پرنده ای که هواپیما را به آتش کشید/ ویدئو

  • شرح خبر
  • سایر اخبار
پرنده ای که هواپیما را به آتش کشید/ ویدئو

ورود پرنده به داخل موتور هواپیما موجب آتش گرفتن آن و تخلیه اضطراری هواپیما شد.

یک فروند هواپیمای شرکت هواپیمایی اسپریت ایرلاینز روز شنبه در فرودگاه بین المللی آتلانتیک دچار حادثه شد. در این حادثه که در ساعت ۵و۴۹ دقیقه بعدازظهر و هنگام برخاستن هواپیما از روی باند رخ داد ورود یک پرنده بزرگ به داخل یکی از موتور‌های هواپیما موجب آتش گرفتن آن شد.
این اتفاق زمانی رخ داد که این هواپیما در حال سرعت گرفتن برای برخاستن از روی باند فرودگاه و پرواز به مقصد فورت لودردال در ایالت فلوریدا بود. پس از برخورد پرنده به موتور هواپیما و وقوع آتش سوزی، خلبان بلافاصله هواپیما را متوقف کرد. او بلافاصله دستور تخلیه مسافران از داخل هواپیما را صادر کرد. در حالی که موتور هواپیما غرق شعله‌های آتش شده بود مسافران با کمک پله اضطراری از هواپیما پیاده شدند. خدمه هواپیما موفق شدند تمام ۱۰۲ مسافر هواپیما را به سلامت از هواپیما خارج کنند. با این حال دو مسافر حین خروج از هواپیما دچار جراحت سطحی شدند. فرماندار نیوجرسی در یک توئیت از تخلیه امن هواپیما از تمام مسافران خبر داد.
ویدئویی که منتشر شده است لحظه‌ای که دو غلیظی از هواپیما بلند شده نشان می‌دهد. تیم امداد مستقر در فرودگاه بلافاصله آتش را مهار و تحقیقات بیشتر در این باره آغاز شد. پس از این حادثه این فرودگاه به مدت چند ساعت بسته شد تا بررسی‌های لازم در این باره انجام شود.

.
منبع: خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

پرنده ای که هواپیما را به آتش کشید/ ویدئو