وضعیت آب ۲۶ شهرستان خوزستان بهتر می شود

  • شرح خبر
  • سایر اخبار
وضعیت آب ۲۶ شهرستان خوزستان بهتر می شود

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: خط قرمز آبفا، کیفیت آب شرب در خوزستان است و باید با نظارت برای بهبود کیفیت آب آشامیدنی در استان از خط آبرسانی غدیر، آب برداشت شود.

حمیدرضا جانباز اظهار کرد: خط قرمز آبفا کیفیت آب شرب است و باید از خط آبرسانی غدیر با نظارت برای بهبود کیفیت آب آشامیدنی در استان خوزستان، آب برداشت شود.

وی افزود: با توجه به اینکه پمپ ششم در ایستگاه پمپاژ آب ام الدبس شهرستان دشت آزادگان نصب شده، خط انتقال آب غدیر حدود ۱.۳ تا ۱.۵ مترمکعب بر ثانیه افزایش ظرفیت داشته است.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تصریح کرد: اثر این پمپاژ آب بعد از ۲ روز در شهرهایی که انتظار بهبود کیفیت می رفت قابل توجه بوده و کیفیت آب در این شهرها بهتر شده است.

جانباز گفت: در سفر امروز کیفیت آب در آبادان و خرمشهر مورد بررسی قرار گرفت و خوشبختانه وضعیت بهبود یافته است‌.

وی با اشاره به کیفیت آب در خوزستان بیان کرد: با برداشت آب از ایستگاه پمپاژ w۲ شهرستان اندیمشک و برداشت آب از رودخانه دز، وضعیت کیفی و کمی آب شرب در ۲۶ شهرستان که از طرح غدیر آب دریافت می کنند بهتر خواهد شد.

مدیر عامل آبفا کشور امروز از تصفیه خانه شهدای غرب کارون، تاسیسات آبرسانی شهید منصوری در روستای المخرجین در غرب کارون و تاسیسات آبرسانی شهدای حفار شرقی در روستای حفار شرقی از توابع بخش مرکزی شهرستان خرمشهر بازدید کرد.

.
منبع: خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

وضعیت آب ۲۶ شهرستان خوزستان بهتر می شود