طالبان ۲۰۰۱ برای کمک به تحقیقات حملات ۱۱ سپتامبر پیشنهاد داده بود

  • شرح خبر
  • سایر اخبار
طالبان ۲۰۰۱ برای کمک به تحقیقات حملات ۱۱ سپتامبر پیشنهاد داده بود

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت: هنگامی که حملات تروریستی یازده سپتامبر در بیست سال پیش رخ داد، گروه طالبان اعلام آمادگی کرد که در تحقیقات مرتبط به این حملات همکاری کند.

شبکه جئو تی.وی پاکستان به نقل از سهیل شاهین گزارش داد: به یاد دارم که ما این حادثه را محکوم کردیم. عبدالسلام ظریف سفیر ما در پاکستان بود و من معاون او بودم. ما یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کردیم و این حادثه را محکوم کردیم. ما گفتیم که برای شناسایی مجرمان واقعی پشت پرده همکاری می‌کنیم.

این سخنگوی طالبان گفت، گروه طالبان بیست سال پیش با واشنگتن تماس گرفت تا این مساله را از طریق گفت‌وگو حل و فصل کند نه حمله. او گفت القاعده که یک گروه تروریستی است و مسوول این حملات، درباره آن به افغانستان هشدار نداده بود. او مدعی شد: بنابراین طالبان که آن زمان بر افغانستان حاکمیت داشت، غافلگیر شد.

ماه اوت با تسلط طالبان بر کابل، سهیل شاهین گفت که گروه طالبان به القاعده و دیگر گروه‌های تروریستی اجازه نخواهد داد که اهدافشان را در افغانستان پیگیری کنند.

در یازده سپتامبر ۲۰۰۱، اعضای القاعده دو هواپیمای تجاری ربوده شده را به مرکز تجارت جهانی در نیویورک زدند و هواپیمای دیگری در بخش غربی پنتاگون در نزدیکی واشنگتن دی.سی افتاد. چهارمین هواپیمای ربوده شده در نزدیکی شهر پیتسبورگ در ایالت پنسیلوانیا سقوط کرد. حدود ۳۰۰۰ تن در جریان این حملات کشته شدند.

.
منبع: خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

طالبان ۲۰۰۱ برای کمک به تحقیقات حملات ۱۱ سپتامبر پیشنهاد داده بود