آخرین اثر علی صفایی حائری در قم رونمایی شد

  • شرح خبر
  • سایر اخبار
آخرین اثر علی صفایی حائری در قم رونمایی شد

آخرین اثر علی صفایی حائری(عین.صاد) با عنوان «جمع‌ها و حاصل ‌جمع‌ ها» طی مراسمی روز شنبه در خانه موزه شهیدان زین الدین در قم رونمایی شد.

در این مراسم از شصت و یکمین اثر علی صفایی حائری که به روش‌ های افزایش بهره ‌وری در تشکل‌های فرهنگی و تربیتی می‌پردازد به همت سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم و انتشارات لیله القدر رونمایی شد.

کتاب جمع‌ ها و حاصل‌جمع‌ ها مجموعه‌ ای از هفت سخنرانی صفایی است که از سه فصل شامل عوامل ایجاد، نیازها و وظایف و نتایج جمع‌ها و سازمان‌ها تشکیل شده که توسط انتشارات لیله القدر منتشر شده‌است.

در بخشی از این کتاب آمده است: من وقتی این جمع ها را می دیدم بیشتر این فکر را می کردم که اول چه چیزی ما را جمع کرد؟ چه چیزی باعث می شود که ما باهم جمع شویم؟ دوم: در جمعمان چه بکنیم؟ و سوم چه کنیم که حاصل جمع ما در این جمع باروری و سرشاری بیشتری داشته باشد. روایت است که یدالله مع الجماعه دست خدا با جمعیت است. یعنی در جمعیت باروری هایی به وجود می آید که در تنهایی ها نیست و این باروری نتیجه آن دست اضافی، یعنی دست حق است.

مرحوم علی صفایی حائری در سال ۱۳۳۰ش در قم متولد شد. وی بر نگرش نظام‌مند به آموزه‌های دینی تاکید داشت و در بین نظام‌های اسلامی، معتقد به تقدم نظام تربیتی بر نظام‌های دیگر بود. کتاب‌های «مسئولیت و سازندگی»، «رشد»‌و «صراط»، از جمله آثار مهم اوست. علی صفایی در ۲۲ تیر سال ۱۳۷۸ش در سانحه تصادف درگذشت و در گلزار شهدای علی بن جعفر قم دفن شد.

.
منبع: خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

آخرین اثر علی صفایی حائری در قم رونمایی شد