهای بسیار حساس و طولانی علمی است که این فرضیه هیچکدام از این مراحل را طی نکرده است.

طاهائی در بیان عواقب استفاده از مخدر برای مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: متاسفانه مردم به عواقب استفاده از این مخدر ها توجه نمی کنند در صورتی که بعد از چندین مرتبه استفاده از نخدر تریام حتی در دز کم فرد دچار اعتیاد می شود.

وی نقش آگاهی مردم در مقابله با این ویروس را حائز اهمیت بر شمرد و خاطر نشان کرد: مردم حق دارند در این شرایط بحرانی نگران سلامتی خود باشند اما نباید به هر شایعه ای توجه کنند برای مثال در اوایل پپاندمی این ویروس شاهد رواج شایعات فراوان در خصوص مصرف وایتکس یا مشروبات الکلی بودیم که سبب مرگ خیلی از افراد شد.

طاهائی نمونه های زیادی از مرگ و میرهای ناشی از استفاده تریاک برای مقابله با ویروس کرونا را یادآور شد و تذکر داد: خیلی از افرادی که به این شایعات عمل کردند جان خود را بر اثر سنگ کوب از دست دادند چرا که بدن شان آمادگی مصرف این مواد را نداشته است.

وی در خصوص ادعای افرادی که استفاده از تریاک را عامل بهبودی خود از کرونا می دانند، تصریح کرد: چه ضمانتی دال بر صحت این ادعاست؟ چرا که اگر از این مخدر هم استفاده نمی کردند نیز بهبود می یافتند و این ادعا صحت ندارد.

طاهائی تنها راه مقابله با این ویروس را تقویت سیستم ایمنی بدن دانست و بیان کرد: افراد با اصلاح سه مولفه تغذیه، سبک زندگی و ورزش می توانند به تقویت ایمنی بدن خود کمک کنند تا از نفوذ این ویورس در امان بمانند.

این پزشک دوری از استرس و بحران های روحی را یکی از موثر ترین اقدامات در خصوص مقابله با ویروس کرونا برشمرد و ادامه داد: این ویروس سابقه ی 100ساله دارد اما زمانی به صورت پاندمی بروز کرد که دنیا دچار بحران های شدید روحی و هویتی شد.

وی در خصوص شایعه بهبود کرونا با شیره تریاک نیز گفت: چنین خود درمانی را در خصوص چند بیمار شاهد بودیم که وضعیت بیماران بدتر هم شد، حتی بیماری را هم داشتیم که با استفاده از این شیوه کرونای شدیدتری هم گرفت و پس از آن نیز درگیر ترک اعتیاد آن شد، این روش اصلا توصیه نمی‌ شود، چرا که جدای همه مشکلات ممکن است این مواد با داروهای دیگر تداخل کرده و وضعیت بیماران را وخیم‌ تر ‌کند.

.
منبع: خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

برای مقابله با کرونا مواد مخدر مصرف نکنید!