فیلم کوتاه ایرانی به جشنواره کودک شیکاگو دعوت شد

  • شرح خبر
  • سایر اخبار
فیلم کوتاه ایرانی به جشنواره کودک شیکاگو دعوت شد

فیلم کوتاه «شبی سیصد» به نویسندگی و کارگردانی محسن نجفی مهری به سی و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودک و نوجوان شیکاگو دعوت شد.

فیلم کوتاه «شبی سیصد» به نویسندگی و کارگردانی محسن نجفی مهری و تهیه‌کنندگی امیر مهرنیا به سی و هشتمین جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان «شیکاگو» دعوت شد و همزمان با حضور این فیلم در جشنواره «شیکاگو»، پوستر فیلم نیز رونمایی و منتشر شد.

جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان «شیکاگو» بزرگترین جشنواره فیلم کودک و نوجوان در جهان و یکی از رویدادهای سینمایی مورد تائید آکادمی اسکار است و فیلم های منتخب این جشنواره در بخش داستانی و انیمیشن، واجد شرایط رقابت در جوایز اسکار می شوند. 

این جشنواره سینمایی که سالانه میزبان نمیش ۲۵۰ فیلم از بیش از ۴۰ کشور جهان است، دوره جدید  خود را از ۱۴ تا ۲۳ آبان ماه( ۵ تا ۱۴ نوامبر ۲۰۲۱) در شیکاگو برگزار می‌کند. 

 فیلم کوتاه «شبی سیصد» به عنوان تنها نماینده ایران در نوزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «آسیانا» در کره جنوبی حضور دارد.

در خلاصه داستان این فیلم کوتاه آمده است: «بچه‌ها در کنار اتوبان سعی دارند ویلاهای‌شان را اجاره دهند اما احسان دلش نمی‌خواهد برای امشب ویلایشان اجاره برود و این کار آسانی نیست…»

مجید پتکی، سامیار دلجو، حامد مهراندیش، مهدی کمیلی، پرند بیگی، امیرعلی عظیمی، سیدپارسا سیدالنگی، سارا بنویدی، هانیه فرید، نیما نورورزی، کمیل پورقلی، محمدمهدی ایرانی، ‌حسین حاجی علی و سها داداشی بازیگران این فیلم کوتاه هستند.

.
منبع: خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

فیلم کوتاه ایرانی به جشنواره کودک شیکاگو دعوت شد