ادامه امدادرسانی هوایی و زمینی در مناطق زلزله‌ زده اندیکا

  • شرح خبر
  • سایر اخبار
ادامه امدادرسانی هوایی و زمینی در مناطق زلزله‌ زده اندیکا

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از امدادرسانی به حدود ۴ هزار و ۲۰۰ نفر از آسیب‌دیدگان زلزله اندیکا خبر داد.

دکتر علی خدادادی با اعلام افزایش سرعت عملیات امدادرسانی در مناطق متأثر از زلزله اندیکا، اظهار کرد: ۱۳۰ نجاتگر داوطلب جمعیت هلال احمر استان خوزستان در کنار پرسنل خدوم این مجموعه مردم‌نهاد در تلاش هستند با ارائه خدمات امدادی به صورت زمینی و هوایی در روند امدادرسانی تسریع ایجاد کرده و تسکین‌گر آلام دردمندان درگیر این زلزله باشند.

وی افزود: با تلاش‌های شبانه‌روزی ۲۶ تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر که در بخش‌های مختلف شهرستان اندیکا در حال خدمت هستند، عملیات امدادرسانی بی‌وقفه در جریان است و تاکنون به حدود ۴ هزار و ۲۰۰ نفر امدادرسانی شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان بیان کرد: در مجموع ۲ هزار و ۸۲۹ خانوار در اندیکا مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند. ۱۵ باب خانه روستایی نیز در بخش سوسن شهرستان ایذه تخریب شده است و کار امدادرسانی به اهالی این مناطق ادامه دارد.

وی با اشاره به ضرورت غافل نشدن از واکسیناسیون عمومی، عنوان کرد: تزریق واکسن‌های مقابله با ویروس کرونا در مناطق صعب‌العبور اندیکا با همکاری تیم واکسیناسیون کارشناسان شبکه بهداشت و جمعیت هلال احمر در حال انجام است و علاوه بر آن به منظور پیشگیری از شیوع بیماری‌های دامی، غربالگری دام‌ها نیز توسط تیم دامپزشکی در روستای چال انجیره انجام شد.

خدادادی افزود: با شکل‌گیری قرارگاه امدادرسانی متشکل از جمعیت هلال احمر، سپاه حضرت ولیعصر، ستاد احسان، بنیاد برکت و دیگر مجموعه‌های مردم‌نهاد، هماهنگی‌های بین بخشی با هدف پرهیز از فعالیت‌های موازی، مشارکت خیرین و تسریع در توزیع اقلام مورد نیاز آسیب‌دیدگان انجام شده است و ان‌شاءالله با مدیریت استاندار، مجموعه مدیریت بحران استانداری و فرماندار اندیکا در روزهای آتی شاهد فروکش کردن مشکلات در منطقه و بازگشت شرایط عادی در این شهرستان باشیم.

.
منبع: خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

ادامه امدادرسانی هوایی و زمینی در مناطق زلزله‌ زده اندیکا