امیر قطر با وزیر خارجه انگلیس درباره وضعیت افغانستان گفت‌ وگو کرد

  • شرح خبر
  • سایر اخبار
امیر قطر در دوحه میزبان وزیر خارجه انگلیس بود و آن دو علاوه بر روابط دوجانبه دوحه – لندن تحولات بین‌المللی و منطقه‌ ای به ویژه وضعیت افغانستان را بررسی کردند.

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، دفتر تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر اعلام کرد که آل ثانی در دفتر خود میزبان لیز تروس، وزیر خارجه انگلیس و هیئت همراهش بود.

تروس در چارچوب سفر خود به کشورهای حوزه خلیج فارس برای تقویت روابط کشورش با آنها و نیز بررسی شرایط بین‌المللی وارد دوحه شد.

در این دیدار روابط دوجانبه قطر و انگلیس و افق‌های تقویت و توسعه آنها و نیز تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی به ویژه تحولات افغانستان بررسی شدند.

وزیر خارجه انگلیس در این دیدار از امیر قطر بابت نقش دوحه در انتقال شهروندان انگلیسی از کابل و تلاش‌های قطر در روند برقراری صلح در افغانستان تشکر کرد.

قرار است تروس در این سفر با محمد بن عبد الرحمان آل ثانی، معاون نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر نیز دیدار کند.

طبق بیانیه سفارت انگلیس، همکاری در خصوص افغانستان و امنیت منطقه از مهمترین موضوعات این دیدارها خواهند بود.

برنامه سفر وزیر خارجه انگلیس شامل بازدید از مجتمع “پارک ویو” است که در هفته‌های گذشته میزبان کسانی بود که از افغانستان خارج شدند.

مسؤولان انگلیس از زمان آغاز روند خروج از افغانستان از اوت گذشته، از اقدامات قطر در حمایت و ایجاد گذرگاهی امن برای کسانی که تمایل به خروج از افغانستان را داشتند از جمله حدود ۱۰۰ شهروند انگلیسی تقدیر و تشکر کردند.

در آخرین پروازی که از کابل به مقصد دوحه انجام شد، ۱۷ شهروند انگلیسی حضور داشتند.

.
منبع: خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

امیر قطر با وزیر خارجه انگلیس درباره وضعیت افغانستان گفت‌ وگو کرد